|
Виставка живопису під такою назвою працює до 25 липня в арт-просторі Універсальної читальної зали (Європейська, 67). Посеред спекотного літа нас повертають у квітучий травень з усією свіжістю барв. Білі та рожеві каштанові суцвіття, два автопортрети серед квітів.
— У кожній роботі цієї експозиції — каштан у цвіту, — каже автор картин, молода мисткиня Тетяна Тоарка. — Як символ весни, пам’яті, міста, ніжності й сили водночас. Ця виставка — моя особиста історія, розказана фарбами.
За фахом Тетяна — художниця зі світла, працює в Одеському академічному театрі ляльок. Навчалася в театрально-художньому коледжі та на художньо-графічному факультеті педагогічного університету, її наставниця Стелла Мунтян прищепила любов до станкового живопису. А в Театрі ляльок працює на виставах «Мертві душі», «Аладдін», «Попелюшка», там досить складна робота з освітленням. Складнощів талановита жінка не боїться, долає їх із посмішкою, осяйною, як і її картини.
— Тетяна майстерно володіє різними техніками: олійний живопис, акварель та акрил, — каже куратор виставки, художник Григорій Вовк. — Вона є членом спілки художників-мариністів «Золота бригантина». У кожній роботі Тетяна прагне передати не лише візуальну красу, але й настрій, глибину моменту та чуттєве сприйняття світу. Її полотна — це унікальне поєднання тонких спостережень за природою, що особливо помітно у серії, присвяченій квітучим каштанам, особистих спогадів та яскравої декоративної виразності. Глибоким джерелом натхнення для художниці є її рідна Бессарабія, південь Одещини, що надає цим роботам особливої автентичності.
Марія ГУДИМА