За гуманізм, за демократію, за громадянську та національну згоду!
||||
Газету створено Борисом Федоровичем Дерев'янком 1 липня 1973 року
||||
Громадсько-політична газета
RSS

Новости

У країні та світі

09 октября 2024 г.

Президент ввів в дію санкції проти зрадників України

Володимир Зеленський ввів у дію два пакети санкцій РНБО проти зрадників України та військового виробництва у Росії.

Президент наголосив, що українські санкції та тиск на ворога «ми будемо й надалі робити синхронним з усіма у світі, хто так само, як і українці, хоче справжнього миру». Зокрема, указом № 698 було запроваджено санкції проти 90 фізичних та 4 юридичних осіб. А указом №697 запроваджено санкції проти 57 підприємств, які допомагають військовому виробництву Росії. Серед них є й китайська компанія.

Telegram став «персоною нон грата» у парламенті

Верховна Рада обмежила використання месенджера Telegram у локальній мережі за рекомендаціями РНБО. Про це повідомив народний депутат Ярослав Юрчишин, голова парламентського комітету з питань свободи слова.

Це зроблено «з метою посилення кібербезпеки та мінімізації ризиків витоку інформації, що стосується державної діяльності». Наразі обмеження стосуються лише працівників апарату Ради, а не використання месенджера в особистих цілях і на особистих телефонах.

Пенсії через «Нову пошту»?

В Україні готують законопроєкт, який передбачає можливість виплати пенсій через платіжну систему «Нової пошти». Це дасть змогу оперативніше отримувати гроші, передусім в сільський місцевості.

Документ передбачає, що «Нова пошта» через свою платіжну систему NovaPay може стати нарівні з державними установами, такими як «Укрпошта» та «Ощадбанк», оператором пенсійних виплат.

Картопля буде дорожчати

Ажіотаж на ринку картоплі в Україні не вщухає, навіть попри тривале збирання цієї продукції в місцевих господарствах.

За словами виробників, основним фактором, що провокує зростання цін у сегменті картоплі, стало зниження врожайності цієї культури через несприятливі погодні умови влітку. Через посуху, яка спостерігалася в основних регіонах виробництва картоплі, дуже високий відсоток некондиційної продукції, яка не підлягає тривалому зберіганню.

«Мілтон» перешкоджає «Рамштайну»

Президент США Джо Байден відтермінував візит на засідання у форматі «Рамштайн» у Німеччині через сильний ураган «Мілтон», що наближається до США. З тієї ж причини не приїде держсекретар США Ентоні Блінкен.

Планувалося, що Байден очолить засідання Контактної групи з питань оборони України, яке має відбутися 12 жовтня. Цілком можливо, що засідання у форматі «Рамштайн» взагалі перенесуть на тиждень.

Армія Ізраїлю послідовно знищує терористів

Ізраїльська авіація завдала удару по ліванській столиці Бейруту. Внаслідок операції було ліквідовано Сухейла Хусейна Хусейні, який відповідав в угрупованні «Хезболла» за постачання зброї з Ірану та був командувачем логістичного штабу.

Раніше в армії оборони Ізраїлю (ЦАГАЛ) заявили, що ліквідували високопоставленого посадовця ХАМАСу Раухі Муштаха та ще кількох чиновників угрупування. А Хашим Софі ад-Дін, імовірний наступник ліквідованого лідера Хезболли Хасана Насралли, можливо, загинув під час авіаудару Ізраїлю на південну частину Бейрута 4 жовтня.

Українець стане наймолодшим кардіналом

Папа Римський Франциск заявив, що призначить 21 нового кардинала з усього світу. Церемонія вступу на посаду нових призначенців, відома як консисторія, відбудеться 8 грудня.

До списку увійшло 20 осіб, майже всім ще не виповнилося 80 років. Лише один із них перевищив цей віковий поріг — 99-річний італійський архиєпископ, який увійшов до списку на знак подяки за служіння церкві. Наймолодшим кардиналом стане Микола Бичок з України — йому 44 роки.

У Швеції проходить Нобелівський тиждень

Нобелівський комітет назвав імена володарів премії з фізики 2024 року, ними стали американець Джон Гопфілд і канадець Джеффрі Гінтон. Нагороду присудили за «основоположні відкриття та винаходи, які дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж».

Лауреатами премії з фізіології та медицини стали науковці зі США Віктор Емброс і Гері Равкун — за «відкриття мікроРНК та дослідження їхньої ролі у посттранскрипційному регулюванні експресії генів». 9 жовтня названі лауреати Нобелівської премії з хімії, 10 жовтня — з літератури, 11 жовтня будуть оголошені лауреати премії миру, а 14 жовтня стане відомо, хто цього року отримає премію з економіки.


Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Свежий номер
02/07/2025
Двічі переривали свою роботу на черговій сесії депутати міськради — звучали повітряні тривоги. Які питання порядку денного розглянули, і які рішення прийняли протягом пленарного засідання? Геннадій Труханов представив свого нового заступника — виконувати обов’язки заступника міського голови буде Сергій Коцюба, колишній військовий, десантник з пораненням. Йому доручають кураторство департаменту внутрішньої політики, управління фізкультури і спорту, департамент соціальної політики і праці. Питання інклюзії, реабілітації ветеранів — це поле діяльності віцемера. Нагадаємо, до цього часу у міського голови було чотири заступники — Олександр Філатов, Павло Вугельман, Валерій Сілін, Ганна Позднякова...
02/07/2025
«1 липня — день народження газети «Вечірня Одеса». Розкажи про це стисло і зворушливо», — звернулися ми до штучного інтелекту (ШІ). І ось що відповів ChatGPT...
02/07/2025
Урочисте відкриття оновленого муніципального пляжу, який вже отримав сертифікат «АЄС Стандарт» (документ, який підтверджує відповідність пляжу міжнародним стандартам якості, безпеки та екологічної стійкості), відбулося 1 липня...
02/07/2025
Зазвичай, ця рубрика — про справи на відновленні будівлі дитячої поліклініки, зруйнованої ворогом. Але сьогодні — про інше...
02/07/2025
Так звучить слоган компанії «ІнтерХім». Без сумніву, споживачеві, тобто нам з вами, він відомий. В аптеку ж ходимо. Але чи часто, коли вибираємо ті чи інші препарати, замислюємось над тим, які потрібно створити виробничі потужності, застосовувати технології, скільки фахівців необхідно задіяти, скільки праці їм треба вкласти, щоб у результаті виготовити ліки (а це може бути маленька таблетка або невелика капсула), які нам необхідні, щоб підтримати здоров’я чи повернути його?
Все статьи номера



Архив номеров
июль 2025:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31


© 2004—2025 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.884