|
Кабінет міністрів ухвалив Стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Про що документ?
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, «ухвалюємо ключовий рамковий документ для нашої медицини. А також затверджуємо план реалізації Стратегії в найближчі три роки».
Денис Шмигаль зазначив, що уряд ставить перед собою три стратегічні цілі. Перша — універсальний доступ громадян до медичних послуг, що передбачає розширення ролі первинної ланки меддопомоги й інтеграцію монопрофільних медзакладів до багатопрофільних лікарень. Також, за словами прем’єра, буде посилено систему реагування на загрози пандемій та війн, адаптовано медицину до потреб ветеранів. Глава уряду додав, що частиною змін буде відбудова та модернізація лікарень.
Друга ціль — посилення міжсекторальної координації в управлінні медициною. Для цього в уряді планують зміцнити всі ланки управління, включно з МОЗ, НСЗУ, Центром громадського здоров’я. Також передбачено вдосконалення системи фінансування, адаптація України як майбутнього члена Євросоюзу до медичних стандартів ЄС.
Третя ціль — розвиток людського капіталу та залучення інвестицій. Ідеться про кращу медосвіту завдяки створенню багатопрофільних лікарень при університетах, а також про інтеграцію освітньої та наукової роботи.
Глава уряду додав, що ця ціль передбачає запровадження сучасних технологій, зокрема телемедицини й інструментів штучного інтелекту, а також розвиток трансплантології й біоінженерії.
«Ставимо за мету цифровізувати управління медициною, повністю відмовитися від паперу й перейти в цифру. Плануємо залучати інвестиції в медичну галузь. Зокрема, за рахунок долучення приватних лікарень до реалізації програми медичних гарантій», — зауважив Шмигаль.
План виконання стратегії має чіткі індикатори, конкретні кроки, відповідальних, сказав глава уряду.
«Наше завдання — збудувати одну з найкращих і, що не менш важливо, одну з найбільш доступних медичних систем світу», — наголосив прем’єр.
На засіданні КМ Денис Шмигаль розповів про завдання уряду у цій сфері на 2025 рік. Зокрема, йшлося про долучення відомчих та спеціалізованих медичних закладів до програми медичних гарантій, реалізацію п’ятнадцяти пріоритетних регіональних інвестиційних проєктів у медицині, розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни, розширення програми «Доступні ліки», створення понад 300 амбулаторних реабілітаційних просторів, відновлення «Охматдиту», подальшу розбудову системи якісних укриттів у лікарнях.