За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Культура

Одеса — у дружній літературній родині

№93—94 (11437—11438) // 21 ноября 2024 г.

Наприкінці жовтня місто Единбург (Велика британія) приймало щорічну конференцію креативних літературних міст ЮНЕСКО. Нагадаємо, що вже кілька років наше місто разом із Львовом представляє Україну в цьому творчому об’єднанні. Тому в Единбурзі Майя Дімерлі, керівник офісу «Одеса, місто літератури ЮНЕСКО», була бажаним гостем та шановним учасником.

На прохання організаторів публікуємо у скороченні пресреліз літературного форуму.

«Конференція тривала чотири з половиною дні, прийнявши 57 делегатів із 37 міст на 15 офіційних заходах. Ці події продемонстрували Единбург у його найкращому вигляді, підкреслюючи, чому у свій час це місто було першим містом літератури ЮНЕСКО.

Делегатів познайомили з багатьма видатними літературними та благодійними організаціями Единбурга, а також із лауреатом стипендії Гевіна Уоллеса Мері Полсон-Елліс, яка поділилася своєю роботою з письменниками з інших міст літератури. Учасники також відвідали Абботсфорд, історичний дім сера Вальтера Скотта, перед тим як відвідати громадський прийом, організований лордом-провостом Единбурга Робертом Олдріджем.

Наступного дня до конференції приєдналася Деніз Бакс, яка представляла Секретаріат ЮНЕСКО креативних міст, і делегати відвідали Національну бібліотеку Шотландії, де оглянули виставки. Пізніше вони перейшли до Edinburgh Futures Institute, нового місця проведення Единбурзького міжнародного книжкового фестивалю. Там делегати взяли участь у сесії Utopia Lab з поетесою та менеджером творчих проєктів Дженніфер Вільямс і зустрілися з деякими з команди Книжкового фестивалю. Програма дня завершилася літературним післяобіднім чаєм у готелі Grand Sheraton за участю Яна Ранкіна, Алістера Моффата та Чітри Рамасвамі, де делегати та науковці насолоджувалися частуваннями на літературну тематику, натхненними такими книгами, як «Трейнспоттінг» і «Роб Рой».

Останній день був зосереджений на заходах в Единбурзькому університеті, де вчені та колеги з City of Literature поділилися спільними проєктами. Конференція завершилася еклектичною сумішшю поезії, перекладу та музики за участю поета Майкла Педерсена, поетеси Холлі Макніш, музиканта Конора О’Брайена та бременського письменника Садафа Захеді.

Делегати конференції привезли з собою дитячі книжки з малюнками, які були передані в Единбурзьку дитячу бібліотеку.

«Для мене була честь і привілей відзначити наш ювілей, приймаючи зустріч «Міста літератури». Яка чудова група креативних і пристрасних людей, які побудували та підтримували цю глобальну мережу, допомагаючи розширити наше маленьке місто Единбург до надзвичайно різноманітної та розгалуженої мережі, від Окаями, Кожикоде та Джакарти до Львова, Ліллехаммера та Леувардена. Це дало нам можливість побачити, чому Единбург був названий двадцять років тому, продемонструвавши місто у його найкращому вигляді», — підкреслила Кіра Браун, менеджер зі зв’язків із громадськістю Единбурзького міста літератури.

Під час щорічної конференції міст літератури також відбувся академічний симпозіум. Довірена особа Единбурзького міста літератури Джеймс Локслі об’єднав науковців із закладів вищої освіти, пов’язаних із містами літератури, щоб обговорити минуле, сьогодення та майбутнє співпраці та вивчити кращу академічну координацію в мережі. Учасники обговорили низку глобальних і локальних викликів і можливостей, де може розвинутися значуща організація, і погодилися вжити кроків у напрямку розширеної академічної мережі в найближчому майбутньому. Вони висловили надію, що така мережа надасть поради, підтримку, натхнення та обмін досвідом між університетами та іншими вищими навчальними закладами, які працюють разом з організаціями «Міста літератури».

Додамо, що у 2004 році Единбург був першим містом, яке стало містом літератури ЮНЕСКО, започаткувавши глобальну мережу творчих міст. Зараз існує 53 міста літератури, які об’єднуються як міжнародний консультативний центр для нових міст літератури».



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
04/12/2024
З вівторка на вулиці Дерибасівській йдуть роботи з монтажу головної новорічної ялинки Одеси...
04/12/2024
Верховна Рада в цілому схвалила законопроєкт № 12232 щодо змін до Бюджетного кодексу, які стосуються безповоротної фінансової допомоги на 50 млрд. доларів від країн G7 та ЄС...
04/12/2024
В Одесі пацієнти з онкозахворюваннями можуть отримати безоплатне хіміотерапевтичне лікування...
04/12/2024
Два матчі першості країни провели хокеїсти одеського «Шторму»...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029