|
8 квітня було скликане засідання Ради безпеки ООН щодо удару по Кривому Рогу. Нагадаємо, що внаслідок обстрілу балістикою загинули 20 людей, серед них 9 дітей.
Російський представник традиційно звинуватив у всьому Україну, але більшість країн — членів ООН підтримали нашу країну. Так, представниця Великої Британії заявила, що Об’єднане Королівство «не зупиниться перед обличчям варварських дій Росії» та буде стояти з Україною, щоб досягти справедливого та довготривалого миру. Глава українського МЗС Андрій Сибига зазначив, що Кремль продовжує відкидати повне та безумовне припинення вогню, брешучи про військові об’єкти, які він нібито атакує в Україні.
Європейський банк реконструкції та розвитку ухвалив рішення щодо розширення фінансування енергетичного сектору України у 2025 році до 3 млрд. евро.
Такі ресурси стануть основою для відновлення пошкодженої інфраструктури після російських обстрілів, а також сприятимуть модернізації енергетичних систем країни. Ця масштабна програма покриває широкий спектр проєктів: від підтримки державних компаній, таких як «Укренерго», до стимулювання приватних інвестицій у відновлювану енергетику.
Кабінет Міністрів України затвердив використання нового правопису кримськотатарської мови на основі латиниці, який був схвалений Національною комісією з кримськотатарської мови.
Над створенням правопису працювали провідні мовознавці, науковці та представники кримськотатарського народу. Затверджені правила охоплюють написання, навчання, використання у медіа, літературі та топоніміці.
Президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом у Нідерландах.
Зеленський також призначив Костіна постійним представником України при Організації по забороні хімічної зброї за сумісництвом. Нагадаємо, президент звільнив Андрія Костіна з посади генерального прокурора у жовтні 2024 року.
Україна і Молдова почали обговорювати відновлення переправи на Дністрі у місті Ямпіль на Вінниччині, що створило би ще один маршрут між країнами в обхід Придністров’я.
Про це розповів очільник комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. «Це забезпечить найкоротший шлях з центру України до країн Центральної та Південно-Східної Європи, обминаючи тимчасово окуповане Придністров’я. З української сторони є підтримка інвесторів, готових вкладати кошти у відновлення переправи», — розповів депутат.
Сполучені Штати наклали на Піднебесну тарифи у 104%, які набули чинності з 9 квітня. За словами речниці Білого дому Керолайн Левітт, так сталося тому, що Китай відмовився скасовувати свої контрмита.
Нагадаємо, спершу Дональд Трамп оголосив про запровадження 54% тарифів на весь китайський імпорт до США — це найвищий показник з-поміж усіх іноземних держав. У відповідь Китай оголосив, що з 10 квітня введе 34-відсоткові тарифи на весь імпорт зі США. Це обурило Трампа, і він заявив, що запровадить додаткові тарифи у 50% проти Китаю, якщо той не скасує свої останні тарифні заходи.
Президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав закон про початок процесу приєднання країни до Європейського Союзу.
У цьому законі наголошується, що Вірменія прагне приєднатися до «родини передового, цивілізованого, розвиненого людства». У документі розглядаються переваги від вступу до ЄС, зокрема захист прав людей, усунення монополій в економіці, створення нових логістичних зв’язків, розв’язання демографічної проблеми й запровадження європейських цінностей в освіті.
Деякі професії можуть зникнути протягом наступних 20 років через штучний інтелект. Про це свідчить звіт Pew Research Center, який ґрунтувався на опитуванні понад тисячі експертів.
Вони зазначили, що в найближчі 20 років найбільшому ризику піддадуться такі професії: касири (згодні 73% експертів), водії вантажівок (62%), журналісти (60%), робітники фабрик (60%) та інженери-програмісти (50%).