За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Медицина

У Доброславській лікарні планують активно розвивати «Хірургію одного дня»

№16—17 (11153—11154) // 17 февраля 2022 г.
Тетяна Таран, директорка КНП «Доброславська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування»

Тут допомагають людям з 1963 року. Колишня центральна районна, а з лютого 2021 року багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування, розрахована на 185 ліжок. Медичний заклад приймає людей на стаціонарне і амбулаторне лікування, тут проводять традиційні та малоінвазивні операції та клінічні дослідження.

Декларації з сімейними лікарями з жовтня 2021 року підписало понад 12 тисяч громадян. На вторинну медичну допомогу тут приймають усіх із електронним направленням від «сімейника», приїжджають навіть з Одеси. За минулий рік пролікували понад 3 тисячі людей. Всього в лікарні працює 268 спеціалістів, з них 55 — лікарі.

Лікарня одною з перших виконала постанову Кабінету Міністрів України про підвищення зарплати медичним працівникам. Вже з 1 січня 2022 року лікарі та медичні сестри КНП «Доброславська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» отримують зарплату не менше 20 та 13,5 тисячі гривень відповідно, говорить директорка закладу Тетяна Таран.

За її словами, це рішення стало можливим завдяки фінансовому плануванню та ефективній роботі як із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), так і з місцевою владою. Лікарня працює за Програмою медичних гарантій і надає безкоштовні послуги пацієнтам, а місцева влада, зокрема, допомагала медичному закладу придбати потрібне обладнання.

Завдяки новій моделі фінансування через договір з НСЗУ медзаклади, котрі створили якісні умови для лікування пацієнтів і комфортні для роботи лікарів, отримують значне більше фінансування від НСЗУ, ніж отримували раніше за субвенцією. Лікарні у Доброславі ці кошти зокрема дали можливість виплачувати заробітну плату без боргів та затримок.

«17 пакетів Національної служби здоров’я України, на які ми законтрактувались у 2021 році, дали нам додатково заробити понад 12 мільйонів гривень. Також заклад заробив на медичних обстеженнях для підприємств та інших платних поліклінічних послугах понад 2,5 мільйона гривень», — розповіла директорка.

Національна служба здоров’я України почала закуповувати у лікарні медичні послуги для українців у квітні 2020 року. Спочатку заклад законтрактувався на 13 пакетів — переліків безоплатних медичних послуг, а наступного року вже на 17. У 2019 лікарня отримувала по субвенції близько 28 мільйонів гривень, у 2020 за Програмою медичних гарантій — 38, а у 2021 — понад 49 мільйонів.

Трансформація системи охорони здоров’я націлена на покращення доступу українців до медичних послуг — вони стають більш безпечними та якісними. За рахунок фінансування НСЗУ лікарня в першу чергу забезпечувала всіх пацієнтів лікарськими засобами і витратними матеріалами, послуги надавались їм безкоштовно.

Лікарня закупила функціональні ліжка, монітори нагляду та спостереження за пацієнтами, новий операційний стіл та лампу, аудіометр в пологове відділення та інше обладнання. В лікарні відремонтували вхідну групу поліклінічного відділення — були прокладені пандуси із тактильною пліткою для маломобільних груп населення. В 2022 році навігація буде також продубльована шрифтом Брайля.

С 2022 року лікарня контрактується на новий пакет медичної допомоги від НСЗУ «Хірургія одного дня». Хірургічне відділення повністю відповідає вимогам НСЗУ для цього нового пакета безоплатних послуг.

«Пацієнт може прийти вранці, а вже ввечері піти додому, отримавши професійну хірургічну допомогу, таку ж ефективну, як при великих оперативних втручаннях. Але це буде малоінвазивна операція — із мінімальним надрізом та мінімальним травматичним ефектом. Цей пакет дуже вигідний для лікарні — послуга оплачується НСЗУ за підвищеним тарифом, а заклад не буде витрачати додаткові кошти на годування хворих і на цілодобовий нагляд», — пояснює заступник директорки з медичної частини Віктор Старикович.

За кожну лапароскопічну холецистектомію лікарня буде отримувати за тарифами 2022 року понад 20 тисяч гривень, а таких операцій тут можуть проводити понад 150 на рік. У хірургічному відділенні вже встановили дві лапароскопічні стойки — одну для планових операцій, одну для ургентних. Також у 2022 році клініка планує почати робити ендопротезування суглобів.

Один з вкрай важливих і для пацієнтів, і для лікарні пакетів, так званий «Інсультний», лікарня отримала завдяки державно-приватному партнерству. За лікування кожного такого пацієнта НСЗУ сплачує 63 тисячі гривень, але є обов’язкова умова — комп’ютерний томограф. Медичний заклад здав в оренду одне зі своїх приміщень приватному підприємцю, якому відшкодовують витрати за рахунок Програми медичних гарантій. З квітня 2021 року заклад пролікував понад 90 пацієнтів із інсультами, заробив близько 1,7 мільйона гривень.

Важливим джерелом прибутку лікарні стало амбулаторне лікування. Завдяки ретельному веденню документації, фінансування від НСЗУ по цьому напрямку зросло зі 104 тисяч до близько півмільйона гривень на місяць. Сьогодні лікарі вносять всі надані послуги в системи медичного звітування. Це принесло лікарні додаткові 1,9 мільйона гривень за останні чотири місяці 2021 року.

Медичний заклад активно співпрацює із місцевою владою на усіх рівнях. Комунальні видатки лікарні оплачує Доброславська селищна рада. Вони ж виділяють гроші на безкоштовні ліки для соціально незахищених груп населення, страхують працівників лікарні та допомагають із ремонтом та купівлею обладнання. Нещодавно за ініціативою сільради в лікарню за рахунок одеського обласного бюджету придбали УЗД-апарат. Також медичний заклад співпрацює із Визирською та Красносільською громадами.

В 2022 році лікарня планує продовжувати оптимізацію із урахуванням рекомендацій НСЗУ, зокрема щодо стаціонарного лікування, та постійно аналізувати ефективність надання послуг по медичних пакетах і попит на ті чи інші медичні послуги. «Головне — це фінансувати не стіни лікарні, а послуги для пацієнтів», — стверджує директорка Тетяна Таран.

Людмила МЕЛЬНИЧУК. Прес-секретарка департаменту охорони здоров’я ООДАКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029