|
Об этом заявила Государственная аудиторская служба Украины, обвинив в противодействии проведению аудита Частное акционерное общество «Украинское Дунайское пароходство» (ЧАО «УДП»). Об этом стало известно из соответствующего заявления:
«Відповідно до Плану проведення заходів державного фінансового контролю Державної аудиторської служби України у червні поточного року розпочато державний фінансовий аудит діяльності Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство».
Приватне акціонерне товариство «Українське Дунайське пароплавство» має вагоме значення для економіки і безпеки не лише регіону, а й держави загалом. Загальний обсяг доходів, отриманих за період проведення аудиту, становить 3,6 млрд. гривень. Вартість основних засобів — 808,2 млн. грн. Кількість суден, що перебувають на балансі, — 428 одиниць.
З метою забезпечення прозорості та зворотнього зв’язку з громадськістю інформація про початок аудиту була заздалегідь розміщена на сайті Південного офісу Держаудитслужби. Зазначимо, що вказаний аудит включений до Плану на підставі звернення Національного антикорупційного бюро України.
Спочатку не виникало жодних труднощів у проведенні перевірки, однак після того, як у суворій відповідності до вимог законодавства, до періоду аудиту було включено І півріччя 2020 року, керівник ПрАТ «УДП» Олексій Хомяков почав чинити системні перешкоди аудиторам Південного офісу Держаудитслужби.
Зокрема, державними аудиторами було надано більше 10 запитів, документи та відповіді на які не надано дотепер. Більше того, документи за період аудиту з 01.01.2020 по 30.06.2020 (період роботи в.о. голови правління Олексія Хомякова, призначеного з 18.11.2019) не надаються взагалі.
Така протидія у проведенні заходів державного фінансового контролю викликає занепокоєння та може свідчити про недержавницьку позицію керівника пароплавства.
Наразі, незважаючи на протидію аудиторам, вже встановлено порушень та неефективних управлінських рішень на десятки мільйонів гривень.
Голова Державної аудиторської служби України Геннадій Пліс звернувся до міністра інфраструктури України Владислава Криклія з листом щодо сприяння у забезпеченні проведення державного фінансового аудиту та розгляду питання відповідності займаній посаді виконуючого обов’язки голови правління ПрАТ «УДП» Олексія Хомякова або його відсторонення із займаної посади на період проведення аудиту.
Про ситуацію, що склалася, керівництво Держаудитслужби України повідомило Національне антикорупційне бюро України та Головне управління Національної поліції в Одеській області.
Держаудитслужба очікує на відповідне реагування з боку зазначених структур та докладе усіх зусиль, щоб кошти та майно пароплавства не залишилися поза державним фінансовим контролем».
ЧАО «УДП» отреагировало на заявление Государственной аудиторской службы Украины своим открытым письмом, которое было размещено на сайте компании, назвав его «Официальной позицией относительно нарушений правил проведения аудита». Написано много, а квинтэссенция умещается в два абзаца:
«Отже, з 04.06.2020 р. по сьогоднішній день працівниками Південного офісу Держаудиту проводиться державний фінансовий аудит діяльності ПрАТ «УДП», запитується та вимагається конфіденційна інформація без складеного та затвердженого робочого плану та програми аудиту, та відповідного інформування об’єкта аудиту».
«Натомість, працівники Південного офісу Держаудитслужби здійснюють безпідставний та неправомірний тиск на працівників ПрАТ «УДП», проводять хаотичні усні запити на отримання інформації, безпідставно звинувачують працівників ПрАТ «УДП», погрожують викликати правоохоронні органи».
Что ж, ситуация с проведением государственного финансового аудита деятельности ЧАО «УДП» складывается, если можно так выразиться, весьма нестандартно. «Вечерняя Одесса» следит за развитием событий. Отметим, что еще в начале лета, когда начальник Южного офиса Госаудитслужбы Олег Муратов давал интервью нашей газете (материал опубликован в номере за 18 июня), аудитор предсказывал, что начавшаяся проверка «Украинского Дунайского пароходства» окажется непростой, так как ряд организационных и финансовых решений руководства предприятия были откровенно скандальными. Так оно и получилось.
Олег Суслов