За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Економіка та фінанси

Доповідь голови Одеської районної державної адміністрації Юрія Крука на підсумковій нараді 13 грудня 2021 року

№141—142 (11131—11132) // 16 декабря 2021 г.
Доповідь голови Одеської районної державної адміністрації Юрія Крука на підсумковій нараді 13 грудня 2021 року

«За 11 місяців 2021 року бюджети громад району виконані на 102,7%, темп росту до минулого року склав 117,4%. Річний план вже виконали 7 територіальних громад району (Фонтанська, Авангардівська, Ясківська, Таїровська, Великодолинська, Дачненська, Вигодянська), 11 громад виконали план 11 місяців (Одеська, Чорноморська міська, Южненська, Чорноморська селищна, Дальницька, Красносільська, Біляївська, Маяківська, Великодальницька, Доброславська, Овідіопольська), на жаль 4 громади не забезпечили виконання своїх бюджетів за підсумками 11 місяців.

Зважаючи на те, що податок на доходи фізичних осіб є основним бюджетоутворюючим податком, який напряму залежить від рівня заробітної плати, питання легалізації зарплати є одним з пріоритетних в діяльності територіальних громад. На 2022 рік значення цього податку для фінансової спроможності громад підвищується у зв’язку зі збільшенням відсотку його зарахування до бюджетів громад з 60 до 64.

Середня заробітна плата в Одеському районі складає 11 673 грн., в 14 територіальних громадах району вона нижче 10 тисяч гривень, при цьому в кожній територіальній громаді району, на жаль, є підприємства, середня заробітна плата на яких нижча за мінімальну. Районною державною адміністрацією вказані питання систематично розглядаються на апаратних нарадах за участю голів територіальних громад та на засіданнях комісії з легалізації заробітної плати. На мою думку покращення роботи можливо тільки за умови активізації роботи відповідних комісій в територіальних громадах.

Тем не менш за період роботи Одеської РДА заборгованість з виплати заробітної плати знизилась на 80,7 млн. грн., тобто на 16,7%, а середня заробітна плата підвищилась на 8% в порівнянні з першим кварталом 2021 року.

Одним з важливих напрямків роботи в територіальних громадах, після виконання бюджетів, є система житлово-комунального господарства, адже саме злагоджена робота підприємств цієї галузі створює комфортне життя для громадян.

Слід зауважити на недостатню роботу деяких територіальних громад в напрямку поводження з відходами. А саме: лише в трьох громадах (Одеській, Доброславській, Овідіопольській) затверджені схеми санітарного очищення населених пунктів, Правила благоустрою відсутні в 7 громадах району. Після перевірок, проведених райдержадміністрацією, розробку схем санітарного очищення розпочали ще дві громади (Великодальницька та Вигодянська). Ми всі маємо розуміти, що відсутність затверджених Правил благоустрою та схем санітарного очищення територій автоматично ставлять питання щодо правильності формування тарифів на вивезення побутових відходів з території населених пунктів, а також створюють передумови утворенню несанкціонованих сміттєзвалищ. Минулої середи на апаратній нараді райдержадміністрації з головами територіальних громад презентована пропозиція Німецько-українського підприємства «БІТ» щодо будівництва на території Одеського району трьох сміттєпереробних заводів, на яких передбачається відбір вторинної сировини, переробка інших відходів і вироблення теплової та електричної енергії та біогумуса. Вважаю, що громади мають розглянути таку пропозицію та аналогічні пропозиції, які є у бізнеса в Україні, адже санітарний стан територій громад знаходиться на постійному контролі РДА за дорученням голови ОДА.

Районною державною адміністрацією запроваджено інститут інспекторів з благоустрою: затверджено Положення, зразок посвідчення, наразі розпочинаємо із залученням екологічної інспекції навчання кандидатів в інспектори з благоустрою. Авангардівська громада стала пілотною в запроваджені цього інституту.

Хочу також звернути увагу всіх на необхідність виконання указів Президента України, насамперед, Указу 228/2021 від 7 червня цього року про масштабне заліснення України. На жаль, лише одна, Доброславська тергромада, запропонувала 14,6 гектара.

Також звертаю увагу колег на зміни в законодавстві у сфері містобудування: всі мають розпочати процес просторового планування територій громад, яке передбачає прогнозування розвитку територій, визначає напрями сталого розвитку територій, обгрунтовує розподіл земель за цільовим призначенням, передбачає взаємоузгодження державних, громадських та приватних інтересів тощо.

