За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Политика

Виїзд моряків за кордон все ще неможливий

№82—83 (11219—11220) // 20 октября 2022 г.

Незважаючи на відповідну постанову Кабміну, яка дозволила морякам виїжджати на роботу за кордон, це досі неможливо. Численні звернення в ОВА з цього питання раніше розглядали на нараді. Вчергове нараду щодо вирішення проблеми провів днями начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко.

Як інформує прес-служба ОВА, під час наради представниками обласної військової адміністрації, обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Чорноморського міжрегіонального управління Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України, Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України, професійної спілки робітників морського транспорту України, Українського об’єднання моряків та безпосередньо моряками було порушено низку проблемних питань, пов’язаних з вищевказаною процедурою.

Адміністрацією судноплавства розроблений та діє порядок отримання підтвердження копій освітніх і кваліфікаційних документів.

У той же час, незважаючи на вимоги постанови, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки Одеської області і досі не здійснюється оформлення дозволів.

За результатами наради було прийнято рішення вчергове звернутися до Генерального штабу Збройних Сил України з наданням пропозицій до проєкту алгоритму оформлення дозволу для пред’явлення на державному кордоні громадянами України, які прямують для роботи на морських суднах та проханням пришвидшити його прийняття.

У нараді взяв участь голова обласної ради Григорій Діденко.

«Продовжуємо працювати над забезпеченням виїзду моряків за кордон, — сповістив він на сторінці облради в фейсбуці. — Разом з Максимом Марченком провели робочу нараду з представниками морських і профспілкових організацій та територіального центру комплектування.

Всі ми хочемо, щоб відповідна постанова Кабміну від 27 серпня 2022 року працювала на практиці.

Зараз є два ключових завдання. Перше — врегулювати, яка саме відмітка має стояти у воєнному квитку моряка, щоб прикордонники мали право випустити його з України.

Друге — нам потрібен чіткий механізм звільнення від призову моряка, який підтверджено їде працювати за кордон.

Алгоритм дії територіальних центрів комплектування все ще не затверджений. Ми запропонували організаціям доопрацювати чи надати власні варіанти алгоритму. Дієві, на наш погляд, будуть направлені у Генштаб ЗСУ.

Нам потрібен новий дієвий спосіб, який дозволить морякам законно виїжджати за кордон і заробляти гроші для України. Не відступимо, поки не буде цього результату!».Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
24/11/2022
Медучреждения Одессы обеспечиваются электропитанием в приоритетном порядке, сообщает пресс-служба горсовета...
24/11/2022
В преддверии зимы волонтеры Фонда развития спорта и общественных инициатив Одессы имени Сергея Уточкина присоединились к реализации пилотного проекта по обеспечению украинских военных зимней формой...
24/11/2022
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган во вторник анонсировал, что Турция «вскоре» начнет наземную операцию в Сирии по курдским целям...
24/11/2022
Прогноз погоды в Одессе 25—30 ноября
16/11/2022
За свои права надо бороться. Такой совет дает гражданам заместитель председателя Одесского апелляционного суда Андрей Дришлюк. На днях он отвечал на наши вопросы в «Гостиной «Вечерней Одессы»...
Все новостиАрхив номеров
ноябрь 2022:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30


© 2004—2022 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.033