За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Городяни оздоблюють укриття

№68—69 (11205—11206) // 01 сентября 2022 г.

Організатори Школи культури сусідства в Одесі, яка декілька років відбувалась серед небайдужих містян, знову здивували рідне місто. Проєкт «Допомога мікрогромадам у воєнний час», який народився серед випускників Школи культури сусідства, націлений на створення прийнятних умов бомбосховищ в усіх районах міста.

Відомі громадські організації #Зацікавлені Двор-Scena та ГО «Фонд розвитку міста Одеси» не тільки сформували майже класичне укомплектування укриття питною водою, електрогенератором, найпершими ліками та харчами, роблять утеплення та оздоблення самих підвальних приміщень. А ще, і це не менш важливо, серед відвідувачів сховищ почались заходи з підтримки ментального здоров’я. Це і психотерапевтичні групи, окремо для чоловіків, окремо для жінок, майстер-класи для малечі — з розвитку дрібної моторності, та кіноклуб. Теми здебільшого підняті війною, але вчитись долати стрес та страхи ніколи не пізно, особливо в шкільному житті. Бо кожний сигнал тривоги додає напруженості людям.

Бачили б ви, скільки в деякі укриття знесли домашнього консервування! Одеські господині не можуть не похизуватись власними «закрутками».

Перепон було значно більше, ніж можливостей при реалізації проєкту.

— Будинки радянської доби мають підвали, але в них так багато років протікали різні води, та й вентиляція не повсюди залишилась, банальної електрики з ліхтарем важко знайти, — розповідає Мітя Ковбасюк,координатор проєкту. — Зосередились на створенні більш-менш людських умов для дітей. Бо далеко не всі одеські мами поїхали в евакуацію. Дитина ж в сучасному укритті має майже весь час бути на руках в матері чи бабусі. А ще коти, собаки…

Вирішили громадські активісти створювати в сховищах дитячі ігрові куточки, де є можливість дитині від страху відволіктись.

Проблеми з водою в містах Чернігів, Миколаїв, Маріуполь, які атакує московська орда, підштовхнула авторів проєкту до включення в стандарт укриття нового вмістилища саме для питної води.

Головне, що пересічні одесити разом з активістами почали наводити лад в бомбосховищах власних будинків. Небайдужі містяни здійснюють квест знаходження вільних підвалів, в яких можна облаштувати укриття. Трагічні події після ракетних атак на громадські заклади багатьом наочно нагадали обов’язок ховатись в сховищах. Як багато що в нашому житті, осучаснення сховищ, оздоблення виявилось завданням українського громадянського суспільства.

— Ми впевнені: виживуть тільки сусіди! — підсумував Мітя Ковбасюк свій коментар й побіг допомагати робити комфорт в наступному 2-поверховому бомбосховищі в старому центрі Одеси.

Сергій ЛИМАНОВКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/04/2024
Во вторник, 16 апреля, Владимир Зеленский подписал закон №10449 о мобилизации, который парламент принял 11 апреля...
17/04/2024
В Звягеле, что в Житомирской области, состоялся чемпионат Украины по вольной борьбе в возрастной категории U-20...
17/04/2024
В Луцке состоялись Всеукраинские соревнования по стрельбе из лука среди сильнейших юниоров и кадетов...
17/04/2024
Днепр принимал 1-й в истории турнир Украинской СуперСерии по бадминтону...
Все новостиАрхив номеров
апрель 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.030