За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Економіка та фінанси

Сергій Хрустовський: «Працюємо в умовах війни та знаходимо можливості для розвитку»

№7—8 (11247—11248) // 26 января 2023 г.
Сергій Хрустовський та Назар, мешканець ЖМ «7 небо», який на благодійній ярмарці на День Святого Миколая віддав на потреби ЗСУ власні гроші

Авангардівська громада. Підсумки року — від голови селищної ради

2022 рік — рік незламних людей, незламної силі волі і незламної країни.

24 лютого. Початок повномасштабної війни. Авангардівська громада, як і всі громади України, вимушена була оперативно реагувати на новий виклик.

Коли почалися бойові дії, ми всі одночасно спрацювали: депутатський корпус, виконком, працівники комунальних закладів, селищної ради та жителі нашої громади. Ми об’єдналися. За першим покликом ми повністю облаштували заклади до прийому ВПО, визначили в громаді укриття, здійснили налаштування системи оповіщення і інші перші кроки для підтримки населення та військових.

Звичайно, багато планів і задумів мали ми на 2022 рік, але, на жаль, в них безцеремонно втрутилася сусідня держава-агресор. Тож, замість очікуваної розбудови Авангардівської громади, довелося вирішувати питання зовсім іншого ґатунку.

Хоча рік, що минув, був надзвичайно складним для всіх нас, адже в країні понад десять місяців триває повномасштабна війна, але це не стало приводом для бездіяльності.

Працюємо у новому форматі. Робота Авангардівської селищної ради, депутатського корпусу, виконавчого комітету та комунальних підприємств й установ протягом 2022 року була спрямована на виконання селищного бюджету, реалізацію усіх соціальних програм, надання адміністративних послуг, забезпечення належного функціонування закладів охорони здоров’я, освіти, культури та спорту з урахуванням умов воєнного стану, роботи галузей житлово-комунального господарства з надання якісних послуг населенню, покращення благоустрою територіальної громади.

Місцеве самоврядування у військовий час стало одним із тих форпостів, на яких трималася наша державність, і ми пишаємося тим, що змогли вистояти у такі буремні часи, зберегти громаду та її мешканців, і, в першу чергу, завдяки небайдужим людям, нашим військовим, самообороні, медикам, пожежникам, волонтерам, соціальним працівникам, кухарям та водіям.

Робота Авангардівської селищної ради в умовах воєнного стану суттєво змінилася — всі структурні підрозділи сформовано в п’ять робочих хабів за ключовими напрямками. Так, це:

— хаб з питань евакуації та тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб;

— хаб з питань забезпечення отримання соціальних виплат внутрішньо переміщеними до громади, компенсацій, пов’язаних з їх розміщенням, допомоги мобілізованим до Збройних Сил України та зарахованим до територіальної оборони особам;

— хаб з питань волонтерства та гуманітарної допомоги;

— хаб з питань життєзабезпечення стабільної роботи об’єктів соціальної сфери, критичної інфраструктури та житлового фонду населених пунктів;

— хаб з питань військового обліку, бронювання та мобілізації військовозобов’язаних. Частина працівників селищної ради та комунальних закладів мобілізовані.

Підтримуємо наших захисників. Безперечно, одним із пріоритетних напрямків роботи Авангардівської селищної ради було забезпечення надійного тилу на місцях: допомогу ЗСУ, формування у громаді продовольчого резерву, підтримку і допомогу внутрішньо переміщеним особам та жителям громади, які потребують особливої уваги, тощо.

Внутрішньо переміщені особи отримують допомогу
Внутрішньо переміщені особи отримують допомогу

У громаді прийнято ряд бюджетних програм, кошти яких спрямовані на забезпечення ЗСУ та структурних підрозділів територіальної оборони.

З метою підтримки військових було доповнено новими завданнями Цільову комплексну програму Авангардівської селищної ради з надання матеріальної допомоги мешканцям громади на 2021-2023 роки. Аби кожен захисник і захисниця, та їхні сім’ї, відчували підтримку не тільки з боку держави, а й від громади, передбачено надання з місцевого бюджету одноразової грошової допомоги мобілізованим мешканцям громади, допомоги на лікування, у разі отримання воїнами поранень, а також допомога членам сім’ї, у разі загибелі захисників.

Продовжуємо активно допомагати внутрішньо переміщеним особам. Окрім підтримки ЗСУ, Авангардівська селищна рада активно опікується проблемами внутрішньо переміщених осіб, яких на території нашої громади зареєстровано близько чотирьох тисяч, більше п’ятсот з яких — це дітки.

