За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Українська мова — не солома, її не можна розвіяти вітром

№41—42 (11385—11386) // 23 мая 2024 г.
Українська мова — не солома, її не можна розвіяти вітром

Час швидкоплинний… І ось уже рік, як в Одеській національній науковій бібліотеці в читальному залі (вул. Академіка Філатова, 1) плідно функціонує мовно-літературна вітальня «Дивослово», зініційована користувачами бібліотеки і підтримана адміністрацією ОННБ.

Так створився своєрідний клуб за інтересами, який об’єднав людей різного віку, фаху, уподобань: серед слухачів, більшість з яких, як кажуть, поважного віку, є люди з вищою і спеціальною середньою освітою — і «технарі», і «гуманітарії»; і ті, хто через різні причини ніколи не вивчав українську мову, народившись поза межами України, як кримчанка Лейла Черкезова, родина якої була примусово виселена в 1944 році зі свого рідного Криму і переселена до Таджикистану, де Лейла й народилася; чи уфімська татарка Лена Садикова, чи журналістка Наталя Бржестовська, яка народилася в Баку, або журналіст В’ячеслав Воронков, родом з Ашгабаду.

Доля і сучасні трагічні для нашої держави обставини привели до Одеси людей, які змушені були зараз, через війну, покинути рідні місця і стати тимчасово переміщеними особами: Зою Гребенюк з Нікополя, колишніх працівниць запорізької АЕС з Енергодара Світлану Бондаренко і Світлану Трегубову.

Ведуча вітальні «Дивослово» Тетяна Ананченко, педагог з великим стажем, член НСЖУ, культуролог, одразу ж запропонувала вивчати українську мову через літературу, адже мовних курсів зараз багато онлайн — вибирай, що хочеш! А от знайомство з художніми текстами, з авторами, які створили геніальні і неперевершені взірці письменства, — це спосіб відчути мову в живому контексті, пов’язаному з реальними ситуаціями й емоціями. І ця методика, як показала практика, виправдала себе.

З часом слухачі «розговорилися», позбавилися остраху говорити українською і навіть почали робити доповіді й повідомлення. Так, ЛейлаЧеркезова виступила з повідомленням про особливості жіночого вбрання в «Енеїді» І. Котляревського, а Сергій Малахов зробив цікаву доповідь про страви і особливо напої в цьому самому творі, та ще й додавши рецепти до описаних українських трунків, викликавши цим в аудиторії активне пожвавлення. Коли ж вивчалася творчість Тараса Шевченка, В’ячеслав Воронков зробив ґрунтовне повідомлення про історію написання Шевченком малюнка «Казашка Катя», розповівши про стосунки поета з казахами.

Активність слухачів «Дивослова» виявилася одразу не лише в читанні текстів і виконуванні письмових завдань, а й в інші способи. Так, четверо з них активно долучилися до роботи в конкурсі «Книголюб», який постійно проводить ОННБ, і стали його номінантами: Лейла Черкезова, Лена Садикова, Емілія Щанова і Сергій Малахов були відзначені журі і громадською організацією «Ротарі-клуб» дипломами і цінними подарунками.

Робота вітальні «Дивослово» триває. Як жартує викладачка, Тетяна Ананченко, перший курс філологічного факультету добіг свого кінця, але попереду ще багато цікавих зустрічей з українським словом і його майстрами.

Тетяна ПАНЧЕНКОКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
19/06/2024
На 21 июня, согласно распоряжению председателя областного совета, назначена очередная сессия...
19/06/2024
Тривають ремонтні роботи в корпусі, де буде відкрито нове кардіологічне відділення, інформує прес-служба міськради...
19/06/2024
Европейский суд по правам человека 25 июня объявит вердикт Большой палаты суда по делу «Украина против России (по Крыму)»
19/06/2024
Ситуація в енергетиці примушує шукати всілякі шляхи вирішення проблеми постачання світла в домівки мешканців Одеської області. Так, в Ізмаїльскому районі замислилися про будівництво вітрових електростанцій...
Все новостиАрхив номеров
июнь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.027