За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Люди дела

Юрій Крук: «Мав за честь бути першим керівником адміністрації Одеського району!»

№73—74 (11313—11314) // 14 сентября 2023 г.
Юрій Крук

Добігла кінця каденція Юрія Крука на посаді голови Одеської районної державної (військової) адміністрації. Нагадаємо, що цю посаду Юрій Юрійович обіймав з моменту її створення — з 26 лютого 2021 року.

За минулий час було зроблено головне — Одеський район як адміністративна одиниця, утворений постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року, що об’єднав 22 громади і який став одним із найбільших районів України, де мешкає 60 відсотків населення Одещини, відбувся! А з початку повномасштабного вторгнення «північного сусіда» Одеський район став запорукою стабільності в регіоні, забезпечуючи обороноздатність Одещини та її розвиток навіть в умовах війни.

17 липня 2023 року Одеський район відзначив 3-річчя з дня утворення. Відбулися святкові урочистості, кульмінацією яких стала церемонія спеціального погашення власної марки, яка була розроблена Одеською районною військовою адміністрацією спільно з «Укрпоштою» в рамках всеукраїнського проєкту «Власна Марка».

«На власній марці Одеського району зображено герб Одеського району. І, відповідно, на власних марках 22 громад, які входять до складу району, теж зображені герби громад, міст, сіл та селищ. Також в добірку до комплекту марок випущено конверт і листівку з написом «ОДЕСЬКОМУ РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ 3 РОКИ», де на блакитному фоні, який заправлений символічними сонячними променями, розміщені малюнки-логотипи, що презентують основні галузі Одеського району. Кольорова гамма витримана в стилі кольорів гербу та прапору Одеського району», — розповів начальник Одеської районної військової адміністрації Юрій Крук.

З нагоди 3-річниці утворення Одеського району відбулась урочиста церемонія спеціального погашення власної марки
З нагоди 3-річниці утворення Одеського району відбулась урочиста церемонія спеціального погашення власної марки

Що ж, зараз настав час підбити підсумки і згадати, що було зроблено. Безумовно, першому очільнику Одеської районної державної (військової) адміністрації є чим пишатися. Наша розмова почалася з аналізу головного питання — бюджетного.

— Одеський район завжди намагався бути першим за всіма показниками, у тому числі в бюджетній сфері, — зазначив Юрій Крук. — Так, за 2021 рік до місцевих бюджетів 22 громад Одеського району (без трансфертів з держбюджету) надійшло 13262,9 млн. грн., що становить 62% річного обсягу надходжень місцевих бюджетів Одеської області. За 2022 рік, рік війни, до місцевих бюджетів 22 громад Одеського району (без трансфертів з держбюджету) надійшло вже 14728,6 млн. грн., що знову дорівнювало 60% обсягу місцевих бюджетів Одеської області.

За першій рік війни громадами району профінансовано видатків на тероборону у сумі 210,3 млн. грн. Найбільші обсяги спрямували громади: Одеська, Дальницька, Авангардівська, Визирська, Доброславська, Дачненська, Маяківська.

Гуманітарна допомога прибула до Херсона
Гуманітарна допомога прибула до Херсона

Ще одним важливим напрямом протягом року було фінансування облаштування та ремонту укриттів, бомбосховищ на суму 111,8 млн. грн. по 6 громадах: Чорноморська селищна, Чорноморська міська, Авангардівська, Нерубайська, Біляївська, Южненська.

На 2023 рік фінансовий ресурс місцевих бюджетів громад Одеського району затверджений у обсязі 15539,5 млн. грн.

За січень — червень цього року до місцевих бюджетів 22 громад Одеського району (без трансфертів з держбюджету) надійшло 8070,3 млн. грн. План виконано на 113,7%! Додатково до плану отримано 974,2 млн. грн.

За І півріччя 2023 року громадами району профінансовано на територіальну та військову оборону — 171,8 млн. грн.

З командувачем оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса» генерал-майором Едуардом Москальовим
З командувачем оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса» генерал-майором Едуардом Москальовим

На облаштування та ремонт укриттів, бомбосховищ передбачено в місцевих бюджетах району 486,8 млн. грн., всі громади передбачили видатки на укриття.

Призначено виплати матеріальної допомоги постраждалим від ракетних обстрілів у сумі 15,2 млн. грн.

Розподілено кошти місцевих бюджетів на пріоритетні напрямки щодо підтримки сил оборони України, відбудову пошкодженої інфраструктури, забезпечення належних умов проживання ВПО, облаштування укриттів, відповідно із вільних залишків та перевиконання: на оборону — 931 млн. грн., на ремонт та облаштування укриттів — 729,2 млн. грн., на ТПО — 49,6 млн. грн., на відновлення інфраструктури — 331 млн. грн.

Також громади Одеського району з метою координації, раціонального та ефективного придбання і виділення матеріально-технічної допомоги для захисту та оборони з урахуванням потреб підрозділів Сил оборони, спрямували кошти з місцевих бюджетів у вигляді субвенції обласному бюджету у сумі 190,8 млн. грн.

