За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Культура

Не на першому місці…

№75—76 (11315—11316) // 21 сентября 2023 г.
Робочі моменти форуму

Надзвичайно цікаву подію організувала голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація жінок України «Дія» Наталя Делієва. Всеукраїнський Жіночий форум «BREADWINNER NOW» за темою «Роль жінки в освіті та культурі. Застосування гендерно-інклюзивного підходу в діяльності всіх видів підприємств та організацій освіти та культури» складався з кількох панельних дискусій та лекції.

Участь в обговоренні важливих питань брали жінки, що очолюють владні структури, театри, культурні установи, мають вчені ступені та небайдужі серця.

Одна із гостріших проблем сьогодення — кадрове питання. Працівники культури не підпадають під бронь. В результаті цього Одеська філармонія може втратити свою окрасу, взірцевий танцювальний ансамбль «Чайка», чоловічий склад якого мобілізують.

Центральною подією насиченої днини стала лекція-семінар, яку провела членкиня робочої групи МОН з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків Олена Масалітіна. Вона окреслила перспективи розвитку освіти до 2030 року. Певна річ, ці перспективи невід’ємні від культурної складової.

Лекцію-семінар проводить Олена Масалітіна
Лекцію-семінар проводить Олена Масалітіна

— Культура та освіта — найголовніші сфери, на яких формується світогляд людини, починаючи з дитинства, але чомусь ці галузі зараз не на першому місці в прийнятті важливих рішень державою — від фінансування до розвитку, — підсумовує пані Наталя. — І навіть не тому, що в країні війна, на жаль, так було завжди. Ми досі не можемо подолати зашкарублі підвалини радянських часів. Нам кажуть, що економіка не росте, тому немає грошей на розвиток освіти та культури, а якщо освіта та культура не розвиваються, то й економіка зростати не буде, бо корупція, хабарництво, бюрократія не дозволяють дихати і йти вперед. А головні позитивні та правильні цінності якраз закладають в людині освіта та культура.

Сьогодні ми обговорили, що нам робити, як просувати ці галузі, навіть про те, як культуру та освіту частково перевести в приватний комерційний сектор, щоб не залежате від грошей платників податків. Ми обговорювали гендерні питання в освіті та культурі, інклюзію, бо після війни в нашій країні буде багато людей з фізичними та ментальними порушеннями. Ми впевнені, що наша країна переможе, і після перемоги культура та освіта відіграватимуть велику роль в оновленні України. Саме тому вже зараз ми маємо діяти.

Марія Гудима. Фото Сніжани Павлової



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
22/01/2025
З 20 до 24 січня в швейцарському Давосі проходив Всесвітній економічний форум, який об’єднує світових лідерів, бізнесменів, науковців та громадських діячів для вирішення глобальних проблем...
22/01/2025
Як повідомляла наша газета, з початку року запрацювали експертні команди оцінювання повсякденного функціонування особи, які замінили МСЕКи...
22/01/2025
Його назва — «Коли над морем спалахує блискавка» (When Lightning Flashes Over the Sea) Єви Нейман...
22/01/2025
На швейній фабриці у місті Балта створюється одяг для українських і закордонних брендів, а також надійний спецодяг для професійних потреб. Це кропітка робота команди майстрів, які перетворюють тканину на якісні вироби...
Все новости



Архив номеров
январь 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.030