За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Культура

Не на першому місці…

№75—76 (11315—11316) // 21 сентября 2023 г.
Робочі моменти форуму

Надзвичайно цікаву подію організувала голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація жінок України «Дія» Наталя Делієва. Всеукраїнський Жіночий форум «BREADWINNER NOW» за темою «Роль жінки в освіті та культурі. Застосування гендерно-інклюзивного підходу в діяльності всіх видів підприємств та організацій освіти та культури» складався з кількох панельних дискусій та лекції.

Участь в обговоренні важливих питань брали жінки, що очолюють владні структури, театри, культурні установи, мають вчені ступені та небайдужі серця.

Одна із гостріших проблем сьогодення — кадрове питання. Працівники культури не підпадають під бронь. В результаті цього Одеська філармонія може втратити свою окрасу, взірцевий танцювальний ансамбль «Чайка», чоловічий склад якого мобілізують.

Центральною подією насиченої днини стала лекція-семінар, яку провела членкиня робочої групи МОН з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків Олена Масалітіна. Вона окреслила перспективи розвитку освіти до 2030 року. Певна річ, ці перспективи невід’ємні від культурної складової.

Лекцію-семінар проводить Олена Масалітіна
Лекцію-семінар проводить Олена Масалітіна

— Культура та освіта — найголовніші сфери, на яких формується світогляд людини, починаючи з дитинства, але чомусь ці галузі зараз не на першому місці в прийнятті важливих рішень державою — від фінансування до розвитку, — підсумовує пані Наталя. — І навіть не тому, що в країні війна, на жаль, так було завжди. Ми досі не можемо подолати зашкарублі підвалини радянських часів. Нам кажуть, що економіка не росте, тому немає грошей на розвиток освіти та культури, а якщо освіта та культура не розвиваються, то й економіка зростати не буде, бо корупція, хабарництво, бюрократія не дозволяють дихати і йти вперед. А головні позитивні та правильні цінності якраз закладають в людині освіта та культура.

Сьогодні ми обговорили, що нам робити, як просувати ці галузі, навіть про те, як культуру та освіту частково перевести в приватний комерційний сектор, щоб не залежате від грошей платників податків. Ми обговорювали гендерні питання в освіті та культурі, інклюзію, бо після війни в нашій країні буде багато людей з фізичними та ментальними порушеннями. Ми впевнені, що наша країна переможе, і після перемоги культура та освіта відіграватимуть велику роль в оновленні України. Саме тому вже зараз ми маємо діяти.

Марія Гудима. Фото Сніжани ПавловоїКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
21/02/2024
24 лютого за ініціативи міста літератури ЮНЕСКО Мілану 15 креативних міст літературної мережі з одинадцяти країн світу проведуть читання творів українських авторів...
21/02/2024
В Одесі відкриються відразу три фотопроєкти одеських журналістів та фотографів...
21/02/2024
Працівники КП «Міськзелентрест» проводять роботи з підготовки ґрунту до висадження квітів і підрізання троянд...
21/02/2024
Переможницею І туру у номінації «Географія» стала учителька географії Одеської гімназії № 26 Діана Діянова...
Все новостиАрхив номеров
февраль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.031