За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Культура

Перспективи вуличних видів мистецтв

№15—16 (11359—11360) // 22 февраля 2024 г.
Перспективи вуличних видів мистецтв

Одесити позитивно ставляться до графіті і муралів та вважають ці види мистецтва перспективними.

Редакція газети провела невелике опитування серед одеситів по темі, що пов’язана зі ставленням людей до графіті та муралів. В цілому одесити не мають упереджених думок щодо цих видів вуличних мистецтв.

Більшість тих, кого ми запитали, вважають графіті гарним інструментом для поліпшення зовнішнього виду будинків в Одесі. Але за умови, що це не є історичною пам’яткою архітектури міста. Графіті не несе негативного посилу у суспільстві, не ображає почуттів інших та не є пропагандою.

Художник та викладач театрального мистецтва у школі № 37 Андрій Гаврилов вважає: «…я, как художник, разумеется, отношусь к этому крайне положительно, тем более, что мы видим огромное количество голых стен. И если действительно расписывают более-менее профессиональные, талантливые люди, то я — только за».

Одесит Олексій 18 років, перехожий, вважає, що графіті можна використовувати як посил до людей у вирішенні важливих питань у суспільстві: «…есть граффити как искусство, есть как способ самовыражения, некоторые отображают городские проблемы, загрязнение, например».

Виявилося, що ставлення людей до муралів є кращим, ніж до графіті. Мурали мають більшу авторитетність, існує позитивне уявлення про цей вид мистецтва. Вважають, що мурали набагато перспективніший вид мистецтва, ніж графіті. На думку більшості опитуваних, його варто розвивати в Одесі та Україні загалом. Це позбавляє міста депресивності.

Одесит Микита 17 років, студент МГУ, каже про розвиток муралів як мистецтва: «…я думаю, такое искусство имеет право на жизнь, если к этому подключить государство. То есть, чтобы это было на государственном уровне и народу нравилось».

Також люди виказують побажання, щоб всі дії, пов’язані з цими видами мистецтва, мали законні підстави та узгоджувались з місцевою владою.

Юрій СПІВАККомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
22/05/2024
Вчера в выставочном зале Одесской областной универсальной научной библиотеки имени М. Грушевского открылась юбилейная выставка фотокорреспондента «Вечерней Одессы» Олега Владимирского...
22/05/2024
Днями на маршрути вийшов багатосекційний сучасний вагон довжиною 26 метрів, виготовлений компанією «Татра-Юг» та поставлений в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку...
22/05/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов провів нараду з підприємцями стосовно літнього оздоровчого сезону. Він підкреслив, що цього року за відкриття та роботу пляжів відповідає Одеська районна військова адміністрація...
22/05/2024
Глава государства, оценивая пять лет пребывания в должности, заявил, что его срок еще не истек...
Все новостиАрхив номеров
май 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029