|
В Одеській національній науковій бібліотеці відбулися ХІХ Різдвяні читання, присвячені двом датам, які цього року відзначаються в Україні.
По-перше, це 500-річчя з часу створення Нобельського Євангелія — найдавнішої писемної пам’ятки українського Полісся (1520 р.). Єдиний, відреставрований, примірник Нобельського Євангелія зберігається в бібліотеці Академії наук Литви у Вільнюсі, а репринтне видання знаходиться на дослідженні в Інституті української мови НАН України.
Другою визначною датою є 1075-річчя з початку правління княгині Ольги (945 р.), однієї з надзвичайно важливих та цікавих постатей в українській історії.
Різдвяні читання — культурно-просвітницький проект Одеської національної наукової бібліотеки (ОННБ), направлений на відродження духовності та культури як важливого фактора утвердження єдності та злагоди в суспільстві.
Відкриття читань відбулося у неповторній атмосфері бібліотеки серед виставки стародруків і факсимільних видань «Книжкова спадщина Петра Могили: погляд з XXI століття». Святковий настрій створювала чарівна музика у виконанні учнів та викладачів Одеської музичної школи-інтернату ім. П.Столярського.
З вітальним словом виступила Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, яка підкреслила важливість духовності і культури у розвитку людини.
Учасники висвітлювали різні пізнавальні теми: «Протистояння добра і зла: виклики ХХІ століття»; «Видатні державотворці: до 1075-річчя з початку правління княгині Ольги»; «Церковні богослужбові книги та стародруки як історичне джерело»; «Вище православне духовенство: дослідження і збереження історичних пам’яток», «Феномен книги», «Духовні засади у сучасній журналістиці» тощо.
У читальному залі на гостей чекала багатогранна виставково-експозиційна програма: мистецька виставка «Душею створена краса», на якій представлено роботи одеських художників Леоніда Багрія та Сергія Бурди, присвячені темі духовності; пересувна експозиція Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника «Хрест і шабля: Київський Митрополит Петро Могила»; виставка дитячого малюнка «Моя Різдвяна зірка», яку підготували вихованці Троїцької спеціальної школи-інтернату; книжково-документні виставки, на яких представлено унікальні і раритетні видання різдвяної, релігієзнавчої та загальноісторичної тематики.
Виставки експонуватимуться протягом січня.
Світлана ГЕРАСИМОВА. Провідний бібліограф ОННБ