|
З 2019 року Міністерство соціальної політики України запровадило новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року №309 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю», який діє у 2021 році, з урахуванням змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 року №30. За цим принципом можуть бути забезпечені заходами з реабілітації діти з інвалідністю не лишень внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями.
Відповідно до Порядку гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, III ступеня — 25 тис. гривень.
Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року.
Першочергово реабілітаційними послугами забезпечуються відповідно до поданих заяв діти, які не були забезпечені ними в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини.
Для надання відповідних послуг місцевий орган укладає двосторонній договір з реабілітаційною установою про забезпечення дитини реабілітаційними послугами, в якому зазначаються строки надання реабілітаційних послуг у реабілітаційній установі, вартість складових таких послуг.
Найважливішим є те, що батьки (їхні законні представники) можуть обрати будь-який заклад із переліку закладів охорони здоров’я та реабілітаційних установ, який оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України (www.msp.gov.ua) у розділі «Інвалідність» — «Реабілітація дітей з інвалідністю». У таких закладах діти можуть отримати консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації, різноманітні медичні процедури, логопедичну та психолого-педагогічні корекції, соціальну адаптацію.
Тетяна Левашова. Заступник начальника відділу у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення в Суворовському районі департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради