За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Далеке-близьке

Дослідник українства

№21 (10282) // 23 февраля 2016 г.
Дослідник українства

Вчена рада та весь колектив Одеського державного університету внутрішніх справ від щирого серця вітають завідувача кафедри українознавства, доктора історичних наук, професора Семена Антоновича Цвілюка з ювілеєм — 85-річчям від дня народження.

Семен Антонович Цвілюк — визнаний фундаментальною академічною й університетською наукою видатний історик, українознавець, авторитетний знавець і одночасно творець історично-соціальної, історично-буттєвої семіосфери України ХХ—ХХІ віків. Він знаний в Україні й світі історик, культуролог, теоретичні праці якого є невичерпним джерелом знань та ідей як для багатьох поважних вчених, так і для молодих науковців і студентів. Семен Антонович — це мислитель, що, будучи ретельно-вдумливим дослідником актуальних аспектів буття, у жодному разі не лишається осторонь актуальних проблем українського національно-культурного відродження. Як вчений він осмислює історіософську сутність провідних процесів українського культуротворення та державотворення як його питомої складової частини. На підставі цього маємо право стверджувати: Семен Антонович Цвілюк — дослідник із великої літери.

Пріоритетними напрямами досліджень професора С. А. Цвілюка як вченого-історика завжди були історія України та української культури, всебічне осмислення, багатогранний аналіз і оцінка національно-культурного й державотворчого процесу в Україні XX—ХХІ століть, вивчення й осягнення трагічних процесів геноцидного нищення українців у часи сталінської тиранії. Саме цій гостро-болючій проблематиці Семен Антонович присвятив низку вагомих монографій («Як ми українізували Росію», «Українізація України», «Духовний код нації», «Трагедія нескореної нації», «Україна між Сталіним і Гітлером»). Окремою масштабною цариною дослідницьких студій вченого-історика, мислителя-українознавця є студії С. А. Цвілюка щодо осмислення світоглядного дискурсу національного українського піднесення 1920-х — першої половини 1930-х років. Дискурсу, який увійшов в українську історію під гірким, проте — водночас — абсолютно справедливим іменем «Розстріляного Відродження».

Професор Цвілюк також є відомим дослідником іншого феномену української нескореності й незламності. А саме — Опору тоталітарному режимові з боку вітчизняних «шістдесятників». Свого часу у Києві презентувалася книга професора

С. А. Цвілюка «Український ренесанс ХХ століття», в якій аналізувався феномен шістдесятників. Присутні при цьому провідні діячі українського шістдесятницького Опору — Євген Сверстюк, Михайло Горинь — одностайно ствердили: «Якщо вже є така книга — наш Опір відбувся». Напевне, це також вагома нагорода нашому ювілярові, що виявилася в щирій повазі з боку провідних українських заступників за право бути собою, за право бути громадянином і українцем, до його невтомно-тривалої праці на ниві вітчизняного просвітительства.

С. А. Цвілюк є автором близько 400 наукових, навчально-методичних, теоретико-методологічних, науково-популярних та публіцистично-нарисових праць. З них 17 монографій, чимало ґрунтовних циклів та історичних статей і нарисів для енциклопедичних видань. Вчений є співавтором підручника, затвердженого Міністерством освіти і науки України, 22 навчально-методичних посібників з історії України, філософії, українознавства, культурології.

Саме тому є вагомі підстави твердити: професор Цвілюк є одним з авторитетних фундаторів особливої царини новонародженого в новітній Україні новітнього українознавства та новітньої історичної науки, вільних від ідеологічних пут і директивних ідеологічних настанов. Українознавства ІІІ тисячоліття, де єднаються історія, мовознавство, літературознавство, теорія державотворення, правознавство, філософія та багато інших.

Професор С. А. Цвілюк є лауреатом багатьох почесних відзнак та нагород різного рівня, у тому числі переможцем редакційного конкурсу «Люди дела» пам’яті першого Редактора «Вечерней Одессы» Б. Ф. Дерев’янка за підсумками 2005 року, а також постійним членом редакційних колегій кількох поважних наукових видань.

Щиро вітаючи високодостойного пана професора з високолітнім, плідним і, найголовніше, творчим ювілеєм, весь колектив Одеського державного університету внутрішніх справ, а з нами й уся наукова громадськість України, зичать йому здоров’я, щастя, життєвого й творчого натхненного довголіття, здійснення всіх творчих задумів, наукових звершень, безмежної енергії та наснаги в усіх його справах та у всій подальшій багатолітній праці на благо України!

Нехай береже Вас Господь, даруючи довгі й благії літа!

З глибокою повагою та найкращими побажаннями вчена рада та колектив Одеського державного університету внутрішніх справ



Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
20/11/2024
Продовжується передплата, і відповідно благодійних вчинків стає більше — люди бажають подарувати газету тим, хто немає можливості зараз її передплатити з різних причин...
20/11/2024
Верховна Рада 19 листопада ухвалила проєкт державного бюджету на 2025 рік. Головний фінансовий документ країни підтримали 257 народних депутатів, 35 проголосували проти, 12 утримались, а 21 не голосував...
20/11/2024
Реагуємо на черговий напад ворога. В ОВА провели засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій...
20/11/2024
Погода в Одесі 22—27 листопада
Все новости



Архив номеров
ноябрь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.056