За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Економіка та фінанси

Питання містобудівної діяльності обговорено на апаратній нараді

№132—133 (11122—11123) // 25 ноября 2021 г.
Питання містобудівної діяльності обговорено на апаратній нараді

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергову апаратну робочу нараду ОДА, в ході якої було розглянуто питання щодо затверджених генеральних планів населених пунктів, включаючи їх розроблення, оновлення та безперешкодний доступ громадськості до них.

Із зазначеного питання доповіла начальник управління з питань містобудування та архітектури ОДА Надія Бєлєнко.

«Основними завданнями управління з питань містобудування та архітектури є забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудівної діяльності на території Одеської області, проведення аналізу стану містобудування, координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку територій, забудови населених пунктів регіону. Пріоритетними напрямками діяльності при цьому є забезпечення адміністративних районів та населених пунктів області планувальною документацією — генеральними та історико-архітектурними опорними планами, а також планами зонування територій. Реалізація даних напрямків здійснюється у тому числі в рамках виконання заходів затвердженої Одеською обласною радою у кінці 2018 року Регіональної комплексної програми з утворення (оновлення) містобудівної документації територій та містобудівного кадастру Одеської області на 2019— 2021 роки», — визначила актуальність питання Надія Бєлєнко.

Зазначеною Програмою передбачено, зокрема, розроблення генеральних планів населених пунктів та планів зонування їх територій, актуалізація картографічної основи в цифровій формі (в державній системі координат УСК-2000), створення комплексних планів просторового розвитку територіальних громад (новий вид містобудівної та водночас земельної документації), функціонування містобудівного кадастру Одеської області тощо. Виготовлення містобудівної документації та топографо-геодезичної зйомки матеріально забезпечено через співфінансування з відповідних місцевих бюджетів та інших джерел. На разі містобудівною документацією у вигляді генеральних планів забезпечений лише 801 населений пункт з 1174 (68%).

«Управлінням підготовлено проєкт Програми із забезпечення територіальних громад Одеської області містобудівною документацією з просторового розвитку територій на 2022—2025 роки, що спрямована на забезпечення їх сталого розвитку з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів під час використання територій. Також Програмою передбачено обґрунтування розподілу територій, їх визначення і раціональне розташування за функціональним призначенням (враховуючи розміщення житлових, громадських, промислових, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших об’єктів); обґрунтування й встановлення режиму раціонального використання земель та забудови територій; визначення, вилучення і надання земельних ділянок для містобудівних потреб; визначення територій, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну історико-культурну цінність; охорона довкілля й раціональне використання природних ресурсів», — відзначила Надія Бєлєнко.

Також доповідач відзначила, що одним з напрямків діяльності управління з питань містобудування та архітектури ОДА є забезпечення функціонування архітектурно-містобудівної ради (діє на громадських засадах), за участю якої протягом останніх 3 років було розглянуто 192 проєкти генеральних планів населених пунктів області.

Окремо Надія Бєлєнко наголосила на необхідності постійної співпраці з органами місцевого самоврядування регіону для спільного вирішення актуальних проблемних питань у сфері містобудівної та архітектурної діяльності: «Постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2021 затверджено порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для розроблення комплексних планів просторового розвитку територіальних громад. Однією з умов надання субвенції є наявність актуалізованої картографічної основи в цифровій формі державної геодезичної системи координат УСК-2000. Наразі відсутня оновлена картографічна основа території будь-якої територіальної громади, що потребує розроблення такого комплексного плану, що перешкоджає отриманню зазначеної субвенції. Тож управлінням розроблено «дорожню карту» для тих територіальних громад, що мають намір розробляти комплексні плани за рахунок державної бюджетної субвенції. Також управлінням запроваджено постійну роботу щодо проведення моніторингу та оцінки ступеню безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з обмеженими можливостями».



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
25/12/2024
Тепер можна оформлювати лише електронне пенсійне, без паперового аналога. Так ви отримаєте документ значно швидше й без поїздок до держустанов...
25/12/2024
Щорічно напередодні новорічних свят в Одесі збільшується кількість випадків самовільного вирубування хвойних насаджень. Вандали вирубують молоді сосни та ялинки для продажу...
25/12/2024
Для вивчення оновленого предмету в Одесі обладнали вісім осередків. Інтерактивний тир, медичні тренажери, протигази, макети озброєння — є все, щоб вчитель пояснював не «на пальцях»...
25/12/2024
В Україні збільшують ставки акцизного податку на тютюнові вироби...
Все новости



Архив номеров
декабрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.030