|
Знагоди 215-рiччя вiд дня народження Олександра Сергiйовича Пушкiна в Одеськiй нацiональнiй науковiй бiблiотецi iм. М. Горького вiдбулася низка заходiв.
До уваги вiдвiдувачiв було запропоновано книжково-iлюстративну виставку «Итак, я жил тогда в Одессе...», на якiй представленi дослiдження одеських лiтераторiв, iсторикiв, краєзнавцiв, науковi розвiдки та сучаснi гiпотези щодо перiоду перебування О. С. Пушкiна у нашому мiстi. Чiльне мiсце на виставцi посiв бiблiографiчний покажчик «О. С. Пушкiн в Одесi», пiдготовлений спiвробiтниками ОННБ iм. М. Горького, який мiстить широку бiблiографiю одеського перiоду життя i творчостi поета. Видання багато рокiв користується попитом iсторикiв, лiтераторiв, краєзнавцiв, якi дослiджують перiод перебування Пушкiна в Одесi.
На експозицiї — видання «Берег Пушкина», в якому зiбрано художньо-документальнi нариси про життя поета в перiод його перебування на пiвднi України. Здiйснюючи екскурс у документальнi фонди ОННБ iм. М. Горького, вiдомий дослiдник Г. Д. Зленко веде захоплюючу розповiдь про пошуки та знахiдки, пов’язанi з життям i творчiстю О. С. Пушкiна на півдні.
Юних читачiв чекав приємний подарунок вiд режисера Одеського обласного театру ляльок Юрiя Чайки та актора театру Станiслава Михайленко — вiршi у виконаннi «самого Олександра Пушкiна» (лялька виготовлена художницею Оленою Мiллер). Присутнi на заходi мали чудову нагоду поспiлкуватися з митцями та згадати казки Пушкiна. Багато хто з них уже встиг побачити на сценi Одеського обласного театру ляльок прем’єру спектаклю — «Казка про Золоту рибку» (режисер Ю. Чайка).
Провiдний бiблiограф Наталя Чернего прочитала лекцiю та представила видання з бiблiотечної пушкiнiани. Юнi вiдвiдувачi з цiкавiстю слухали твори, якi написав поет пiд час свого перебування в Одесi, торкнулися таємниць особистого життя О. С. Пушкiна.
Цiкавим є дослiдження про Одесу пушкiнської пори, вiдтворену за вiдомими та нещодавно знайденими джерелами у виданнi Л. Щербiни «Пушкин в Одессе».
О. С. Пушкiн перебував в Одесi всього тринадцять мiсяцiв, та за цей перiод вiн написав 30 вiршiв, завершив роботу над поемою «Бахчисарайский фонтан» та поклав початок написання поеми «Цыганы». Саме на Чорноморському узбережжi були написанi першi глави «Евгения Онегина».
Анна Темнюк. Провiдний бiблiотекар вiддiлу зв’язкiв з громадськiстю i реклами бiблiотеки