За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экоклуб

Боротьба з американським білим метеликом

№58—59 (11195—11196) // 28 июля 2022 г.

Одна з найнебезпечніших для ведення сільського господарства комах — американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury) — належить до обмежено поширених карантинних організмів на території України.

Американський білий метелик шкодить квітам, листям та плодам близько 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Найбільш пошкоджує фруктові культури: яблуню, шовковицю, черешню, сливу, вишню, виноград, грушу, горіх волоський.

Метелик поширюється по всьому світу, в основному, під час перевезення вантажів,в першу чергу при збиранні ягід та фруктів. Також шкідник пересувається в транспортних засобах, з контейнерами та пакувальним матеріалом.

Ці комахи літають вночі, тому мають мало природних ворогів, метелики переміщуються швидко і на великі відстані. Гусениця білого американського метелика коричневого кольору, бархатиста, з чорними цятками по всьому тілу, пухнаста. Лялечки шкідника зимують в корі дерев,в стеблах сухих рослин, під грудками землі і навіть у будівлях. Отже, зими цьому шкіднику не страшні, навіть з сильними морозами.

Білі метелики з’являються навесні, в період цвітіння фруктових дерев. У травні-червні метелики активно відкладають яйця, а вже через пару тижнів з них виходить гусениця, яка буквально зжирає листяну частину дерева. Гусениця живе колоніями — це ті самі «кубла» з павутини, які ми бачимо на уражених шкідником деревах. Біля 50 днів гусениця нищить все на своєму шляху і лише потім заляльковується. Вже в липні з’являється наступне покоління метеликів, самки другого покоління ще плодовитіші, кожна відкладає 2500 яєць. Гусениця другого покоління об’їдає дерева до самої осені.

Для попередження занесення та розповсюдження шкідника слід проводити детальний огляд імпортних та вітчизняних вантажів, пакувального матеріалу, транспортних засобів, які надходять з карантинних зон, регулярно обстежувати багаторічні насадження. Вивіз плодів і садивного матеріалу із заражених господарств, населених пунктів проводити під контролем державних інспекторів.

Для боротьби застосовують агротехнічні, хімічні та біологічні методи. Агротехнічні: знищення шкідника проводити шляхом обрізання гнізд з личинками та збирання лялечок, яких слід шукати у всіх щілинах дерев, парканів, стін, під камінням і цеглинами, які лежать навколо ураженого дерева, під відсталою корою на стовбурах дерев, в старих зім’ятих павутинних гніздах. Гілки з гніздами обрізають. На уражених деревах видаляють мертву кору, стовбури обмазують вапном. На присадибних ділянках застосовують ловильні пояси із картону чи гофрованого паперу, який перед заліковуванням гусениці знімають.

Хімічний метод застосовують на початку відродження гусениць та після їх виходу з павутинних гнізд — 2—3-разовими обробками гусениць 1—2-го поколінь інсектицидом з інтервалом 7—10 днів, згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні (Антигусінь, Антикліщ Макс, Армет, Базало 100, Бомбардир, Діабло, Конфідор Максі та ін.).

Біологічний метод доцільно застосовувати в населених пунктах проти гусениць молодших віків (1—3) і за відсутності опадів протягом 3—5 днів (біоінсектицид Скарадо-М-20-30 г на 1 сотку). Біологічні препарати діють повільніше, ніж хімічні.

Ірина ЧУМАЧЕНКО. Провідний спеціаліст сектору фітосанітарного контролю №6 відділу фітосанітарних заходів на кордоніКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

30.07.2022 | Богдан Богдул
Вважаю, що стаття, під назвою “Боротьба з американською білою бабочкою” підриває історично глибокі та гарячі стосунки з нашими американськими наставниками спонсорами, єдиновірцями, друзями, помічниками та доброзичливцями, оскільки за визначенням ніщо “американське” не в змозі шкодити нашим українським плодам, навіть якщо це так насправді. Нехай описане у статті явище та нещадна боротьба з ним перебувають у винятковій компетенції лише спеціалістів відповідних служб, але ніяк не широких трудящих мас. Подібна публікація є безумовним політичним прорахунком.

З українською повагою,

Богдан Богдул
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
28/02/2024
На первую в этом году сессию депутаты соберутся 1 марта...
28/02/2024
Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення на державному рівні 210-річчя від дня народження видатного українського поета, художника Тараса Григоровича Шевченка...
28/02/2024
Ще на двох маршрутах почали курсувати низькопідлогові комфортабельні автобуси, які пристосовані для перевезення маломобільних груп населення...
28/02/2024
Президент Украины Владимир Зеленский подписал законопроект № 11035 о демобилизации срочников...
Все новостиАрхив номеров
февраль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.035