За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экономика и финансы

Сергій Гриневецький розпочав серію нарад з головами громад районів області

№141—142 (11131—11132) // 16 декабря 2021 г.
Сергій Гриневецький розпочав серію нарад з головами громад районів області

Перша розширена нарада від- булась з пред- ставниками Одеського району, який був утворений в результаті адміністративно-територіальної реформи та налічує 22 громади, за кількістю мешканців є другим в країні та за територією більший аніж 15 областей в України.

«Щотижня ми проводимо селекторні наради з представниками громад Одещини і це дозволяє нам вимальовувати певний механізм співпраці і подальших спільних дій. Особливо це стосується реалізації на територіях громад і районів, програм Президента «Велике будівництво» та «Велика реставрація», програм щодо будівництва спортивних комплексів та спортивних арен, відновлення інфраструктурних об’єктів, вирішення питань забезпечення питною водою, реалізації національного проєкту відновлення зрошувальних систем», — зазначив на початку зустрічі голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Окрім цього, особливу увагу учасників наради, голів громад з Одеського району, Сергій Гриневецький зосередив на проблемних питаннях, серед яких — створення у новому, 2022-му році, нових робочих місць.

«У кожного району є своя специфіка! Як приклад — Одеський, який по суті є агломерацією. Але всім сьогодні необхідно зосередити увагу на створенні валового регіонального продукту. І в цьому процесі ми спостерігаємо певні проблеми. Бо в області є такі громади, де майже половина бюджету йде тільки на утримання апарату… А, говорячи про перспективи розвитку, необхідно зосередити увагу в громадах на раціональному використанні головного національного багатства — земельних, природних та людських ресурсів. Це і дозволить налагодити ефективну роботу щодо використання бюджетних коштів і накопичення цих коштів для того, щоб усім головам громад вдалось реалізувати всі ті плани та обіцянки, які кожен з вас давав під час виборчих кампаній», — сказав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

За інформацією голови Одеської райдержадміністрації Юрія Крука, на сьогодні в Одеському районі мешкає 58% населення Одеської області, зосереджено 99% об’ємів вантажопереробки морегосподарського комплексу, близько 75% промислового виробництва, в агропромисловому комплексі частка виробництва овочів та вилову риби складає 75 % від обсягів області, зернових, зернобобових та соняшника — близько 11 %.

«У 2021 році на території Одеського району в рамках програми Президента «Велике будівництво» реалізовується 8 проектів на загальну суму 259,9 мільйонів гривень: капітально відремонтовано 2 школи, будують 3 дитячих садки (Усатово, Авангард, Таїрове), проводиться капітальний ремонт дитячого садочку в Одесі. Триває реконструкція спорткомплексу «Олімпієць». До річниці незалежності проведено реставрацію будівлі Одеського академічного українського театру ім.Василька. Побудовано 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини», — повідомив голова Одеської райдержадміністрації Юрій Крук.

Основним бюджетоутворюючим податком в бюджетах громад є податок на доходи фізичних осіб, на другому місці — єдиний податок, на третьому місці — надходження плати за землю — 11 % в загальній сумі надходжень і четвертим за значенням у складі бюджетів громад є податок на майно, він складає 4 % в загальній сумі надходжень.

«Бюджети територіальних громад Одеського району — 61,3 % обсягу місцевих бюджетів області. За 11 місяців 2021 року бюджети громад району виконані на 102,7 %, темп росту до минулого року склав 117,4 %. Річний план вже виконали 7 територіальних громад району (Фонтанська, Авангардівська, Ясківська, Таїровська, Великодолинська, Дачненська, Вигодянська), 11 громад виконали план 11 місяців (Одеська, Чорноморська міська, Южненська, Чорноморська селищна, Дальницька, Красносільська, Біляївська, Маяківська, Великодальницька, Доброславська, Овідіопольська), на жаль, 4 громади не забезпечили виконання своїх бюджетів за підсумками 11 місяців (Визирська, Нерубайська, Теплодарська, Усатівська)», — сказав Юрій Крук.

Проте директор Департаменту фінансів Марина Зінченко, в рамках зустрічі з головами громад Одеського району, закцентувала увагу на більш ефективному використанні коштів територіальними громадами.

Марина Зінченко зауважила, що загалом бюджет Одеського району складається з бюджетів 22 громад. За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів надійшло 11 942,6 млн. грн., що становить 62% від загального обсягу надходжень по області.

