|
В Одеському державному аграрному університеті пройшов семінар з питань вирощування нішевих культур в умовах України, зокрема, бавовнику. Подію прокоментував народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, головний автор законопроєкту про спрощену процедуру обігу насіння бавовника в Україні Степан Чернявський:
— Семінар став своєрідною консультативною платформою, яка допоможе запустити процес вирощування бавовника в Україні.
За участі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, міжнародних експертів, науковців із США, Туреччини, українських аграріїв та представників насіннєвих компаній ми обговорили технології вирощування бавовнику в Україні та можливість забезпечення насіннєвим матеріалом наших аграріїв для виробництва бавовни у промислових масштабах. Колеги із США, зокрема з Пенсільванського університету, поділились своїм досвідом технологій вирощування бавовнику та необхідними умовами для забезпечення ефективного виробництва.
В першу чергу, це важливо для нашого оборонного сектору. Бессарабія, з точки зору природно-кліматичних умов, є найбільш сприятливою зоною. Фактично у нас є місяць до перших посівів насіння бавовника. Після посівів демо-полів ми побачимо врожайність і визначимо прибуток з одного гектару.
Ми розраховуємо на те, що саме бавовник дасть розвиток українським аграріям для їхнього економічного зростання, а також допоможе оборонному сектору нашої країни. Я неодноразово спілкувався з аграріями, які висловили свою готовність перейти на вирощування бавовника.
Дуже вдячний Міністерству аграрної політики та продовольства України за організацію заходу, заступнику міністра Тарасу Висоцькому за модераторство семінару, а також керівництву Одеського державного аграрного університету за організацію та сприяння проведенню такої важливої зустрічі.
Ми маємо всі можливості стати «бавовняною» країною, і ми обов’язково нею станемо.
Олег СУСЛОВ