На постійній основі відбувається тісна співпраця з Одеською обласною та районною військовими адміністраціями, обласним і районним гуманітарними штабами, багатьма благодійними організаціями та міжнародними фондами щодо гуманітарної підтримки внутрішньо переміщених осіб і вразливих категорій населення громади.

Протягом року співпрацювали з багатьма благодійними фондами, громадськими організаціями та підприємцями громади, які надавали гуманітарну допомогу у вигляді одягу, продуктів харчування та санітарно-гігієнічних засобів, кухонного приладдя, інших непродовольчих товарів, для ВПО та жителів громади, зокрема: МГО «Молодь Авангарду», БФ «Маніфест миру», ГО «Десяте квітня», БФ «Оновлена Україна», БФ «ЧЕРРІ-Т», ГО «Речі, що допомагають», ВП «Інтернешнл Реск’ю Коміті», ТОВ «Промтоварний ринок», ФОП Шрьодер О.М., ФОП Смоляк М.Ф., ТОВ «Starlife», фермерським кооперативом «Свіжий ринок», жителями Бад-Верісгофену, Часник М.В. та ін.

Укриття в Новодолинському будинку культури, де сьогодні навчаються діти
Укриття в Новодолинському будинку культури, де сьогодні навчаються діти

Вже п’ять місяців в Авангардівській територіальній громаді працює проєкт «Надання соціально-психологічної підтримки сім`ям з дітьми вразливих категорій в період війни, який впроваджує БФ «Вітрила дитинства» за підтримки МБО БФ СОС Дитячі містечка Україна.

В рамках проєкту фахівці надають гуманітарну допомогу мешканцям громади, допомагають вирішити юридичні питання, організовують спілкування батьків та дітей з психологом, а також проводять цікаві заходи для дітвори.

Крім допомоги продуктами харчування та санітарно-гігієнічними засобами, надається підтримка і допомога у пошуку роботи для ВПО. Наша громада взяла активну участь у марафоні «Ярмарок вакансій».

У вирішенні гуманітарних питань для внутрішньо переміщених осіб та людей вразливої категорії нашої громади задіяні усі працівники Авангардівської селищної ради, структурних підрозділів, старостинських округів.

Організовуємо благодійні ярмарки. Навіть культурне життя в громаді триває. Наперекір планам агресорів ми святкуємо свята, проводимо благодійні ярмарки на підтримку ЗСУ.

Так, тільки під час останньої ярмарки на День Святого Миколая в Авангарді зібрано 41,9 тис. грн., а в селах Прилиманське, Нова Долина і на ЖМ «7 небо» — 92,5 тис. грн. Усі кошти передано на потреби військових.

Сьогодні кожен українець намагається усіляко підтримувати наші Збройні Сили України. Не залишаються осторонь і діти, які дуже сильно прагнуть перемоги і миру, а тому ладні віддати свої заощадження, які збирались на здійснення мрії, аби наблизити нашу перемогу.

Саме так зробили сестри Палас, учениці 1-го та 4-го класів однієї із одеських шкіл. Дівчатка Єва і Марія мріяли про власний телевізор у дитячій кімнаті, але вирішили накопичені кошти віддати на допомогу ЗСУ (3420 грн.).

10-річний Назар з ЖМ «7 небо» є активним учасником всіх ярмарок в Авангарді і кожного разу робив внесок у благодійну скарбничку, адже, як справжній патріот і просто дитина, прагне перемоги, щасливого та мирного майбутнього, хоча збирав гроші хлопець на трюковий самокат, про який мріяв.

Шкільний автобус придбали наприкінці минулого року за кошти освітньої субвенції
Шкільний автобус придбали наприкінці минулого року за кошти освітньої субвенції

Під час ярмарок маленькі патріоти отримали від громади подарунки, про які так мріяли.

Втілюємо нові проєкти розвитку та модернізуємо до вимог часу вже втілені. В умовах війни по-новому запрацювали раніше реалізовані проєкти. Сьогодні нове приміщення Центру надання адміністративних послуг виконує ще і функцію основного пункту видачі гуманітарної допомоги.

Авангардівська територіальна громада продовжує розвиватися, втілювати у життя заплановані проєкти та налагоджувати співпрацю з іншими громадами, незважаючи на війну.

В травні, з метою започаткування співробітництва між муніципалітетами для втілення спільних проєктів розвитку, делегація від громади Авангарду відвідала німецьке містечко Бад-Верісгофен, земля Баварія. Мешканці Бад-Верісгофену, переймаючись ситуацією в Україні, ініціювали збір гуманітарної допомоги, яку передали для людей, постраждалих від російської агресії.

