|
Двадцять сьомого лютого Одеський державний університет внутрішніх справ відзначить 101-у річницю від дня заснування. Святкову дату виш зустрічає у робочому режимі. Зрозуміло, що зараз не до гучних урочистостей. Ось уже рік, як триває війна — Україна захищає своє право на життя як незалежної держави.
Про те, як ОДУВС перебудовував освітній процес в умовах воєнного часу, ректор університету Дмитро Швець розповів у великому інтерв’ю для «Вечерней Одессы» (номер газети за 25 серпня 2022 року). У цьому плані день народження вишу — гарний привід для того, щоб коротко підбити підсумки зробленого за рік війни.
Очільник вишу полковник поліції Дмитро Швець і голова Наглядової ради ОДУВС, народний депутат України Олексій Леонов, з якими вдалося поговорити напередодні 101-ї річниці університету, розповідають: воєнний час поставив перед університетом два головних завдання. Перше з них — не тільки зберегти якість освітнього процесу, а й продовжити його вдосконалення. Друге — забезпечити безпеку курсантів, студентів, викладачів вишу. Наразі є всі підстави говорити про те, що обидва завдання вдалося вирішити. І це — головний підсумок чергового року в історії вишу.
Зрозуміло, що самостійно знайти відповіді на непрості виклики воєнного часу було б дуже складно. Допомогла плідна комунікація між Міністерством внутрішніх справ, Головним управлінням Національної поліції в Одеській області, керівництвом вишу та Наглядовою радою університету.
— Передусім, слід відзначити всіляку підтримку, яку університет отримував від міністра МВС Дениса Монастирського, пам’ять про якого назавжди залишиться у наших серцях, та від Ігоря Клименка, який нещодавно обійняв посаду міністра внутрішніх справ, — констатує ректор ОДУВС Дмитро Швець. — Зміцнення матеріально-технічної бази вишу та створення відповідних умов для набуття практичного досвіду, дозволяє підвищувати якість підготовки майбутніх фахівців, які незабаром виконуватимуть обов’язки в практичних підрозділах, у тому числі — на деокупованих територіях.
Отже, що було зроблено за рік війни? Є певні новації в організації навчального процесу. Введені додаткові практичні заняття з домедичної та вогневої підготовки, особливостей проведення огляду місця події, методики розслідування кримінальних правопорушень в умовах воєнного стану. Створені навчальні полігони, які імітують ситуацію після обстрілу, прильоту ракети, а також катівню, місце масового захоронення. Загалом, все те, з чим зараз доводиться стикатися правоохоронцям на деокупованих територіях. Курсанти ОДУВС навчаються документувати воєнні злочини, кваліфікувати їх. «Жоден злочинець з числа російських окупантів не уникне покарання», — впевнений Дмитро Швець. І додає, що курсантів університету вже залучають до практичної роботи: разом зі співробітниками ГУНП в Одеській області вони беруть участь у патрулюванні та охороні громадського порядку.
Для вирішення завдання із збереження та підвищення якості освітнього процесу був добудований та введений в експлуатацію новий корпус. Це 45 сучасних аудиторій, обладнаних необхідними меблями, сенсорними дошками. Створено умови для життя та навчання курсантів Херсонського факультету, які були передислоковані з тимчасово окупованої території. Придбані генератори. Проведений великий ремонт внутрішніх приміщень корпусів університету. Створений за всіма сучасними стандартами стрілецький тир. Придбаний автобус для перевезення курсантів.
Особлива увага приділяється безпеці курсантів, студентів та викладачів вишу. Так, дуже швидко був проведений повний ремонт укриттів. Також ОДУВС був в числі перших серед одеських навчальних закладів, хто створив «Пункт незламності», яким можуть користуватися всі мешканці міста.
Має університет і плани на майбутнє. Але зрозуміло, що головною умовою їхньої успішної реалізації буде довгоочікувана перемога.
— Тому працюємо далі! — ректор ОДУВС ставить завдання на завтра. — Завдяки спільним зусиллям університет продовжить свій розвиток, роблячи все, що потрібно для перемоги.
Олег Суслов