Колеги, звертаю вашу увагу на необхідність розробки та прийняття генеральних планів, адже вони є основою та передумовою розробки планів просторового планування. Наразі лише в 99 населених пунктах району наявна містобудівна документація, при цьому тільки 47 населених пунктів розробили та затвердили генеральні плани з дотриманням вимог Закону України про регулювання містобудівної діяльності, ще 52 населених пункта лише актуалізували раніше розроблену містобудівну документацію рішеннями місцевих рад.

Наступне питання — боротьба з коронавірусною інфекцією COVID-19, яке знаходиться на особливому контролі Президента України та голови облдержадміністрації. Тому керівникам громад, де розташовані ковідні лікарні, необхідно приділити увагу питанню збільшення ліжкомісць, підключених до стаціонарного кисню.

Незважаючи на те, що Одеський район займає перше місце по вакцинації, погіршують показники району Великодолинська, Нерубайська та Фонтанська тергромади. Лідером вакцинації є Ясківська громада.

Президентом України запроваджено низку амбітних програм, які ми маємо з вами реалізовувати. Насамперед це програми «Велике будівництво», «Зелена країна», «Доступні кредити 5—7—9%», тощо — кожен з цих проєктів спрямований на залучення інвестицій в громади.

У 2021 році на території Одеського району в рамках програми «Велике будівництво» реалізовується 8 проєктів на загальну суму 259,9 мільйона гривень, у тому числі: капітально відремонтовано 2 школи (обидві — готовність 100%), побудовано 3 дитячих садки (готовність: Усатово — 100%, Авангард — 85%, Таїрова — 61%), проведено капітальний ремонт 1 садочка (м. Одеса, готовність — 95%). В рамках програми «Спортивний магніт» триває реконструкція спорткомплексу «Олімпієць» (готовність — 96%). До річниці незалежності проведено реставрацію знакового об’єкту — будівлі Одеського академічного українського театру ім. В. С. Василька. Побудовано 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

У 2022 році в рамках програми «Велике будівництво» на території Одеського району заплановано проведення капітального ремонту в одній школі (Надлиманської ЗОШ І—ІІІ ступенів), двох садочках (в селищі Олександрівка, місто Чорноморськ та м. Одеса, пров. Пестеля, 4) та двох спортивних об’єктах (стадіону ОЗОШ № 25 у м. Одесі та в Одеській спеціальній школі №93 Одеської обласної ради).

В рамках проєкту «Велика реставрація» будуть виконуватись роботи на чотирьох об’єктах району: «Нова біржа», Одеська обласна філармонія, Палац Потоцьких (Одеський художній музей), Палац Абази (Одеський музей західного і східного мистецтва), будівля «Старої біржі» (будівля Одеської міської ради).

Колеги, 2022 рік має стати роком великих та системних проєктів. Вже розпочато проєктування та планується будівництво нових ділянок Одеської об’їзної дороги в обхід селища Сухий Лиман, житлового масиву Котовського, багатоярусних розв’язок на Двох стовпах. Нарешті повинно бути завершено будівництво мостового переходу через Сухий лиман; планується відновлення залізничного сполучення між містами Одеса та Чорноморськ.

У 2022 році розраховуємо на залучення державних коштів для вирішення проблеми з Хаджибейською дамбою та добудовою глубоководного випуску. Буде продовжено масштабний ремонт доріг державного та місцевого значення.

Для успішної роботи у 2022 році та в подальшому необхідна консолідація зусиль органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій. Насамперед, нас очікує прийняття до кінця року в другому читанні змін до Закону України про місцеві державні адміністрації, а згодом — змін до Закону України про місцеве самоврядування в Україні.

Підсумовуючи свій виступ, хочу звернути увагу всіх на те, що очільником області на регіональному рівні (незважаючи на партійну приналежність) сформовано потужну команду управлінців та поставлені амбітні завдання повернути Одеську область в лідери рейтингу областей країни. Цієї мети маємо досягнути тільки разом, тому закликаю всіх до плідної роботи на розвиток регіону, району та громад».



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
18/12/2024
Наприкінці літа уряд затвердив зміни до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021—2027 роки. Основний акцент було зроблено «на відновленні інфраструктури з урахуванням безпекових вимог...
18/12/2024
За Угодою для Програми екстреного відновлення між Японською агенцією міжнародного співробітництва (JICA) та Україною до Одеси надійшло 5 одиниць техніки...
18/12/2024
Напередодні новорічних свят в Одесі запрацювали ялинкові базари. У різних районах міста (всього 35 локацій) можна буде придбати новорічні ялинки та сосни...
18/12/2024
Володимир Зеленський заявив, що наразі країна перебуває не в слабкій, але водночас і не в достатньо сильній позиції, аби починати мирні перемовини...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.048