До нашої громади цьогоріч завітали іноземні делегації, зокрема, голова саб-офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Франс Лау, директор української місії Міжнародної організації «Життєві ресурси» Джон Кахельман (США), представники Норвезької ради у справах біженців NRC на чолі з генеральним секретарем Яном Егеландом.

Продовжуємо і розпочаті раніше проєкти будівництва.

Діти — наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, нашого роду, нашої держави. Саме тому, ми продовжили будівництво першої в історії Авангарду загальноосвітньої школи, де за проєктом, крім мрій маленьких авангардівців — скеледрому з різноманітними маршрутами та категоріями складності та сreative hubs — класу під відкритим небом, — передбачили належно облаштоване укриття для безпеки дітей та вчителів.

Зараз згадуємо, як у переломний для України 2014 рік в самому серці селища розпочато будівництво Авангардівської гімназії. А вже у 2016 році першачки переступили поріг нового закладу. Сьогодні тут функціонують 1-7 класи, в яких здобувають освіту близько 500 дітей.

Підприємець Олег Шрьодер передає генератор громаді Херсонщини
Підприємець Олег Шрьодер передає генератор громаді Херсонщини

Тому віримо, що зовсім скоро ще 700 учнів отримають змогу повноцінно навчатися офлайн.

В Авангардівській громаді діють чотири заклади освіти: Прилиманський, Новодолинський і Хлібодарський ліцеї та Авангардівська гімназія. Перевезення дітей здійснюють сім шкільних автобусів. Навіть в умовах військового стану, більшість учнів в 2022 році навчались офлайн.

Наприкінці грудня 2022 року завершено ремонт в одному з найпростіших укриттів громади у Новодолинському будинку культури. Це найпростіше укриття, що відповідає всім необхідним для цього умовам. Наразі тут проводять уроки вчителі і учні Новодолинського ліцею.

На черзі завершення ремонтних робіт у підвальному приміщенні Хлібодарського ліцею, яке плануємо відкрити на початку лютого.

Тоді у школах всіх населених пунктів громади будуть відремонтовані та облаштовані укриття, і діти повністю зможуть перейти на офлайн навчання.

Для того, аби учні могли без проблем дістатися закладу загальної середньої освіти, брати участь в районних, обласних та всеукраїнських заходах, закуплено за кошти залишку освітньої субвенції 2022 року та передано в переддень Нового року новий шкільний автобус «Ataman» для ЗЗСО «Прилиманський ліцей».

В укриттях громади, що перебувають на балансі селищної ради, тривають активні ремонтні роботи, зокрема встановлення санітарно-гігієнічних вузлів, влаштування вентиляції, обладнання всім необхідним.

Продовжуємо поступово модернізувати і вдосконалювати систему водопостачання в громаді. В селі Прилиманське проводиться капітальний ремонт водонапірної башти по вул. Флотська. Башта знаходилась в аварійному стані і її замінили на більшу по ємності. 31 грудня пустили воду, а художники авангардівського Будинку культури Роман Єсарєв і Ганна Лунгул зробили яскравий і патріотичний розпис самої башти.

Підтримуємо інші громади. На щастя, дякуючи ЗСУ, нашу громаду оминули руйнування, та ми допомагаємо і підтримуємо інші громади. Спрямовано субвенцію до бюджету Сергіївської селищної територіальної громади Одеської області у розмірі 500 тис грн., де у ніч на п’ятницю, 1 липня, російські бомбардувальники Ту-22 завдали ударів надзвуковими крилатими протикорабельними ракетами Х-22 Буря.

Також субвенцію розміром 500 тис. грн. спрямовано для відбудови постраждалих об’єктів у Бородянській територіальній громаді Київшини.

Для підтримки Немішаївської територіальної громади Бучанського району, яка постраждала від збройної агресії Російської Федерації, з метою відновлення інфраструктури, зокрема систем освітлення та каналізування в населених пунктах, Авангардівською селищною радою затверджено відповідну програму відновлення об’єктів критичної інфраструктури, профінансовано видатки обсягом 500 тис. грн.; придбано матеріали та обладнання (світильники, каналізаційні люки тощо), які передані згідно чинного законодавства до Немішаївської селищної ради, що сприятиме поверненню жителів до нормального життя.

У грудні 2022 року за погодженням з Мінфіном спрямовано субвенції у розмірі 250 тис. грн. до Високопільської та Нововоронцовської територіальних громад Херсонської області, що звільнені від окупації.

Допомагають постраждалим територіям і підприємці з нашої громади. Так, підприємці з с. Прилиманське родина Шрьодерів («Престиж») доставили на Херсонщину продукти і два потужних генератори. Один для станції швидкої допомоги м. Херсон, а другий для незламної Чорнобаївської сільської ради.

