За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Люди справи

Місце сили і дружній простір для інтелектуалів

№40—41 (11177—11178) // 26 мая 2022 г.
Читальний зал — місце зустрічі з читацькою спільнотою

Жодне суспільство не здатне розвиватися без постійного накопичення та збереження знань. Одним з найвдаліших рішень, які чудово відповідають цьому завданню, по праву можна вважати публічні бібліотеки.

Погодьтеся, наявність загальнодоступного осередку, де не лише накопичуються, дбайливо зберігаються та надаються у суспільне використання книжкові скарби та інший актуальний контент, який на сучасному рівні спроможний задовольняти ваші інформаційні, культурно-освітні, дозвіллєві та інші потреби, є суттєвою перевагою! Якщо ж до цього додати привітність і небайдужість бібліотекарів, ваших лоцманів у бурхливому інформаційному океані, зручне розташування бібліотеки та декілька секретних організаційних інгредієнтів — ви з легкістю отримуєте живий простір навчання, зустрічей, подій і натхнення, де вирує активне інтелектуальне життя.

Такими і прагнуть бути сучасні бібліотеки та їхні сучасні «команди». Модернізація публічних бібліотек стала потужним трендом українського культурного простору, успішні рішення Одеси і Львова, Запоріжжя і Рівного, Харкова і Чернівців — здається, не залишилося на бібліотечній мапі України областей, яких би на торкнулися вражаючі зміни. В багатьох містах і селах сучасна бібліотека відіграє ключову роль інформаційного, просвітницького, комунікаційного, творчого, культурного центру громади, гарантуючи доступ до інформації і знань для кожного бажаючого.

На жаль, повномасштабне вторгнення РФ в Україну нищівною хвилею позначилося на всій книжковій екосистемі держави. Руйнація і знищення закладів культури в місцях активних бойових дій, вимушена міграція мешканців України, падіння видавничих потужностей не могли не позначитися на роботі бібліотек.

Зокрема, й діяльність Одеської національної наукової бібліотеки, найстарішої публічної книгозбірні держави, найбільшої книжкової скарбниці півдня України зазнала змін. З міркувань безпеки фондів, відвідувачів і персоналу тимчасово припинено обслуговування користувачів у читальних залах головного корпусу книгозбірні за добре знайомою книголюбам адресою по вулиці Пастера, 13.

Майстер-клас із вишивання, бісероплетіння
Майстер-клас із вишивання, бісероплетіння

Однак робота її колективу не припинилася, адже отримання значної кількості бібліотечних послуг можливе й за допомогою дистанційного самообслуговування через особистий кабінет користувача на офіційному веб-сайті ОННБ: запис до бібліотеки, доступ до електронного каталогу, використання матеріалів цифрової бібліотеки «Скарби України» та інших цифрових колекцій, віртуальна довідкова служба, замовлення та резервування документів, електронна доставка документів (ЕДД) тощо.

Більш того, як тільки стало можливим, бібліотекарі відновили роботу читального залу на вулиці Академіка Філатова, 1 (площа Толбухіна). Читальний зал розташований в одному з найбільших районів нашого міста, на місці жвавої транспортної розв’язки. Нині цей читальний зал працює без вихідних і пропонує своїм відвідувачам широкий спектр інформаційно-бібліотечних послуг в оновленому форматі.

Спільними зусиллями ми розбудовуємо роботу цього залу як комфортного, сучасного, доступного і відкритого новим ідеям простору сучасної бібліотеки для того, щоб сюди приходили мешканці та гості міста і почувалися зручно, вільно й затишно.

До послуг відвідувачів просторий читальний зал із універсальним підсобним фондом з різних галузей знань — як від науково-інформаційної, так і до художньої літератури.

Облаштовано й читальний зал поточної періодики. Саме тут читач у відкритому доступі може ознайомитися зі свіжими номерами газет, журналів та інших часописних вітчизняних видань.

А. Г. Драбчук в залі поточної періодики
А. Г. Драбчук в залі поточної періодики

Бібліотечні працівники ОННБ постійно вивчають та аналізують потреби сучасного користувача, пропонують йому саме ті видання, які викликають підвищений попит. Так, без перебільшення можна зазначити, що «Вечерняя Одесса» з часу заснування, тобто з далекого 1973 року і до сьогодні, продовжує залишатися надзвичайно популярною серед різних категорій наших читачів. Кожен одесит знає і любить «Вечерку», а завдяки талановитому колективу газети вона є одним із провідних інформаційних спонсорів нашої бібліотеки. Часопис висвітлює важливі події, обговорює нові проєкти, знайомить читачів з досягненнями економічного, політичного та культурного життя Одеси, України та світу.

