|
З1 по 4 жовтня відбудеться перший «Міжнародний літературний фестиваль в Одесі». Організатори — берлінський культурний менеджер Ульріх Шрайбер та швейцарський культурний діяч Ганс Рупрехт.
Мета фестивалю — підкреслити культурний вплив Одеси, полікультурність нашого міста та сприяти зміцненню зв’язків між Одесою та іншими культурними метрополіями Європи і світу.
Літературний музей. Четвер, 1 жовтня, 10.00. Читання: Ів Греве, «Мето». Цю похмуру антиутопію Греве номінували на Німецьку премію з молодіжної літератури у 2013 році.
Також з 10.00 — читання з Нільсом Молем: «Indianerland». З 14.00 — читання з Мелвіном Бурджессом: «Kill all Enemies».
Увечері, о 19.00 — відкриття фестивалю у готелі «Лондонський».
Літературний музей: п’ятниця, 2 жовтня. О 15.00 — читання з Лукасом Берфуссом (Швейцарія). З часів Фріша та Дюрренматта жоден швейцарський письменник не мав більшого впливу на громадськість, ніж Лукас Берфусс. О 15.40 — читання з Еліотом Вайнбергером (США). О 16.20 дискусія на тему: «Літературна форма есе», з Лукасом Берфуссом (Швейцарія) та Еліотом Вайнбергером (США).
О 17.30 — «Літературне коло» з Феліксом Кохрихтом: що відбувається з літературою в Одесі? Хто є новими голосами українського портового міста? Які існують мода й таланти та, насамперед, як потрібно писати про літературу?
О 19.00 — читання з Віктором Єрофєєвим. У його новому романі «Акимуды. Нечеловеческий Роман» він створює чудернацький сценарій: живі небіжчики населяють планету, проте людині доводиться з цим миритися. У цьому фантастично-історичному триллері поєднуються сюрреалістичні елементи. Крім того, роман відзначається абсурдними та смішними діалогами.
О 19.40 — читання з Юрієм Андруховичем: письменник є одним з найважливіших культурних та інтелектуальних голосів України. Книга під назвою «Евромайдан: Что в Украине стоит на кону» збирає російсько-критичні голоси стосовно подій восени 2013 року.
О 20.20 — читання з Семою Кайгусуз. Вона стала голосом у канонах турецької літератури. Насамперед, цей голос торкається проблем власного «Я».
О 21.00 — читання з Ніно Харатішвілі (Грузія).
О 22.00 — дискусія на тему «Суспільство та згадки» з Віктором Єрофєєвим (Росія) та Юрієм Андруховичем (Україна).
О 22.45 — розмова на тему «Бути чужим як стан?» з Семою Кайгусуз та Ніно Харатішвілі. Що означає бути чужим в іншій культурі або в іншому мовному середовищі?