За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Про дітей, для дітей

Особлива професія

№107—108 (10517—10518) // 28 сентября 2017 г.

Сутність великої ролі вчителя в свій час яскраво висловив К. Д. Ушинський. «Вихователь, який стоїть на рівні із сучасним рухом виховання, відчуває себе живим, дієвим членом великого організму, що бореться з вадами людства, посередником між усім, що було добродійного й високого в минулій історії людини, і поколінням новим... Він відчуває себе живою ланкою між минулим і майбутнім... Його справа, скромна зовні, одна з величніших справ iсторiї».

Педагогічна праця є особливим видом діяльності, в процесі якої люди займаються формуванням того, що є найскладнішим і найціннішим на землі: внутрішнього світу самої людини, і при цьому у найбільш відповідальний період її життя (дитинство, отроцтво та юність).

Особливість педагогічної діяльності полягає в тому, що все, що передає своїм учням вчитель, він повинен мати сам, і, крім того, так впливати на дітей, щоби це (і знання, і переконання) були дітьми засвоєне, стало їх внутрішнім багатством. Для того вчителю доводиться і вчити, і вчитися, виховувати й займатися самовихованням.

Не завжди буває легко надбати знання, не легше і вміло передати їх іншим. Інколи нелегко буває примусити себе щось зробити, та значно складніше примусити інших виконати потрібне. Складність роботи полягає ще і в тому, що вчителю доводиться мати справу не з окремим учнем, а з цілим колективом різних дiтей (інколи дуже жорстокими).Їх слід організувати на навчання, домогтися дисципліни, завоювати у них авторитет.

Особливістю роботи вчителя є також те, що йому доводиться мати справу з людьми іншого віку, ніж він сам. А щоби успішно навчати й виховувати дитину, слід знати її вікові особливості, вміти зрозуміти її, бачити, що відбувається в її душі. Не будь-яка доросла людина може подумки стати на точку зору учня, добре розібратися в його психології. Деякі схильні судити про учнів по собі, як то кажуть, «міряти на свій аршин».

Однією з характерних рис педагогічної професії є дуже висока моральна відповідальність вчителя перед суспільством. Ще древній філософ Платон писав, що, якщо чоботар буде поганим майстром, то держава від того не дуже постраждає, громадяни будуть хіба що трохи гірше вбрані; але якщо вихователь дітей буде погано виконувати свої обов’язки, то в країні з’являться цілі покоління неграмотних та невихованих людей.

Дійсно, суспільство довірило педагогу молоде покоління, своє майбутнє. Від якості і оплати роботи нашого вчителя залежить те, якими далi будуть лiкарi та юристи, кухарi та механіки, політики та захисники Вітчизни і наскільки вони будуть щасливі. Незважаючи на труднощі, робота вчителя має дуже багато і привабливого, цікавого. Думка про те, що зі своїх вихованців вчитель готує будівельників майбутнього усього людства, наповнює його душу величезною радістю й гордістю за свою видатну професію.

Iрина Форостенко. Вчитель одеської ВШ № 19



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

01.10.2017 | Кристин ван Деррен
Здравствуйте!
Я есть профессор история Кристин ван Деррен из город Haarlem, Голландия, и я самостоятелно изучаю русский язык.
Я читал ваши великих русских писателей Пушкин, Гоголь, Тургенев, Достоевский. Читаю на интернет газеты Известия, Труд, Комерсант и читаю вашу газету который мне советовал мой друг потому что в этой газете много весёлого. В этом номере я снова повстречал статьи написаные на нерусском языке, но тоже славянском. Газета эта ваша что двуязычная? Какое она имеет название на втором языке? Буду к вам с благодарностью если вы ответите мне вашему голландскому другу. С уважением к вам - Кристиан ван Деррен.
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
18/12/2024
Наприкінці літа уряд затвердив зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021—2027 роки. Основний акцент було зроблено «на відновленні інфраструктури з урахуванням безпекових вимог...
18/12/2024
За Угодою для Програми екстреного відновлення між Японською агенцією міжнародного співробітництва (JICA) та Україною до Одеси надійшло 5 одиниць техніки...
18/12/2024
Напередодні новорічних свят в Одесі запрацювали ялинкові базари. У різних районах міста (всього 35 локацій) можна буде придбати новорічні ялинки та сосни...
18/12/2024
Володимир Зеленський заявив, що наразі країна перебуває не в слабкій, але водночас і не в достатньо сильній позиції, аби починати мирні перемовини...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.032