— Наповнення бюджетів громад забезпечує, у тому числі, і працюючий бізнес. Яка виробнича спеціалізація Одеського району?

— Станом на 1 вересня 2023 року на обліку в органах ГУ ДПС області знаходилося 183,6 тис. платників, зареєстрованих в Одеському районі, у т.ч. юридичних осіб — 81,7 тис., фізичних осіб-підприємців — 101,8 тис., що становить 80% та 73% відповідно від зареєстрованих в Одеській області.

Виробнича спеціалізація Одеського району: сільськогосподарське виробництво, промисловість: харчова, хімічна, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції, судноремонт; будівельна галузь, діяльність підприємств морегосподарського комплексу, текстильного виробництва, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, з виробництва виноградних вин тощо.

Так, сільськогосподарськими підприємствами району у 2023 року зібрано врожай зернових та зернобобових культур 247,5 тис. тонн з площі 69,7 тис. га при урожайності 35,5 ц/га, з них пшениці — 162,9 тис. тонн (урожайність — 33,6 ц/га), ячменю — 69,7 тис. тонн (урожайність — 43,7 ц/га).

З командувачем оперативного угруповання військ «Дунай» бригадним генералом Володимиром Отрощенком
З командувачем оперативного угруповання військ «Дунай» бригадним генералом Володимиром Отрощенком

На території району знаходяться три морських порти (Одеський, Чорноморський, Південний). Вони забезпечували функціонування проєкту «Зернова ініціатива». За час дії проєкту «Зернова ініціатива» з портів вийшло 957 суден з 30,51 млн. тонн агропродукції до країн Азії, Європи та Африки.

Автобусна маршрутна мережа, яка належить до компетенції Одеської районної державної адміністрації, зараз налічує 78 діючих автобусних маршрутів. В межах Одеського району проходить 474,7 км автомобільних доріг державного значення та 610,5 км доріг місцевого значення.

У серпні 2022 року налагоджено пасажирське сполучення водним транспортом між м. Білгород-Дністровським та смт Овідіополь. 24 травня 2023 року з метою продовження функціонування пасажирського сполучення водним транспортом між м. Білгород-Дністровським та смт Овідіополь був розроблений спільний наказ №108/01-28/1/1/А–2023 Оперативного угруповання військ «Дунай», Одеської районної військової адміністрації, Білгород-Дністровської районної військової адміністрації «Про забезпечення альтернативного пасажирського транспортного руху».

— Тепер давайте поговоримо про гуманітарну сферу.

— Всього в Одеському районі працює 225 закладів загальної середньої освіти (очно — 25, змішано — 126, решта — дистанційно), де навчається 144860 учнів. Якщо говорити про заходи безпеки в закладах загальної середньої освіти, то наявні укриття у 181 закладах, тривають ремонтно-будівельні роботи укриттів у 60 ЗЗСО.

Кілька слів про дошкільну освіту. В Одеському районі функціонує 206 відповідних закладів, 60 з них працює очно. 129 закладів дошкільної освіти забезпечені спорудами цивільного захисту населення.

В рамках декомунізації на території Одеського району перейменовано 283 об’єкти топоніміки.

Локації соціального проєкту «Активні парки», який входить у загальнонаціональну програму Президента України Володимира Зеленського «Здорова Україна», відкриті у кожній територіальній громаді Одеського району. Кількість спортивних споруд — 1972, з них: стадіони від 1500 до 3000 місць — 16, стадіони від 3000 місць — 3, спортивні майданчики — 155, тенісні корти — 16, футбольні поля — 160, плавальні басейни — 40.

17 червня 2023 року у с. Маяки проведено І (районний) етап обласних спортивних змагань «Рухайся до Перемоги» на підтримку Збройних Сил України серед голів територіальних громад, їх заступників, депутатів місцевих рад, старост старостинських округів.

19 серпня 2023 року у с. Кулевча Білгород-Дністровського району проведено ІІ (обласний) етап вищезазначених змагань, де збірна команда Одеського району одержала перемогу.

Це стало ще одним підтвердженням того, що сила Одеського району — в командному дусі. Своїм особистим прикладом представники місцевого самоврядування показують, що фізична культура та спорт є одним із важливих чинників здорового суспільства, а це, в свою чергу, формує здорову націю. Переконаний, що подібні змагання — це вкрай важливий елемент для обміну досвідом та приклад ефективної роботи.

Переможців і призерів нагороджено кубками, дипломами і медалями. А за результатами змагань усі переможці в різних видах спорту увійдуть до складу збірної команди Одеської області, яка буде представляти наш регіон на всеукраїнській спартакіаді представників місцевого самоврядування.

— Найважливіше питання — сфера охорони здоров’я…

— Станом на початок вересня 2023 року в Одеському районі зареєстровано 62 лікувальних заклади, із них: КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» — 28, КНП «Консультативно-діагностичний центр» — 3, КНП «Дитяча міська поліклініка» — 7, КНП «Пологовий будинок» — 6, КНП «Міський спеціалізований будинок дитини» — 2. В Одесі розташовані КНП «Центр профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом», КНП «Міський психіатричний диспансер», КНП «Міський центр невідкладної медичної допомоги» та «Одеський міський центр здоров’я».

