За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Медицина

Реабілітація бійців: новий підхід

№47—48 (11287—11288) // 15 июня 2023 г.
Реабілітація бійців: новий підхід

Однією з найскладніших проблем післявоєнного відновлення країни є проблема медичної, психологічної та соціальної реабілітації військовослужбовців після отриманих ними поранень, опіків, травм. Як кажуть самі медики, реабілітація повинна починатися ще у лікарняній палаті, щоб, не втрачаючи дорогоцінний час, побудувати індивідуальну, враховуючу особливості конкретної людини методику відновлення. І цю роботу треба вести вже зараз, бо більшість вояків дуже хочуть знов повернутися до лав діючої армії і й надалі визволяти країну від ворога. А потім плідно працювати на відбудові країни.

Комплексна реабілітація — це дуже складна справа, яка потребує об’єднання зусиль фахівців різних спеціальностей, найсучаснішого обладнання та створення відповідних умов для ефективного відновлення військовослужбовців.

Меценати Віктор та Олена Пінчуки запропонували своїм коштом створити національну мережу реабілітаційних центрів для поранених військових Recovery на базі медичних закладів міського та обласного підпорядкування. Робота базуватиметься на досвіді сучасної медицини та найновітніших реабілітаційних технологіях. Людина, яка не може пересуватися, повинна максимально відновитися, лежачий хворий повинен почати ходити. Таке амбітне завдання стоїть перед новою мережею центрів.

До кінця 2023 року планується довести кількість реабілітаційних центрів мережі Recovery до 10 (з 12). Вони працюватимуть у Вінницькій, Дніпропетровській (два центри), Київській, Львівській, Одеській (два центри), Рівненській, Хмельницькій та Черкаській областях. Загалом реабілітаційну допомогу у центрах зможуть отримувати понад 11 тисяч пацієнтів на рік.

Одеська область стала місцем, де працюють вже два нових центри. Другий за часом відкриття Одеський реабілітаційний центр мережі Recovery створений на базі комунального медичного закладу обласного підпорядкування та облаштований відповідно до вимог інклюзивності — з широкими коридорами та санітарними кімнатами, дверними пройомами, відсутністю порогів і з поручнями в коридорах та душових. Крім того, центр оснащений інноваційним обладнанням, в тому числі з віртуальною реальністю — процес реабілітації побудований, як гра, щоб більше зацікавити поранених у позитивному результаті лікування. На думку фахівців, це значно прискорює лікування і скорочує термін відновлення пацієнтів.

В палатах встановлені багатофункціональні ліжка з електроприводом і відповідні меблі для комфортного та зручного перебування маломобільних пацієнтів. Завдяки інноваційному обладнанню та мультидисциплінарній реабілітаційній команді (реабілітологи, фізичні терапевти, ерготерапевти, асистенти, логопед, психолог, психіатр) військові пацієнти проходитимуть реабілітацію за найвищими міжнародними стандартами.

Перелік тренажерів та апаратів для реабілітації покриває весь спектр функціональних порушень пацієнтів, у тому числі отриманих внаслідок мінно-вибухових травм, і дозволяє відновлювати, зокрема, ходу, втрачені функції верхніх і нижніх кінцівок з використанням обладнання високого технологічного рівня.

В Одеському центрі облаштували зали фізичної терапії та кінезотерапії, три кабінети апаратної фізіотерапії, кабінети ерготерапії (в них пораненим допомагатимуть відновлювати навички самостійного пересування, координації рухів, виконання звичних буденних справ) та психологічної підтримки, маніпуляційну, а також 13 палат на 30 ліжок. Пацієнт може отримувати необхідну допомогу протягом 14—21 доби амбулаторно чи в умовах стаціонару.

В центрі з’являться нові можливості щодо лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) — це порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події, зокрема після участі людини у бойових діях на фронті. ПТСР залишається однією з найскладніших для вирішення проблем у країнах, що брали участь у військових конфліктах.

Саме мультидисциплінарна команда фахівців, що працюватиме в Одеському реабілітаційному центрі мережі Recovery, створить найкращі передумо-ви для успішного лікування ПТСР.

На думку фундаторів проєкту, на базі усіх реабілітаційних центрів працюватимуть освітні програми — українські фахівці вивчатимуть досвід іноземних колег по відновленню поранених військовослужбовців, а також передаватимуть їм свій досвід, набутий за тяжких і дуже складних умов роботи під час війни.

Досвід роботи реабілітаційного центру стане доступним також лікарям загальної мережі, які працюють у медичних закладах, куди звертаються по допомогу городяни та мешканці області.

За дорученням голови Одеської ОВА Олега Кіпера реабілітаційний центр відвідали перший заступник голови ОВА Борис Волошенков, директор департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва, представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю при ОВА Олег Соколов. Вони ознайомилися з умовами перебування та можливостями відновлення, які нададуть пораненим військовослужбовцям.

— Ми маємо надати кожній людині, яка постраждала від російської агресії, можливість повернутись до повноцінного життя, — зазначив Борис Волошенков. — І відкритий реабілітаційний центр повністю придатний для цього.

Світлана КОМІСАРЕНКО



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
04/12/2024
З вівторка на вулиці Дерибасівській йдуть роботи з монтажу головної новорічної ялинки Одеси...
04/12/2024
Верховна Рада в цілому схвалила законопроєкт № 12232 щодо змін до Бюджетного кодексу, які стосуються безповоротної фінансової допомоги на 50 млрд. доларів від країн G7 та ЄС...
04/12/2024
В Одесі пацієнти з онкозахворюваннями можуть отримати безоплатне хіміотерапевтичне лікування...
04/12/2024
Два матчі першості країни провели хокеїсти одеського «Шторму»...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.031