За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Разное

Одразу після затримання! Юля в ауті – все викрилось, разом з дочкою: мільярди відберуть! Взяти

№88 (11078) // 10 августа 2021 г.

Очільника “Державної продовольчо-зернової корпорації” (ДПЗКУ) Андрія Власенка затримали при спробі втечі. Він очолював партію “Батьківщина” в одній з областей, а “хлібну” посаду отримав завдяки протекції нардепки Юлії Тимошенко.

Однак лідерку “Батьківщини” пов’язує з ДПЗКУ не тільки власний менеджер на чолі корпорації. Її дочка інвестувала гроші через фірму заступника Власенка, її зять, як заявляють співрозмовники в правоохоронних органах, був “смотрящим” за компанією, а бізнесмен, якого звинувачують у співучасті в розкраданнях коштів ДПЗКУ, також є членом “Батьківщини”.

Про те, як корпорацію фактично захопили люди Тимошенко.Вірні друзі та родичі Тимошенко: хто захопив державну корпорацію

Усі учасники резонансної справи навколо державної корпорації пов’язані з Юлією Тимошенко, її зятем Артуром Чечоткіним і партією “Батьківщина”.

І ось головні з них:

Роман Терещенко, на фірми якого за версією силовиків відправляли зерно за заниженими цінами – давній знайомий зятя Тимошенко, також він був членом її партії. У 2015-му він балотувався до Одеської обласної ради за списком “Батьківщини” (запис є на сайті ЦВК). Тоді він зазначив як місце своєї роботи компанію “Україна-2010”.

За даними системи Youcontrol, власник “Україна-2010” Терещенко Роман Вікторович також володіє “Транс Трейд Холдинг”. Пов’язані з ним компанії СН, Trans Trade RK SA, RL Prosperis Commerce SA, Trans Trade RK SA підозрюють у розкраданні коштів з ДПЗКУ. За даними видання, Чечоткін не тільки земляк Терещенка (обидва одесити), але і давній його знайомий. За версією правоохоронців, саме він залучив Терещенка до схем на держкорпорації.

Артур Чечоткін, родич Тимошенко, за версією правоохоронців, був тіньовим куратором ДПЗКУ, особисто контролював усі незаконні операції. Ба більше, цю ж інформацію підтверджує і член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко.

“Тимошенко обурювалася, що в нас у держкомпаніях неправильні наглядові ради. Ось, ви подивилися, як “правильно працює” наглядова рада. Неформальною наглядовою радою, тобто “смотрящим”, на ДПЗКУ був зять Тимошенко”, – заявив Лещенко в одному зі своїх відео.

Олена Волкова, яка працює заступницею голови ДПЗКУ, ймовірно, допомогла дочці Тимошенко Євгенії інвестувати 100 млн грн в майнінг криптовалют. У всякому разі, про це ще кілька місяців тому заявила ціла низка ЗМІ. Варто зауважити, що зазначені 100 млн Євгенії дала її впливова мама. Тимошенко ж отримала статок за допомогою американських судів: відсудила компенсацію за політичні репресії ще за часів президентства Януковича.

Так, Євгенія Тимошенко заплатила 100 млн грн компанії “Валео”, якою раніше керувала Волкова. Ба більше, вона вказала право власності на зазначену фірму і в своїй декларації.

Андрій Власенко, головний фігурант, глава ДПЗКУ, який спробував утекти з України, очолював “Батьківщину” в Миколаївській області. В автобіографії, яку він подав до ЦВК, балотуючись до обласної ради, він зазначив, що є членом партії “Батьківщина”. І, попри всі скандали і розгляд, його все-таки призначили на посаду глави ДПЗКУ.

Як працювала схема:

ДПЗКУ отримала кредит під гарантії Китаю, щоб налагодити виробництво і доставлення зерна в китайську держкомпанію;

замість того, щоб постачати зерно до Китаю, його продавали за заниженою ціною наближеним нібито міжнародним компаніям;

насправді компанії контролювалися українцем, давнім знайомим Юлії Тимошенко, Романом Терещенком;

фірми Терещенка отримували зерно без передоплати, а потім не платили за нього.

Тільки за п’ять місяців 2021-го пов’язаним компаніям поставили зерно на понад 6 млрд грн. Результат усього – це валовий чистий збиток компанії підскочив у 3,8 рази до 5,9 млрд грн.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
19/06/2024
На 21 июня, согласно распоряжению председателя областного совета, назначена очередная сессия...
19/06/2024
Тривають ремонтні роботи в корпусі, де буде відкрито нове кардіологічне відділення, інформує прес-служба міськради...
19/06/2024
Европейский суд по правам человека 25 июня объявит вердикт Большой палаты суда по делу «Украина против России (по Крыму)»
19/06/2024
Ситуація в енергетиці примушує шукати всілякі шляхи вирішення проблеми постачання світла в домівки мешканців Одеської області. Так, в Ізмаїльскому районі замислилися про будівництво вітрових електростанцій...
Все новостиАрхив номеров
июнь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.058