За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Тема дня

Новый год под ракетным обстрелом

№1—2 (11345—11346) // 04 января 2024 г.
Новый год под ракетным обстрелом

Последние дни уходящего 2023 года враг использовал для массового ракетно-дронового обстрела Украины. В числе городов, которым досталось, как говорится, особо, оказалась Одесса.

В минувшую пятницу, 29 декабря, в результате массированного обстрела погибло четыре человека… Пострадали многоэтажки, частные дома, повреждения получили 186 квартир, а также школы, объекты гражданской инфраструктуры. Ряду одесситов потребовалось временное жилье, пострадавшие получили всю необходимую медицинскую помощь. В районах города начали работу оперативные штабы, куда можно обратиться, если жилье пострадало от вражеской атаки.

Как отметил одесский городской голова Геннадий Труханов, алгоритм действий городской власти в подобных ситуациях давно отработан, поэтому люди получат всю необходимую помощь в самое короткое время.

«На жаль, як і інші українські міста, Одеса має власний досвід у таких страшних ситуаціях. Зараз ми знаходимось поруч із людьми, допомагаємо, організовуємо процес розселення, наші працівники закривають вікна плівкою та виконують інші першочергові роботи», — отметил мэр Геннадий Труханов.

В новогоднюю ночь ракетно-дроновая атака повторилась. Вновь пострадали многоквартирные дома в различных районах города, частный сектор. Погиб 15-летний подросток. Объем разрушений, которые враг принес в наш город в новогоднюю ночь, уточняется.

По словам мэра Одессы, городские службы помогают жителям поврежденных домов получить помощь в рамках программы «єВідновлення».

«Це тривала процедура, потрібно зібрати багато документів. Зокрема, міське БТІ безкоштовно надає клієнтам, що подаються на «єВідновлення», послуги з виготовлення техпаспорту та відповідної довідки. Крім того, щоб прискорити процедуру надання держдопомоги, за необхідністю буде проведене позачергове засідання виконкому», — подчеркнул Геннадий Труханов.

Вот такой получилась встреча Нового года в Одессе… Но паники нет. Есть ненависть к врагу и вера в нашу победу. Как заметил одесский городской голова: «Кажуть, як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Так от: цього року Україна змінить це правило. Ми вистоїмо та переможемо! Бо на нашому боці справедливість та Бог».

* * * * *

Поліція закликає громадян не ігнорувати сигнал «Повітряна тривога» та в разі загрози прямувати до укриття і перебувати там до сигналу «Відбій». Адже дотримання встановлених заходів безпеки — це можливість зберегти своє життя.

Поради для тих, хто під час повітряної тривоги залишився у будинку чи не встиг добігти до укриття

Негайно перейдіть у приміщення без вікон. Або скористайтесь правилом двох стін, які мають бути між вами та вулицею. Перша стіна візьме на себе силу вибуху. Інша — руйнування.

Вже зараз призначте серед вашої громади людину, яка володітиме інформацією про всіх мешканців. Скільки їх? У яких квартирах вони перебувають? А у разі надзвичайної ситуації повідомте цю інформацію ДСНС. Щоб насамперед вони могли евакуювати людей із вашого списку. І тільки потім перевіряти, ймовірно, порожні квартири.

Якщо у вашому будинку стався вибух, залиште будівлю самостійно. Але залишіть двері відчиненими! Тоді рятувальникам не доведеться зрізати їх бензорізом для обов’язкової перевірки.

Якщо ви вирішили залишити місто чи свою квартиру на деякий час, залиште ключі сусідам. Бо в разі надзвичайної ситуації у вашому будинку рятувальники будуть змушені перевіряти кожне помешкання, аби переконатися, що в ньому немає людей.

Олег СусловКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
22/05/2024
Вчера в выставочном зале Одесской областной универсальной научной библиотеки имени М. Грушевского открылась юбилейная выставка фотокорреспондента «Вечерней Одессы» Олега Владимирского...
22/05/2024
Днями на маршрути вийшов багатосекційний сучасний вагон довжиною 26 метрів, виготовлений компанією «Татра-Юг» та поставлений в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку...
22/05/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов провів нараду з підприємцями стосовно літнього оздоровчого сезону. Він підкреслив, що цього року за відкриття та роботу пляжів відповідає Одеська районна військова адміністрація...
22/05/2024
Глава государства, оценивая пять лет пребывания в должности, заявил, что его срок еще не истек...
Все новостиАрхив номеров
май 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.038