За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Тема дня

Журналісти чекають від влади реальної підтримки

№128—129 (10975—10976) // 26 ноября 2020 г.

Керівництву Одеської обласної ради,
Одеської обласної держадміністрації,
міським, селищним і сільським головам,
головам об’єднаних територіальних громад Одеської області

В Україні щойно завершилися місцеві вибори, обрано міських і селищних голів, керівників територіальних громад, депутатів органів самоврядування. Зараз проходять перші сесії, йде формування депутатських фракцій і комісій. Кадрові зміни очікуються і в обласній та районних держадміністраціях.

А для журналістів сьогодні — розпал передплатної кампанії газет на 2021 рік. Цього року «Укрпошта» оголосила її із значним запізненням, що загрожує великим падінням тиражів, зменшенням реальних доходів редакцій і небезпекою закриття багатьох видань. Щоб уникнути колапсу в інформаційній сфері Одещини, колективи редакцій потребують реальної підтримки і допомоги органів місцевої влади, які, так сталося, сьогодні ще перебувають у процесі формування. А передплатна кампанія обмежена в часі, і визначення тиражів газет на наступний рік завершиться до 25 грудня.

Тому від імені редакторів газет Одеської області хочу висловити керівникам місцевої влади усіх рівнів деякі пропозиції і побажання журналістів з приводу того, якої реальної підтримки від них чекають журналісти.

Найперше відзначу, що мова йде про громадсько-політичні газети, засновниками яких є трудові колективи редакцій. А таких у нас не дуже багато, бо значна частина одеських видань належить до інформаційно-довідкових і рекламних, виживати яким легше. На межі закриття сьогодні саме традиційні газети, які виходять уже десятки років і формують місцевий інформаційний простір. Допомога їм потрібна негайна і конкретна, бо передплата швидко завершиться.

Найперша пропозиція в тому, щоб обласна рада і облдержадміністрація допомогли організувати передплату всім структурам органів державної влади і місцевого самоврядування, комунальним установам і організаціям: по 1 примірнику кожної громадсько-політичної газети місцевої сфери розповсюдження. Безперечно, місцеві газети повинні одержувати всі бібліотеки Одеси і області, школи, лікарні, інші організації та установи, яким на це треба виділити кошти.

Таку практику обласна влада повинна рекомендувати також районним радам, райадміністраціям і об’єднаним територіальним громадам.

Пропонуємо також через управління соціального захисту виділити кошти на передплату газет інвалідам, пенсіонерам, малозабезпеченим і багатодітним сім’ям. Але не можна організовувати передплату лише якоїсь окремої газети. Треба дозволити пільговим категоріям населення передплатити на сім’ю одну місцеву громадсько-політичну газету за своїм вибором.

Редакції газет чекають від місцевої влади і конкретної матеріальної підтримки за висвітлення їх діяльності, що передбачено законодавством. Тільки фінансування це має бути прозорим і відкритим, а не перетворюватися у виділення коштів обраним виданням.

В Україні є досвід, коли органи місцевої влади формують програму висвітлення діяльності своїх структур у вигляді кількох десятків тематичних лотів, які розігруються між газетами. Таким чином, участь у конкурсі може взяти кожен журналістський колектив, а обмеження кількості лотів для однієї редакції дасть змогу всім газетам взяти участь у програмі, виконати конкретну творчу роботу і одержати за неї грошову винагороду.

Такий підхід дозволить припинити необгрунтовані витрати на повне утримання окремих газет і без збільшення коштів у бюджеті поліпшити інформування громадян про діяльність влади.

Хочемо нагадати, що в Україні завершився процес роздержавлення ЗМІ. Це передбачає зміну ставлення влади до преси, і журналісти усіх видань чекають справедливого підходу влади до всіх газет без поділу на «свої» і «чужі», бо у кожного видання є свої читачі і передплатники, які мають право на інформацію, і їх інтереси повинна захищати влада.

Юрій РАБОТІН. Голова Одеської регіональної організаціі Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст УкраїниКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
20/01/2021
Прийміть щирі привітання з нагоди найвеличнішого свята воз’єднання українського народу — Дня соборності України!
20/01/2021
Вітаю вас із Днем соборності!
20/01/2021
На территории Одессы сотрудники КП «Муниципальная варта» будут дежурить на 11 локациях. Стационарные посты охраны будут располагаться по следующим адресам...
20/01/2021
На Клеверном мосту установили 175 опор освещения. Об этом сообщила пресс-служба «Укравтодора»...
20/01/2021
Ровно три года назад погиб 27-летний участковый офицер полиции Приморского ОП Сергей Пригарин. 19 января 2018 года он был ранен во время стрельбы на улице Новосельского. В тот же день Пригарин умер в больнице...
Все новостиАрхив номеров
январь 2021:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© 2004—2021 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.016