Головне, що хочу зазначити — охороні здоров’я населення Одеського району приділялося максимум уваги. У нас були великі плани з розвитку медичної сфери, але їх, на жаль, перекреслила війна. Але я не сумніваюся, що після Перемоги район повернеться до цих планів.

— Які у районі були проведені заходи з мобілізації?

— Основними завданнями сектору з питань мобілізаційної роботи апарату Одеської районної державної адміністрації було визначено забезпечення виконання законодавства з питань мобілізаційної роботи, організації мобілізаційної підготовки та мобілізації, контроль за їх здійсненням.

З 2021 року по теперішній час сектором організовано роботи, пов’язані з визначенням можливості задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, національної економіки та забезпеченням життєдіяльності населення в особливий період; організовано роботи щодо встановлення мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствам, установам та організаціям району; організовано роботи з бронювання військовозобов’язаних та контроль за веденням їх обліку, забезпечення подання відповідної звітності, подання пропозицій щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

І як результат — Одеською районною державною адміністрацією були виконані заходи з мобілізації відповідно до законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», «Про місцеві державні адміністрації».

— З початку широкомасштабного вторгнення Росії Одеська область стала одним з основних регіонів країни, що приймають внутрішньо переміщених осіб. Безумовно, найбільше навантаження випало на долю Одеського району. Що було зроблено?

— На даний час на території Одеського району зареєстровано 117161 особу зі статусом ВПО (у т. ч. 78844 особи в м. Одесі). Для біженців організовано 1270 місць компактного проживання, повністю готових для розміщення ВПО, у тому числі для розміщення евакуйованих з Херсонської області.

Одеській район, як і вся Одещина, довів свою гостинність. Будь-яке проблемне питання, що виникало у вимушених біженців, не залишалося поза нашою увагою. І все, що могли зробити для підтримки наших співгромадян, які бігли від війни, — ми робили.

— Наша газета присвятила декілька публікацій роботі Гуманітарного штабу Одеської районної військової адміністрації. Всі завдання, покладенні на цю структуру, вдалося виконати?

— Координаційний гуманітарний штаб при Одеській районній військовій адміністрації був створений з перших днів повномасштабної війни. Кожна громада, окрім гуманітарних штабів, створила мережу логістичних складів, в яких зберігаються запаси продуктів харчування, дитячого харчування, засобів гігієни. Загалом на вказаних складах зберігається 2217 т гуманітарних вантажів для забезпечення потреб населення. Близько 454 т продуктів харчування вже роздано гуманітарними штабами громад малозахищеним верствам населення та ВПО.

Координаційний штаб при Одеській районній військовій адміністрації постійно співпрацює з міжнародними організаціями-донорами та фондами.

— Окрема сторінка історії Одеської районної військової адміністрації під вашим керівництвом пов’язана з допомогою Херсонській та Миколаївській областям…

— Одеський район підставив дружнє плече сусіднім регіонам, які постраждали внаслідок бойових дій. З початку повномасштабного вторгнення Координаційним гуманітарним штабом при Одеській РВА сформовано та доставлено гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ в Миколаївську область у вигляді продуктів харчування, медикаментів та військового спорядження (спальні мішки, маскувальні сітки, кікімори).

Новоолександрівській громаді Херсонської області Одеська районна військова адміністрація надала допомогу у вигляді запасу питної води, генераторів, значної кількості та асортименту будівельних матеріалів та інструментів для відновлення інфраструктури та житлового фонду.

Підтримка Одеською РВА та громадами району територіальних громад сусідніх областей наразі триває.

На завершення нашої розмови хочу щиро подякувати всім 22 головам територіальних громад — кожен з вас показав себе патріотом країни. Тому нам багато вдалося досягти. Завдяки нашим військовим і спільній роботі з громадами було зроблено все можливе, щоб зберегти стабільність в регіоні і забезпечити життєдіяльність на всіх соціально-економічних напрямках.

І, безумовно, щиро вдячний Президенту України Володимиру Зеленському за довіру бути першим очільником Одеської районної державної (військової) адміністрації.

Бесіду вів Олег Суслов



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
24/04/2024
Знаходяться ці гнізда на спеціальних платформах, які спеціалісти ДТЕК Одеські електромережі встановили на електроопори. Виявилося, що птахи заселили усі 257 платформ...
24/04/2024
За результатами проведених мікробіологічних досліджень Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України станом на 22 квітня...
24/04/2024
Предстоящая помощь Украине от стран-партнеров будет зависеть от того, насколько будут действовать реформы...
24/04/2024
У Таїровській селищній раді представники Державної екологічної інспекції провели семінар на тему: «Користування веб-ресурсом і додатком «Екозагроза»...
Все новости



Архив номеров
апрель 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.038