|
Верховна Рада в цілому схвалила законопроєкт № 12232 щодо змін до Бюджетного кодексу, які стосуються безповоротної фінансової допомоги на 50 млрд. доларів від країн G7 та ЄС.
Це рішення створює у бюджетній сфері нове поняття — «умовні боргові зобов’язання». Україна не повертатиме кредит в 50 млрд. доларів, якщо не отримає репарації від росії. І гроші від країн «сімки» та ЄС не будуть обліковуватись як державний борг.
Уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Верховна Рада призначила на посаду віце-прем’єр-міністра — міністра національної єдності України Олексія Чернишова. Шмигаль вважає, що це інституційне посилення допоможе сформувати нову якість роботи та взаємодії з багатомільйонною українською спільнотою з усіх хвиль міграції.
Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт, завдяки якому громадяни України під час досягнення 17-річного віку автоматично ставатимуть на військовий облік.
Юнакам не потрібно буде звертатись до ТЦК чи проходити медогляд. Після ухвалення закону потрібно буде пройти ідентифікацію у мобільному додатку «Резерв+», після чого застосунок сам згенерує військово-обліковий документ.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що влада проведе аудит для того, аби виявити тих, хто незаконно оформив допомогу у рамках зимової «єПідтримки». Йдеться, зокрема, про громадян України, які перебувають за кордоном.
За словами Шмигаля, кількість таких людей може бути мінімальна. Втім, їх однаково виявлять і змусять повернути гроші. Посадовець пояснив, що під час оформлення підтримки люди в декларативний спосіб зазначають, що вони перебувають на території країни, а далі відбувається перевірка за реєстрами, геолокацією та іншими програмними способами.
Сірійські сили, які протистоять режиму диктатора Башара Асада, повністю взяли під контроль одне з найбільших міст країни — Алеппо. Сили диктатора Асада, які підтримуються Іраном та РФ, не змогли втримати місто і відступили з нього після стрімкого наступу сил повстанців.
Повідомляється, що рух «Хаят Тахрір аш-Шам» і союзні з ними опозиційні сили контролюють місто Алеппо, за винятком районів, контрольованих курдськими силами. Крім самого міста, повстанці взяли під контроль аеропорт міста, а також прилеглі території.
У Тбілісі на шостий день масштабних протестів силовики знову розпочали розгін антиурядового протесту біля парламенту.
На проспекті Руставелі спецназ використовував спецзасоби, зокрема сльозогінний газ і водомети, для розгону протестувальників. Через викид сльозогінного газу кільком учасникам мітингу, зокрема представникам ЗМІ, знадобилася медична допомога. За-тримано кількох активістів мітингу. Своєю чергою демонстранти кидають у поліцію піротехніку.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив про зупинення дії воєнного стану, оголошеного 3 грудня. Загалом военний стан тривав у країні шість годин.
Президент Юн Сок Йоль так відреагував на «антидержавні сили, що паралізують основні функції держави». Однак у зв’язку зі зверненням Національних зборів щодо скасування воєнного стану його було призупинено. Війська, що з’явилися на вулицях Сеулу, були виведені.
Коронавірус SARS-CoV-2, що спричиняє важку респіраторну хворобу COVID-19, був створений в китайській лабораторії та «опинився» ззовні через порушення техніки безпеки співробітниками цієї лабораторії.
Про це свідчить звіт підкомітету із коронавірусної пандемії комітету з нагляду і підзвітності Конгресу США. Співробітники Уханьського інституту вірусології проводили експерименти з посилення функцій вірусів: займалися їх генетичним модифікуванням. Зазначимо, що раніше ця уханьська лабораторія отримувала американські гранти. Коронавірус SARS-CoV-2 має біологічні характеристики, які не зустрічаються в природі.