Директор Департаменту фінансів ОДА підтвердила, що із 22 бюджетів територіальних громад не забезпечили виконання планових показників 4 громади — це Визирська — 96,3% (-9,7 млн. грн.), Нерубайська — 98,3% (-2,5 млн. грн.), Усатівська-90,7% (-1,7 млн. грн.) та Теплодарська — 96,0% (-1,6 млн. грн.).

«Протягом року за рахунок перевиконання планових показників 13 територіальних громад збільшили свій обсяг бюджету на 423,5 млн. грн., із них: Одеська на 300,0 млн.грн., Таїрівська на 26,4 млн.грн., Авангардівська на 21,4 млн.грн. До того ж, за 11 місяців поточного року надійшло 6 705,36 млн. грн. з податків на доходи фізичних осіб. Виконання плану становить 101,% (додатково отримано 72,9 млн. грн.)», — сказала Марина Зінченко.

Директор Департаменту фінансів також звернула увагу й на проблему сміттєзвалищ та необхідність покращення екологічного стану територій громад. Зробити, на її думку, це можна за рахунок фондів охорони навколишнього природнього середовища. Суми залишку на рахунках по місцевим фондам охорони навколишнього природнього середовища наразі складають 24,2 млн. грн. До того ж, є залишки по відшкодуванню втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва — 37,8 млн.грн.

«Одеський район має дуже великий потенціал! Але ми бачимо по виконанню бюджету, що не всі громади використовують його в повному обсязі», — зазначила Марина Зінченко.

Директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов у своєму виступі зосередив увагу на питаннях рівня середньомісячної заробітньої плати, який за розрахунковими даними, в Одеському районі за січень-вересень 2021 року становить — 11 495 грн. По району офіційно 391 802 працюючих особи, з них 27 903 суб’єктів господарювання.

«Рівень середньої заробітної плати більше 10 000 грн. в Одеському районі — у Визирські й сільській — 22 140 грн., Южненській міській — 21 115 грн., Чорноморській міській — 12 417 грн., Усатівській сільській — 12 332 грн., Одеській міській — 11 359 грн., Авангардівській селищній — 11 128 грн., Чорноморській селищній — 10 575 грн. та Красносільській сільській — 10 116 грн. Низький рівень середньомісячної заробітної плати у Великодолинській селищній — 8 601 гривень, Теплодарській міській — 8 462 грн., Великодальницькій сільській — 8 426 грн., Нерубайській сільській — 8 415 грн. та Біляївській міській — 8 202 грн.», — повідомив Дмитро Радулов.

Окрім цього у своїй доповіді директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування торкнувся і ще ряду проблемних питань в роботі Одеської районної державної адміністрації та громад району.

«Не забезпечено вжиття заходів по передачі майна та майнових прав Біляївської, Лиманської, Овідіопольської районних державних адміністрацій, що припиняються — до Одеської районної державної адміністрації (правонаступник). Не складені проєкти передавальних актів Біляївської, Лиманської, Овідіопольської районних державних адміністрацій в частині об’єктів державної власності, які перебувають в управлінні районних державних адміністрацій та обліковуються в автоматизованій системі «Юридичні особи». Не забезпечено вжиття заходів проведенню інвентаризації об’єктів державної власності, що знаходяться на території Одеського району. Не забезпечено вжиття заходів по передачі до комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області об’єктів житлового фонду, захисних споруд цивільного захисту, об’єктів інженерної інфраструктури, які у процесі приватизації не ввійшли до статутного капіталу господарських товариств та розташовані на території Одеського району», — зазначив Дмитро Радулов.

Під час наради говорили й про те, що чимало громад в Одеському районі не використовують можливості, які надала їм реформа. Зокрема, необхідно, щоб громади, які входять до складу району, розробляли проєкти просторового планування, без якого неможливо провести аудит наявних в громаді земельних ресурсів і виявити ті, що використовуються за тіньовими схемами.

Йшлося і про різні проблеми, які виникли в процесі адміністративно-територіальної реформи і не тільки в Одеському районі. То ж вирішення нагальних важливих соціальних питань, реалізація інфраструктурних проєктів, забезпечення розвитку об’єктів соціально-культурної сфери, розбудова мережі автомобільних доріг, розвинута комунальна інфраструктура, врегулювані проблемні питання щодо розрахунків за енергоносії та комунальні послуги в опалюваний сезон. Саме завдяки такій політиці в громадах і відбуватиметься подальша розбудова якісної інфраструктури Одещини, переконаний голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Але усі спікери казали, що, попри ці проблеми, альтернативи реформуванню немає. Й тому доведеться долати цей дуже не простий шлях.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.036