За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

О детях, для детей

Реабілітація дітей з інвалідністю в Україні

№18 (11008) // 16 февраля 2021 г.

З 2019 року Міністерство соціальної політики України запровадило новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року №309 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю», який діє у 2021 році, з урахуванням змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 року №30. За цим принципом можуть бути забезпечені заходами з реабілітації діти з інвалідністю не лишень внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями.

Відповідно до Порядку гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня, не може перевищувати 16 тис. гривень, III ступеня — 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року.

Першочергово реабілітаційними послугами забезпечуються відповідно до поданих заяв діти, які не були забезпечені ними в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини.

Для надання відповідних послуг місцевий орган укладає двосторонній договір з реабілітаційною установою про забезпечення дитини реабілітаційними послугами, в якому зазначаються строки надання реабілітаційних послуг у реабілітаційній установі, вартість складових таких послуг.

Найважливішим є те, що батьки (їхні законні представники) можуть обрати будь-який заклад із переліку закладів охорони здоров’я та реабілітаційних установ, який оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України (www.msp.gov.ua) у розділі «Інвалідність» — «Реабілітація дітей з інвалідністю». У таких закладах діти можуть отримати консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації, різноманітні медичні процедури, логопедичну та психолого-педагогічні корекції, соціальну адаптацію.

Тетяна Левашова. Заступник начальника відділу у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення в Суворовському районі департаменту праці та соціальної політики Одеської міської радиКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
28/02/2024
На первую в этом году сессию депутаты соберутся 1 марта...
28/02/2024
Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення на державному рівні 210-річчя від дня народження видатного українського поета, художника Тараса Григоровича Шевченка...
28/02/2024
Ще на двох маршрутах почали курсувати низькопідлогові комфортабельні автобуси, які пристосовані для перевезення маломобільних груп населення...
28/02/2024
Президент Украины Владимир Зеленский подписал законопроект № 11035 о демобилизации срочников...
Все новостиАрхив номеров
февраль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.040