Відвідувачі можуть скористатися персональним комп’ютером, доступом до інтернета та мережі Wі-Fі. Така опція є актуальною як для науковців, студентів, так і для осіб, які є вимушеними переселенцями і не мають змоги користуватися власним комп’ютером. Фахівці читального залу надають тут кваліфіковану допомогу з пошуку необхідних джерел інформації, використання електронних ресурсів та баз даних як власної генерації, так із виходом на міжнародні бази з повнотекстовими електронним ресурсами книг і журналів.

До того ж наші відвідувачі на базі інтернет-центру можуть отримати базові навички із користування інтернет-ресурсами і підвищити свою цифрову грамотність, яка вкрай необхідна в усіх сферах щоденного життя (оплата комунальних послуг, е-банкінг тощо).

Прагнучи бути корисними людям, які через сьогоднішні виклики позбавлені житла та роботи, на базі читального залу у співпраці з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної допомоги в Одеській області організовано інформаційно-контактний центр для регулярних зустрічей з юридичними консультантами. Нині, в умовах воєнного стану, у громадян виникає чимало складних питань щодо знання і розуміння нових законів, урегулювання правових відносин тощо. Тому вкрай важливою є постійна робота інформаційно-контактного центру в бібліотеці, де можна не тільки отримати правову консультацію від фахівця, а і звернутися до тематичної літератури та інтернет-джерел. Вимушені переселенці, внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені категорії населення — це та цільова аудиторія, яка знайде тут відповіді на найбільш актуальні питання.

Для всіх категорій наших відвідувачів нещодавно відкрився персональний абонемент. Варто лише записатися до бібліотеки, отримати читацький квиток — і книжку, яку вподобали ви чи ваша дитина, можете читати вдома! Вибір різноманітний — різножанрова як українська класична та сучасна художня література, так і світова, науково-популярна, дитяча.

Тут можна долучитися до традиційного конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2022», адже це унікальний шанс для читача проявити себе та свої здібності, можливість взяти активну участь у популяризації сучасної української книги. Конкурс триває з 27 квітня до 20 вересня поточного року. Автори найцікавіших, найбільш інформативних та оригінальних відгуків будуть нагороджені почесними дипломами, грошовими преміями від меценатів та електронними сертифікатами. Про конкурс читачі можуть дізнатись на офіційному сайті ОННБ в розділі «Конкурс читацьких відгуків «Книголюб»та на сторінці бібліотеки у Facebook.

Безоплатні заняття з англійської мови особливо популярні серед дітей та молоді. Двічі на тиждень (в четвер та неділю) запрошуємо всіх охочих вдосконалювати набуті знання через нові ігрові форми та методи вивчення іноземної мови в розмовному клубі на базі сучасних англомовних видань.

Запрошуємо долучитися й до інших активностей — тривають зустрічі клубу ораторського мистецтва, різноманітні майстер-класи, про проведення яких бібліотекарі заздалегідь повідомляють у соціальних мережах.

З червня відновлюється робота партнерського проєкту «Хід конем» — шахові турніри для дітей та підлітків, — що діє у рамках «Клубу родинного дозвілля» та надає можливість родинам не лише отримувати інформаційні послуги, а й відвідувати інтелектуально-тематичні заходи, брати участь в бібліотечних вікторинах, інтелектуальних розвагах, літературних студіях, дебатах, іграх розвиваючого напряму тощо.

Сучасна бібліотека — це не просто полиці з книжками. Це територія співтворення, порозуміння й підтримки, саморозвитку й досягнення успіху. Тут народжуються ідеї, пишуться проєкти, точаться палкі дискусії та відзначаються успіхи. Тож попереду — зустрічі з письменниками, артистами, вченими та іншими цікавими особистостями нашого міста та регіону, на які вас запросять натхненні бібліотекарі. Анонси таких зустрічей завчасно з’являтимуться на офіційному веб-сайті книгозбірні odnb.odessa.ua та на сторінках її соціальних мереж.

Читальний зал працює щоденно, без вихідних, з 9.00 до 19.00; тел. для довідок (048) 765-49-55; електронна пошта: onnb_filatova@gmail.com.

Валентина Клейнбурд. Завідувачка сектору читальних залів відділу обслуговування користувачів ОННБ



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
18/12/2024
Наприкінці літа уряд затвердив зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021—2027 роки. Основний акцент було зроблено «на відновленні інфраструктури з урахуванням безпекових вимог...
18/12/2024
За Угодою для Програми екстреного відновлення між Японською агенцією міжнародного співробітництва (JICA) та Україною до Одеси надійшло 5 одиниць техніки...
18/12/2024
Напередодні новорічних свят в Одесі запрацювали ялинкові базари. У різних районах міста (всього 35 локацій) можна буде придбати новорічні ялинки та сосни...
18/12/2024
Володимир Зеленський заявив, що наразі країна перебуває не в слабкій, але водночас і не в достатньо сильній позиції, аби починати мирні перемовини...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.031