За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Новости

У країні та світі

26 февраля 2025 г.

ООН: два проєкти про війну в Україні

Генеральна асамблея ООН під час засідання 24 лютого підтримала як антиросійський проєкт резолюції до третьої річниці початку повномасштабної війни в Україні, який винесли Україна та країни ЄС, так і проросійський, який висунули США.

Зазначається, що США вимагали від України та Європи відкликати антиросійський проєкт резолюції Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй щодо України. Після того, як україно-європейський проєкт було виставлено на голосування, його підтримали 93 країни, 18 були проти, в тому числі США, 65 утрималися. При цьому Генасамблея ООН ухвалила й американський проєкт резолюції — документ під назвою «Шлях до миру». Його підтримали 89 країн, 8 проголосували проти, 70 утрималися (включно з Україною).

Повернеться лише половина біженців

Згідно даних опитування, яке провела компания Info Sapiens, 43% українських біженців планують повернутися додому з-за кордону. Але майже вдвічі, чим у січні 2024 року, зросла частка українців, які точно не планують повертатися.

На рішення повернутися додому впливають як безпекові, так і економічні чинники. Зокрема, на таке рішення позитивно вплинули б: остаточне закінчення війни (53%), вищий рівень життя в Україні (46%), можливість знайти добре оплачувану роботу (33%). За даними ООН за кордоном зареєстровано 6,8 млн. українців.

Бронь від мобілізації — дистанційно

Українці за кордоном отримають можливість дистанційного оформлення бронювання від мобілізації. Для цього за кордоном відкриють спеціальні центри.

Про це заявив віцепрем’єр, міністр національної єдності України Олексій Чернишов. Центри пропонуватимуть певний перелік послуг, зокрема — працевлаштування і бронювання, якщо воно передбачене. Чернишов додав, що отримати бронь від мобілізації може будь-який українець, якщо це передбачено в певній сфері працевлаштування.

Скільки коштуватиме відновлення країни

Вартість відновлення України від наслідків вторгнення Росії за останній рік зросла на 8% — з $486 мільярдів до $524 мільярдів. Такі дані наводить Світовий банк в останньому звіті.

Прямі збитки, завдані житловому фонду та інфраструктурі, становлять приблизно $176 мільярдів. За поточними оцінками, 13% всього житлового фонду України було пошкоджено або зруйновано. В енергетичному секторі кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів зросла на 93%, включно з інфраструктурою виробництва, передачі та розподілу електроенергії.

Наші корисні копалини цікавлять уже всіх

Євросоюз запропонував Україні свою угоду щодо рідкоземельних металів. У ЄС зазначають, що це не є спробою конкурувати з Сполученими Штатами.

Ідея європейської угоди щодо копалин пролунала з вуст європейського комісара з промислової стратегії Стефана Сежурне під час поїздки до Києва. Сежурне сказав, що це буде «виграшно для всіх», додавши, що ЄС ніколи не вимагатиме угоду, яка не буде «взаємовигідною». Такий підхід суттєво відрізняється від підходу Вашингтона. Мова про те, що Трамп вимагав масштабної угоди, вважаючи її способом відшкодування минулої допомоги.

Європа прокидається?

2 березня лідери європейських країн зберуться на саміт у Лондоні, щоб обговорити питання безпеки в Європі.

Зустріч підтвердив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. За його словами, Європейська комісія готує великий оборонний пакет. Деталі його будуть оголошені на спеціальному саміті лідерів Європейського Союзу, запланованому на 6 березня.

Дві торговельні війни Америка не потягне

Президент Франції Емманюель Макрон сподівається, що переконав лідера Сполучених Штатів Дональда Трампа не вести торговельну війну проти Європи.

Зокрема, Макрон має надію, що Трамп зосередиться на Китаї. Про це французький лідер сказав після зустрічі із Трампом у Білому домі. Макрон додав, що «пріоритетом Вашингтона є введення тарифів на Китай». Тому одночасне ведення торговельної війни з Європою дуже суперечитиме інтересам США.

Петра Першого в Полтаві не буде

У Полтаві в рамках деколонізації було демонтовано з публічного простору міста пам’ятник Петру І.

Про це повідомила виконувачка обов’язків міського голови Полтави Катерина Ямщикова. Пам’ятник був розміщений на території державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» на околиці міста.


Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Свежий номер
23/06/2025
Документи кандидатами на заміщення вакантних посад завідувачів кафедр подаються до Одеського державного університету внутрішніх справ з 20 червня по 21 липня 2025 року у відділ кадрового забезпечення у робочий час з понеділка до п’ятниці з 09.00 год. до 16.00 год. за адресою: м. Одеса, пров. Сабанський, буд. 4, каб. № 110 — службовий телефон (048) 704-50-64 – фахівець відділення роботи з постійним складом відділу кадрового забезпечення Борщик Вікторія Анатоліївна...
18/06/2025
Пройшов рівно тиждень з минулої атаки дронів на Одесу. І ось жах повторився. На світанку вівторка, 17 червня, ворог атакував місто безпілотниками, які знову принесли смерть, руйнування, сльози, відчай, ненависть і прокльони… Під удар потрапила історична частина міста. Зруйнований інклюзивний центр, де займалися з дітьми з особливостями психофізичного розвитку. Пошкоджена будівля дитячого садка, розташованого поруч. Постраждала міська інфекційна лікарня — один з найстаріших лікувальних закладів в Одесі. Від вибухів повилітали 100 вікон та двері у чотирьох корпусах. На щастя, обійшлося без жертв. Нагадаємо, що на території лікарні знаходиться пам’ятка архітектури та історії національного значення, де працював професор Пирогов...
18/06/2025
Директор дитячої міської поліклініки №6 Compass Сергій Горіщак ділиться враженнями після стажування у Швеції, де разом із колегами представляв українські медичні заклади, що постраждали від війни...
18/06/2025
Ганну Дочеву призначено виконувачкою обов’язків голови правління Одеської кіностудії. Вона змінила на цій посаді Андрія Осіпова, який очолював студію з кінця 2016 року і нещодавно був призначений головою ДержавноЇ агенції України з питань кіно...
18/06/2025
Зробити свій внесок у досягнення цієї мети — таку задачу поставили перед собою офіс «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО» і газета «Вечірня Одеса», які нещодавно підписали відповідний Меморандум про наміри...
Все статьи номера



Архив номеров
июнь 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.129