|
На базі обласного центру соціально значущих хвороб відкрито багатопрофільну ресурсну кімнату і навчально-психологічний простір для дітей, які лікуються від туберкульозу.
Поштовхом для створення подібних закладів стало дослідження, проведене минулого року благодійною організацією TBpeopleUkraine спільно з партнерами. Як розповідає менеджерка проєктів цієї організації Олена Семенова, серед основних проблем, які виникають під час проходження лікування, діти назвали складнощі з навчанням та сприйняттям шкільного матеріалу через можливі пропуски уроків, доступ до дистанційної освіти; погіршення психоемоційного стану, самостигматизацію. Водночас експерти у галузі громадського здоров’я наголошують на важливості комплексного підходу та необхідності впровадження мультидисциплінарних команд у складі лікарів, педагогів, соціальних працівників, психологів для ефективного лікування дітей з туберкульозом.
Створення ресурсної кімнати стало можливим завдяки проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконується міжнародною організацією PATH. Як підкреслює координаторка програм PATH Оксана Сметаніна, такий простір сприятиме усуненню проблем, які виникають на шляху до одужання, що є вкрай важливим для формування прихильності до лікування, протидії стигмі та дискримінації, а також подолання соціально-психологічних наслідків туберкульозу.
Вже перший місяць роботи ресурсної кімнати на вулиці Леонтовича, 9/1 продемонстрував її доцільність. За цей час кімнату відвідали більш як 30 дітей та членів їх родин. У спеціально облаштованому просторі діти мають можливість навчатися, розвиватися, соціалізуватися та отримувати необхідну психологічну підтримку, що сприяє їх комфортному перебуванню у медичному закладі, а також формує критично важливу прихильність до лікування. Скористатися послугами кімнати у робочі години можуть усі охочі діти і підлітки, які лікуються від туберкульозу, а також їх батьки чи опікуни.
Олександр Галяс