|
Кабінет Міністрів розглядає низку заходів за принципом «воюй або працюй», зокрема, щоб легалізувати тих, хто отримує зарплату «в конвертах» і не сплачує податки. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він пояснив, що для підтримки армії потрібно щонайменше 10 мільйонів робочих місць, тоді як офіційно зайняті менше ніж 8 мільйонів людей. За його словами, Україна має критичну потребу зібрати додаткові кошти до бюджета — це 500 млрд. грн. уже цього року. Прем’єр-міністр додав, що принцип «воюй або працюй» передбачає заходи з легалізації, включаючи повернення українців з-за кордону для роботи та сплати податків в Україні.
В Україні обговорюють нові правила для онлайн-сервісів на кшталт Bolt, Uber, Uklon та Glovo, які можуть вплинути на роботу таксистів та кур’єрів. Зміни торкнуться інших фрилансерів, що торгують товарами та послугами на маркетплейсах, наприклад OLX.
Тобто це може стосуватися репетиторів, орендодавців чи навіть перукарів, що мають додатковий заробіток із таких платформ. Уряд хоче, щоб ці платформи почали передавати до податкової інформацію про доходи своїх користувачів, а також зобов’язати самих працівників сплачувати податки. Наразі є дві пропозиції, однак остаточного рішення поки що немає. У будь-якому разі зміни можуть серйозно вплинути на роботу тих, хто заробляє на життя через такі платформи.
З метою запобігання використанню платіжної інфраструктури в протиправних цілях Національний банк України з 1 жовтня на пів року встановлює ліміт у 150 000 гривень на місяць для переказів фізичних осіб «з карти на карту».
Ліміт діятиме лише на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб. Обмеження не поширюються на рахунки волонтерів, які відповідають певним критеріям, та осіб, чиї щомісячні доходи з підтверджених джерел перевищують встановлене обмеження. Як зауважують у НБУ, тимчасовий ліміт на суму переказів має розв’язати проблему так званих «дропів», людей, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам.
Володимир Зеленський на тлі втечі позафракційного народного депутата Верховної Ради дев’ятого скликання Артема Дмитрука дав розпорядження щоразу знаходити конкретного відповідального за незаконний перетин державного кордону.
Глава держави зазначив на нараді з керівниками правоохоронних органів, що нині налічується більш ніж достатньо структур та працівників, які здійснюють охорону кордону. За його словами, за кожним порушенням має бути чітка відповідь та особа, яка це допустила і мусить за це відповісти. Також президент доручив розробити план посилення держкордону України та Молдови на ділянці невизнаного Придністров’я.
У Франції, в аеропорті Ле-Бурже, затримали засновника месенджера Telegram, росіянина Павла Дурова.
Французькі слідчі вважають, що відмова від співпраці з правоохоронними органами, а також пропоновані месенджером інструменти, такі як одноразовий номер, криптовалюти тощо, роблять Дурова співучасником наркоторгівлі, злочинів на грунті педофілії і шахрайства. Також засновнику месенджера Telegram можуть висунути звинувачення за цілою низкою злочинів: тероризм, наркотики, відмивання грошей, робота з краденими товарами.
Польща та її союзники по НАТО в понеділок, 26 серпня, підняли в небо бойові літаки через масовані ракетні і дронові удари рашистів по Україні.
«Удари із застосуванням крилатих, балістичних ракет та безпілотних літальних апаратів також були нанесені по об’єктах поблизу нашого кордону», — зазначили польські військові, додавши, що востаннє подібна активність російських обстрілів західної частини України була зафіксована 8 липня.
Міністерство закордонних справ Китаю підтвердило, що радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван відвідає Пекін для нового раунду китайсько-американської стратегічної комунікації.
Перед зустріччю офіційний Пекін заявив, що американська сторона повинна дотримуватися принципу «одного Китаю», а також виконувати свої зобов’язання щодо непідтримки «незалежності Тайваню».