За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Новости

Різдвяні читання

20 января 2020 г.

В Одеській національній науковій бібліотеці відбулися ХІХ Різдвяні читання, присвячені двом датам, які цього року відзначаються в Україні.

По-перше, це 500-річчя з часу створення Нобельського Євангелія — найдавнішої писемної пам’ятки українського Полісся (1520 р.). Єдиний, відреставрований, примірник Нобельського Євангелія зберігається в бібліотеці Академії наук Литви у Вільнюсі, а репринтне видання знаходиться на дослідженні в Інституті української мови НАН України.

Другою визначною датою є 1075-річчя з початку правління княгині Ольги (945 р.), однієї з надзвичайно важливих та цікавих постатей в українській історії.

Різдвяні читання — культурно-просвітницький проект Одеської національної наукової бібліотеки (ОННБ), направлений на відродження духовності та культури як важливого фактора утвердження єдності та злагоди в суспільстві.

Відкриття читань відбулося у неповторній атмосфері бібліотеки серед виставки стародруків і факсимільних видань «Книжкова спадщина Петра Могили: погляд з XXI століття». Святковий настрій створювала чарівна музика у виконанні учнів та викладачів Одеської музичної школи-інтернату ім. П.Столярського.

З вітальним словом виступила Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, яка підкреслила важливість духовності і культури у розвитку людини.

Учасники висвітлювали різні пізнавальні теми: «Протистояння добра і зла: виклики ХХІ століття»; «Видатні державотворці: до 1075-річчя з початку правління княгині Ольги»; «Церковні богослужбові книги та стародруки як історичне джерело»; «Вище православне духовенство: дослідження і збереження історичних пам’яток», «Феномен книги», «Духовні засади у сучасній журналістиці» тощо.

У читальному залі на гостей чекала багатогранна виставково-експозиційна програма: мистецька виставка «Душею створена краса», на якій представлено роботи одеських художників Леоніда Багрія та Сергія Бурди, присвячені темі духовності; пересувна експозиція Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника «Хрест і шабля: Київський Митрополит Петро Могила»; виставка дитячого малюнка «Моя Різдвяна зірка», яку підготували вихованці Троїцької спеціальної школи-інтернату; книжково-документні виставки, на яких представлено унікальні і раритетні видання різдвяної, релігієзнавчої та загальноісторичної тематики.

Виставки експонуватимуться протягом січня.

Світлана ГЕРАСИМОВА. Провідний бібліограф ОННБ


Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Свежий номер
02/07/2025
Двічі переривали свою роботу на черговій сесії депутати міськради — звучали повітряні тривоги. Які питання порядку денного розглянули, і які рішення прийняли протягом пленарного засідання? Геннадій Труханов представив свого нового заступника — виконувати обов’язки заступника міського голови буде Сергій Коцюба, колишній військовий, десантник з пораненням. Йому доручають кураторство департаменту внутрішньої політики, управління фізкультури і спорту, департамент соціальної політики і праці. Питання інклюзії, реабілітації ветеранів — це поле діяльності віцемера. Нагадаємо, до цього часу у міського голови було чотири заступники — Олександр Філатов, Павло Вугельман, Валерій Сілін, Ганна Позднякова...
02/07/2025
«1 липня — день народження газети «Вечірня Одеса». Розкажи про це стисло і зворушливо», — звернулися ми до штучного інтелекту (ШІ). І ось що відповів ChatGPT...
02/07/2025
Урочисте відкриття оновленого муніципального пляжу, який вже отримав сертифікат «АЄС Стандарт» (документ, який підтверджує відповідність пляжу міжнародним стандартам якості, безпеки та екологічної стійкості), відбулося 1 липня...
02/07/2025
Зазвичай, ця рубрика — про справи на відновленні будівлі дитячої поліклініки, зруйнованої ворогом. Але сьогодні — про інше...
02/07/2025
Так звучить слоган компанії «ІнтерХім». Без сумніву, споживачеві, тобто нам з вами, він відомий. В аптеку ж ходимо. Але чи часто, коли вибираємо ті чи інші препарати, замислюємось над тим, які потрібно створити виробничі потужності, застосовувати технології, скільки фахівців необхідно задіяти, скільки праці їм треба вкласти, щоб у результаті виготовити ліки (а це може бути маленька таблетка або невелика капсула), які нам необхідні, щоб підтримати здоров’я чи повернути його?
Все статьи номера



Архив номеров
июль 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.105