За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Відновлення дверей як результат порозуміння

№39—40 (11279—11280) // 18 мая 2023 г.
Фото Артема САДОВНИКОВА

Двері в рідний будинок, квартиру, двір… парадну, як кажуть в Одесі.

Які вони, звертали увагу? Фарбовані чи яскраві? Які звуки з’являються, коли їх відчиняють? В якому вони стані тепер? Багато чого починається і закінчується після того, як відчиняються двері наших домівок.

Одеський громадський альянс Школа культури сусідства та проєкт «1000 дверей Одеси» провели багатомісячну соціально-комунікативну «операцію» з реставрації двох дверей у 140-річному будинку на Жуковського, 43.

Успіх реставрації став можливий завдяки роботі Лабораторії культури сусідства, яку проводили фахівці Школи та запрошені експерти. Фокус досліджень був направлений на чотири головні системи життєдіяльності мікроспільнот: «комунікації» «прийняття рішень», «безпека» та «вирішення конфліктів». Особливу роль в досягненні успіху в цьому проєкті відіграли саме комунікації та прийняття рішень.

Чи можуть мешканці багатоквартирних будинків комунікувати та домовитись, прийняти рішення, взяти участь у грантовій програмі, оформити заявку на сайті, зібрати гроші, пройти весь процес від початку до кінця, що іноді триває 9 місяців, базуючись на чотирьох цінностях культури сусідства — толерантності, включенності, добровільності та рівності? Квест ще той. У дворі Міті Ковбасюка це сталось. Може тому, що дуже хотілось, а може від того, що за плечима був досвід не тільки голови ОСББ, але й співробітника міжнародної допомогової місії та великий стаж громадського активіста.

Нарешті двері відреставровані. Виглядають як нові й залишатимуться такими за гарантіями виконавців відновлення, якщо, звісно, обслуговуватимуться за регламентом. Встановлено сучасні електронні замки, що «працюють» без вібрації. В кожній квартирі — новий електронний ключ з’явився. Час — відсвяткувати.

Так-так! Мешканці вирішили запросити всіх причетних, а також друзів у двір-сцену, де з’явились ті самі старі-нові двері, вже оздоблені сучасними притягувачами, що допоможуть їм слугувати ще 100 років. Уявляєте, виростуть діти сьогоднішніх дітей — а ці двері відчинятимуться перед ними! І повертатись вони будуть вже дідусями повз ретельно відновлені двері.

На святкуванні, де знайомитись з досвідом Міті Ковбасюка та його сусідів, які засобами ненасильницьких комунікацій розв’язали застарілу проблему у дворі, зібрались голови кондомініумів з інших районів Одеси, журналісти, виконавці реставрації, історики, студенти. Добре, що не було (майже) чиновників, бо в них завжди старий сценарій з перерізання стрічки. А ще в цей день всі фотографувались з шикарними дверима.

В’ячеслав ГОЛОВЧЕНКОКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
15/05/2024
Мер Одеси передав військовим евакуатори, придбані за бюджетні кошти на виконання заявки наших захисників...
15/05/2024
Электроэнергия, скорее всего, подорожает. Причина в том, что из-за постоянных обстрелов агрессором потерян огромный объем генерирующих мощностей, порядка восьми гигаватт...
15/05/2024
Прогноз погоды в Одессе 17—22 мая
08/05/2024
4 мая вступил в силу закон, предусматривающий отмену понятия «ограниченно годный». Граждане, имеющие такой статус, должны повторно пройти военно-врачебную комиссию до 4 февраля 2025 года...
Все новостиАрхив номеров
май 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.043