За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Далекое-близкое

На державне зберігання

№35—36 (11379—11380) // 02 мая 2024 г.
Редактор газети Олег Суслов подарував видані нами книги директору обласного архіву Петру Лук’янчуку

передані документи з історії нашої газети

У 1973-му, коли під керівництвом Бориса Федоровича Дерев’янка почала виходити «Вечерняя Одесса», звісно, не йшлося про музей, створення архіву і т.і. Але кожний робочий день видання, яке ставало все більш популярним, конспектувався в робочих зошитах редактора, стенограмах засідань редколегії, збірках рефератів журналістів газети, протоколах щомісячних «летучок». Наш перший редактор прискіпливо слідкував за своєчасним оформленням цих документальних свідоцтв газетної роботи.

Тому, коли ми вирішили створювати редакційний музей, нам здалося, що виконуємо і наказ Бориса Федоровича — зібрати в одному місці, зберегти і систематизувати все те, з чого складалася «Вечерняя Одесса».

У минулому році наша газета досягла поважного віку — 50 років. Настільки поважного, що гідна, як нам здалося, мати музей своєї історії з експозицією, присвяченою постаті заслуженого журналіста України Бориса Дерев’янка, а також зберігання частини документів у спеціалізованій архивній установі.

Засідання експертно-перевірної комісії
Засідання експертно-перевірної комісії

Про музей ми вам розповідали, а от і друга новина.

«25 квітня 2024 року в Державному архіві Одеської області відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії.

Засідання провів директор Державного архіву Одеської області, кандидат наук з державного управління, доцент Петро Лук’янчук.

Наш головний помічник у створенні колекції — Людмила Лісунець
Наш головний помічник у створенні колекції — Людмила Лісунець

На засіданні були присутні редактор газети «Вечерняя Одесса» Олег Суслов та заступник головного редактора газети «Вечерняя Одесса» Дора Дукова, які висловили бажання передати на постійне зберігання до Державного архіву Одеської області документи з історії газети і частину документального зібрання засновника газети та її першого редактора — Бориса Дерев’янка.

Відповідно до порядку денного розглянули питання: «Про приймання на державне зберігання документів газети «Вечерняя Одесса».

Члени комісії одноголосно прийняли рішення задовольнити прохання редакціі і створити «Колекцію документів редакції газети «Вечерняя Одесса» та її першого редактора Б. Ф. Дерев’янка».

Ми вже передали у Державний архів області записники редактора, реферати журналістів, світлини. Опікується нами кандидат історичних наук Людмила Лісунець, саме з нею ми обговорюємо деталі і нюанси майбутньої колекції.

Окрім головного приводу для візиту, ми поцікавились структурою архівної установи, її завданнями, проєктами, проблемами. На всі наші питання відповіли директор Петро Лук’янчук та співробітники архіву. Приголомшили цифри: в обласному архиві зберігаються 4,5 тисячи тон документів, 2 млн. 200 тисяч справ, 14 тисяч фондів! Сім відділів виконують функції формування, зберігання, використання документів. Діє программа оцифрування архівних інформаційних ресурсів, створений і продовжує наповнюватись фонд «Російсько-українська війна в документах і спогадах сучасників». Про складні умови для роботи та обмежені можливості зберігання архівних документів відомо на всіх рівнях, так само, як і про варіанти переїзду установи в більш пристосовані приміщення. Це питання рухається повільніше, ніж хотілося б. Але існує, як ми дізналися, ідея створення архівного хабу — містечка, у якому об’єднають чотири архіви: нотаріату, ЗАГСу, обласного і міського архівів.

Редакція вдячна керівництву і співробітникам Державного архіву Одеської області, особисто Людмилі Лісунець. Продовжуємо співпрацювати.

Дора ДуковаКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
19/06/2024
На 21 июня, согласно распоряжению председателя областного совета, назначена очередная сессия...
19/06/2024
Тривають ремонтні роботи в корпусі, де буде відкрито нове кардіологічне відділення, інформує прес-служба міськради...
19/06/2024
Европейский суд по правам человека 25 июня объявит вердикт Большой палаты суда по делу «Украина против России (по Крыму)»
19/06/2024
Ситуація в енергетиці примушує шукати всілякі шляхи вирішення проблеми постачання світла в домівки мешканців Одеської області. Так, в Ізмаїльскому районі замислилися про будівництво вітрових електростанцій...
Все новостиАрхив номеров
июнь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.033