|
У фойє Одеського театру юного глядача імені Юрія Олеші відбулася зустріч, присвячена завершенню Сезону Нескорених 2023/2024. Перед відпусткою театрали підвели деякі підсумки.
— Ми багато встигли зробити в цьому сезоні всупереч війні та обставинам, — зазначила генеральна директорка — художня керівниця театру, заслужена артистка України, лауреат конкурсу «Люди справи» Оксана Бурлай. — Ми працюємо з повітряними тривогами, в умовах блекауту, під час ремонту покрівлі будівлі театру. У нас вийшло чотири прем’єри, ми виїжджаємо на гастролі, росте кількість глядачів.
Музичну феєрію «Кіт-Муркіт і Сонько-Дрімко» за мотивами українських колискових та виставу «Будьте ви щасливі!» за п’єсою Олександра Володарського возили на гастролі в червні до Балти, а в липні до Гайворону.
Гайворон — рідне місто провідного актора та режисера-початківця ТЮГу Олександра Давлятяна, який розповів, що приймали там наш театр надзвичайно тепло, по-родинному. Тепер одеситів просять привезти туди інші вистави. Цікаво, що альтруїстична, на перший погляд, акція театру, призвела навіть до деякого фінансового успіху, а це означає, що добрі справи винагороджуються вищими силами.
Заплановані восени гастролі з виставою «Молочайник» — це буде тур містами України «Я вплетуся в твоє коріння. Я не зламаюсь!..» (Черкаси, Житомир, Полтава, Хмельницький тощо). «Молочайник», присвячений темі виживання в окупації, безсумнівно, став головною подією сезону.
— Слава Богу, Одеса не знає, що таке окупація, — каже режисер-постановник цієї вистави Євгеній Резниченко. — Тим цікавіше шукати точки перетину з персонажами, кожний з яких переживає свій особистий досвід війни.
— Сьогодні такий час, коли ти не стільки мрієш про нові ролі, скільки замислюєшся, що саме ти хочеш сказати зі сцени, — зізнається актриса Ірина Шинкаренко, котра виконує одну з головних ролей у «Молочайнику». — Ми зараз трохи почуваємося янголами, які переносять людей через місточок, а коли мова про дітей — відповідальність зростає.
В наступному сезоні (до речі, буде ювілейним, 95-м) планується відновлення вистав «Ромео і Джульєтта» (сучасна інтерпретація трагедії Вільяма Шекспіра режисером Сергієм Павлюком), «Виживуть тільки Пилипенки, або Present рerfect» (п’єса Ольги Анненко, режисер Поліна Коробейник-Булюк), «Клятвені діви» (п’єса Олега Михайлова, режисер — Наталя Прокопенко). Про нові постановки театрали оголосять пізніше.
Марія ГУДИМА. Фото Сніжани ПАВЛОВОЇ