Гроші на допомогу зібрали жителі Німеччини, а родина Шрьодерів зайнялася покупкою і власноруч доставила вантаж з Німеччини до Херсону.

Відкриваємо нові пункти незламності. У громаді працюють 7 пунктів незламності, що облаштовані усім необхідним. Сьогодні люди мають змогу тут не тільки зарядити свої гаджети та зігрітися, а й випити гарячого чаю чи кави та поласувати печивом та цукерками. Наразі здійснюється визначення та облаштування приміщень для збільшення кількості одночасного прийому осіб пунктами незламності, що б відповідало чисельності жителів громади.

Пам’ятаємо кожного Героя нашої громади. Наразі, за період введення в Україні воєнного стану, до Збройних Сил України мобілізовано 305 жителів Авангардівської селищної територіальної громади.

На жаль, маємо втрати. Неоголошена, але від того не менш кривава війна щодня забирає життя наших співвітчизників. Боронячи рідну землю від російських загарбників, гинуть кращі сини та доньки України, яким би ще жити і жити.

27 травня під час виконання бойового завдання на Херсонщині обірвалося життя нашого відважного земляка Дениса Слабенка, який, коли розпочалась повномасштабна війна, одним із перших серед жителів нашої громади пішов захищати країну від агресора. Поховали бійця 4 червня на селищному кладовищі в Авангарді. Без батька залишились двоє неповнолітніх дітей.

21 червня в смт. Хлібодарське провели в останню путь нашого жителя і воїна Олексія Звонарьова. Олексій Леонідович став на захист нашої країни ще в 2014 році, приймав участь в АТО. Без вагань пішов захищати Україну, коли розпочалось повномасштабне вторгнення.

19 жовтня провели в останню путь Геннадія Кудряшова, який віддав своє життя, захищаючи Україну від ворога. Старший солдат, заступник командира бойової машини — навідник оператор Механізованого батальйону 24 Окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ — на війну пішов добровольцем.

29 жовтня 2022 року в смт. Хлібодарське попрощалися із загиблим Героєм Сергієм Круліком. З перших днів російського вторгнення Сергій здійснював патрулювання території рідного селища. В вересні добровільно мобілізувався до лав ЗСУ. Сергій Миколайович, солдат, розвідник-стрілець-снайпер, загинув 25 жовтня поблизу Нової Кам‘янки в Херсонській області внаслідок ворожого артилерійського обстрілу.

Того ж дня в смт. Авангард поховали загиблого Героя Миколу Дзіковського. Справжній патріот, українець. Пішов на війну добровольцем на самому початку повномасштабного вторгнення і був призваний до військової частини в селищі Сарата. Загинув 24 жовтня під час запеклих боїв на південному напрямку від ворожого снаряду.

Пам’ятаємо героїв. Наше завдання сьогодні — це підтримка та допомага їх родинам.

Працюємо та будуємо нові плани розвитку. На початку 2022 року було багато планів — будівництво довгоочікуваного дитячого садка у с. Прилиманське; реконструкція Прилиманського будинку культури та мистецтв; реконструкція системи водовідведення та очищення господарсько-побутових стоків в с. Прилиманське; реконструкція будівлі Новодолинського будинку культури з переплануванням та пристосуванням частини приміщень для навчальних проблем; будівництво каналізаційного колектору в Хлібодарському; реконструкція міні-стадіону в смт Хлібодарське; будівництво нового корпусу КЗ «Центр безпеки громадян», будівництво дитячого садочку в с. Нова Долина та багато інших проєктів.

До цього додалися ще й нові проєкти. Разом з облаштуванням у підвальних приміщеннях багатоквартирних будинків сховищ, плануємо проведення термомодернізації в будинках старого житлового фонду тощо.

Тож, планів багато. Впевнений, Перемога України вже близько, і нам вдасться все втілити!



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
22/01/2025
З 20 до 24 січня в швейцарському Давосі проходив Всесвітній економічний форум, який об’єднує світових лідерів, бізнесменів, науковців та громадських діячів для вирішення глобальних проблем...
22/01/2025
Як повідомляла наша газета, з початку року запрацювали експертні команди оцінювання повсякденного функціонування особи, які замінили МСЕКи...
22/01/2025
Його назва — «Коли над морем спалахує блискавка» (When Lightning Flashes Over the Sea) Єви Нейман...
22/01/2025
На швейній фабриці у місті Балта створюється одяг для українських і закордонних брендів, а також надійний спецодяг для професійних потреб. Це кропітка робота команди майстрів, які перетворюють тканину на якісні вироби...
Все новости



Архив номеров
январь 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029