За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Як вибрати матеріали для обробки на верстатах з ЧПУ

№27—28 (11371—11372) // 04 апреля 2024 г.

Правильний вибір матеріалу для обробки з ЧПУ майже такий же важливий, як і ретельне виконання всього процесу виробництва деталей. При такому обдуманому підборі, використовуючи токарні та фрезерні верстати з ЧПУ, можна досягнути виготовлення деталей з кращими технічними параметрами, значно пришвидшити обробку та знизити витрати на виробництво. Як вибрати матеріал для обробки на верстатах з ЧПУ — розповідаємо в цій статті.

Фрезерні верстати з ЧПУ

Чому вибір відповідного матеріалу такий важливий

Незалежно від виду обробки, вибір матеріалу є одним із найважливіших етапів у процесі виробництва кожної деталі. Він впливає на наступні показники:

 • очікувана механічна міцність деталі;
 • відповідність умовам середовища, в якому матеріал буде використовуватися (наприклад, чи буде він піддаватися впливу корозії);
 • отримання деталі потрібної маси;
 • вартість матеріалу;
 • підбір найкращого методу обробки для конкретної деталі;
 • можливість здійснення подальших процесів (наприклад, анодування алюмінію або загартування сталевих деталей).

Відповіді на ці запитання дозволять визначитись з матеріалом, який зможе забезпечити високу якість виготовленої деталі. Вибір найкращих матеріалів для обробки на верстатах з ЧПУ є сферою, в якій важливо мати знання з матеріалознавства та чисельної обробки. Тому до вибору варто залучати фахівців, які щодня працюють з верстатами з ЧПУ.

Які види матеріалів обробляються на фрезерних верстатах з ЧПУ

Фрезерні верстати

На практиці будь-який матеріал, який використовується в сучасній промисловості, можна обробляти за допомогою пристроїв з числовим програмним управлінням. Сучасні верстати з ЧПУ найчастіше працюють з такими матеріалами:

 • Сталь. Це один з найпопулярніших матеріалів, що використовується в промисловості. Сталь має багато цінних властивостей, які корисні в різних сферах виробництва: висока механічна міцність, еластичність після відповідної обробки, хороша стійкість до корозії.
 • Алюміній. Обробка алюмінію є однією з основ багатьох галузей промисловості, від виробництва різних типів деталей для автомобільної промисловості до космічної галузі. Алюмінієві сплави мають хороші механічні властивості, невелику вагу та високу стійкість до корозії, яка може бути додатково покращена в процесі анодування.
 • Титан. Титанові сплави відносно рідко піддаються обробці через високу вартість матеріалу, але без нього неможливо уявити сучасну авіаційну та космічну промисловість.
 • Пластмаси. Це дуже широка група матеріалів, які можна обробляти на верстатах з ЧПУ. До неї входять як достатньо прості матеріали, які є альтернативою скла, так і вдосконалені матеріали, що можуть замінити сталь, алюміній або титан у багатьох сферах промисловості. Обробка пластмас дозволяє виготовляти міцні та легкі деталі й при цьому знизити витрати на виробництво.
 • Дерево та фанера. Хоча ці матеріали найчастіше використовуються в столярній промисловості, їх також можна обробляти за допомогою пристроїв з числовим програмним керуванням та отримувати високоякісні деталі.

Крім видів матеріалів, існує також їх якісний поділ — навіть всередині одного сплаву з параметрами, регламентованими стандартами, можливі коливання. Тому свій вибір варто співвідносити з рекомендаціями спеціалістів. Досвідчена команда операторів і фахівців з обробки різних матеріалів на верстатах з ЧПУ допоможе підібрати потрібний матеріал. Компанія «ДІС-ГРУП» на metallworks.com.ua надає широкий спектр послуг по продажу верстатного обладнання, виготовленню та обробці деталей.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
10/04/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов публічно звернувся до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Асоціації міст України, Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України з проханням внести зміни в законодавчі акти, які регулюють ввезення гуманітарної допомоги в Україну та її використання на період дії воєнного стану...
10/04/2024
Продление режима свободной торговли с Украиной до июня 2025 года поддержали Совет ЕС, Еврокомиссия и Европарламент...
10/04/2024
Відбулось звітне засідання наглядової ради «Агенції регіонального розвитку Одеської області», під час якої підбито підсумки минулого року та визначені перспективи на 2024 рік...
10/04/2024
Про інноваційні форми розвитку сільських територій України та їх підтримку, перспективу створення агрокластеру на території Біляївської громади та про вирощування ягідників говорили під час робочої зустрічі, яка відбулась у місті Біляївка...
Все новостиАрхив номеров
апрель 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.037