|
Минулого четверга Одеський дитячий будинок-інтернат для дітей з інвалідністю, який очолює лауреат нашого конкурсу «Люди справи» Андрій Печений, відзначив 72-гу річницю. Дата — не кругла, та й не час зараз організовувати пишні урочистості. Про те, як живе дитячий будинок-інтернат під час війни, з якими викликами довелося зіткнутися, і як установа допомагає фронту, газета розповідала нещодавно у матеріалі «Що робити? Плести сітки!» (номер за 1 серпня).
Але без подарунка колектив дитячого будинку-інтернату вирішив не лишатися. І відкрив у святковий день зал для занять лікувальною фізкультурою.
Готувалися до цієї події два роки. Відразу уточнимо: до 70 відсотків вихованців будинку-інтернату потребують занять лікувальною фізкультурою. Ця рекомендація прописана у їх індивідуальних планах розвитку. Тобто, лікувальна фізкультура грає не тільки роль спортивного навантаження, а й є важливим елементом соціалізації. Тренажери та обладнання для занять лікувальною фізкультурою у дитячому будинку-інтернаті для дітей з інвалідністю були і є. А ось спеціального приміщення — не було.
І ось воно нарешті з’явилося. Зусиллями всього колективу дитячої установи завдяки допомозі волонтерів та військових без залучення бюджетних коштів. Як кажуть, цілком і повністю самотужки був побудований з нуля — там, де раніше був бетонний пустир — просторий спортивний павільйон з величезними вікнами та надійним дахом, в який без жодних складнощів помістилося все необхідне для занять лікувальною фізкультурою обладнання.
Голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, вітаючи колектив та вихованців дитячого будинку-інтернату з днем народження, зазначив:
— Щоденна, кропітка праця працівників інтернату — справжній подвиг. Саме завдяки їм цей заклад став не просто місцем проживання, а справжньою родиною для багатьох дітей. Переконаний — разом ми зможемо зробити все можливе, щоб кожна дитина відчувала себе захищеною та мала всі можливості для повноцінного розвитку.
Серед почесних гостей свята були військові — ті, хто допомагав будівництву залу для занять лікувальною фізкультурою. Артем Роговець, командир десантно-штурмової роти 137-го окремого батальйону морської піхоти, розповів, як виникла ідея допомогти дитячій установі. В одному з бойових рейдів бійцям удалося захопити полонених. А за це належить премія. Хлопці, розповідає Артем, вирішили винагороду витратити на якусь добру справу. Познайомилися з Одеським дитячим будинком-інтернатом для дітей з інвалідністю. Дізналися про будівництво спортивної зали. Виявилося, що не вистачає коштів на дах. Десантники запропонували свою допомогу. Незабаром усі будівельні матеріали, необхідні для облаштування даху, вже були у розпорядженні будинку-інтернату. На жаль, з гіркотою підкреслив Артем Роговець, більшість із тих товаришів по службі, з якими вони придумали допомогти дітям, вже немає в живих…
— Але я щасливий, що вдалося зробити у своєму житті щось корисне, будемо живі — зробимо ще, — підсумував командир десантно-штурмової роти.
Свято на честь чергового дня народження Одеського будинку-інтернату для дітей з інвалідністю завершилося врученням нагород та почесних грамот від Одеської обласної ради та концертом.
Олег СУСЛОВ. Фото Олега ВОЛОДИМИРСЬКОГО