За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Проблемы и конфликты

Черговий удар по освіті

№91—92 (11331—11332) // 16 ноября 2023 г.

Наприкінці жовтня цього року ЗМІ оприлюднили заяви віце-прем’єр-міністра України, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова щодо необхідності фундаментальних змін галузі вищої освіти в Україні.

Але, на жаль, дані заяви мали не конструктивні пропозиції, а переважно базувались на популістських висловлюваннях.

Так, Федоров заявив, що заочна форма навчання повинна бути взагалі скасована через те, що вона є радянським рудиментом освіти, а на зміну їй має прийти дистанційна, як така, що продемонструвала свою більшу ефективність, ніж купування дипломів.

Зважаючи на це, до молодого міністра виникає декілька питань.

По-перше: звідки йому, людині, яка жодного дня не навчалась ні в радянській школі, ні, тим більш, в радянському виші, відомі переваги та недоліки радянської освіти?

По-друге: по кому судить Федоров, заявляючи, що люди, які отримують заочну освіту, по суті купляють дипломи?

По-третє: чи відомо цьому юному спеціалісту в освітній галузі, скільки в Україні взагалі існує вищих навчальних закладів, який з них процент було відкрито саме за радянських часів (а це значно більш ніж 90 відсотків), та скільки будівель навчальних корпусів цих вишів було побудовано фахівцями, які отримували освіту саме завдяки заочній та вечірній формі навчання?

І саме головне, за якими такими результатами та показниками нашої економіки Федоров зробив висновки про нібито ефективність дистанційної освіти, і в яких галузях ми, пересічні українці, на власні очі можемо переконатись, що це було дійсно продемонстровано?

Верховна Рада України поки вирішила не скасовувати заочну форму навчання.

Для прикладу: на сьогодні в Одеській державній академії будівництва та архітектури (ОДАБА) на випускному курсі за спеціальністю водопостачання та водовідведення навчається лише сім студентів магістратури. На передостанньому курсі — не більш п’яти. Тобто ОДАБА в 2024 році випустить лише сім фахівців в цій галузі, в 2025 році ще менше.

Така ситуація створює Одесі, як місту-мільйоннику, загрозу залишитись без фахівців в галузі водопостачання та каналізації.

І це тільки частина проблем, які нам створює влада та інші «зацікавлені особи».

Так, деякі люди вважають, що вища освіта в Україні повинна бути дорогою, та, як приклад, називають цифри 36—38 тис. доларів на рік. Звертаю увагу: НЕ ГРИВЕНЬ, А ДОЛАРІВ! Тобто більше, ніж 3 тис. доларів на місяць. І це при середній зарплаті 18 тисяч гривень, що не перевищує 500 доларів на той же самий місяць. На жаль, скоріш за все, наші міністри прислуховуються саме до таких порад.

З таким підходом до освіти та науки та з такими темпами реформ ми невдовзі перетворимося в кріпаків та будемо лише прислуговувати можновладцям, а у разі потреби — виписувати фахівців з вищою освітою з-за кордону.

Юрій ЗВЕЛІНДОВСЬКИЙКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.028