За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Право и налоги

ВПО: умови отримання допомоги на проживання

№95—96 (11335—11336) // 30 ноября 2023 г.

У внутрішньо переміщених осіб виникає багато питань щодо умов отримання допомоги на проживання.

На питання відповідає начальник управління соціального захисту населення в Пересипському районі департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Світлана Гинкул-Єгорова.

— Скільки внутрішньо переміщених осіб перебуває на обліку в вашому управлінні?

— Згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1.10.2014 року №509, станом на 1.11.2023 року на обліку в управлінні перебуває 26932 внутрішньо переміщені особи, з них 20813 — дорослі, 6119 — діти.

— Чи всі внутрішньо переміщені особи мають право на отримання грошової допомоги?

— В умовах надзвичайної ситуації постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року №332 запроваджено новий порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та до зазначеної постанови вносяться зміни, якими вдосконалюється адресність такої допомоги. Так, з 1 серпня 2023 року допомога призначається на шість місяців внутрішньо переміщеним особам, які звернулися вперше, та виплачується щомісяця внутрішньо переміщеній особі або уповноваженій особі.

Розмір допомоги залишився на тому ж рівні: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень; для інших осіб — 2000 гривень.

Допомога не призначається внутрішньо переміщеним особам, які вперше звертаються за її призначенням, якщо протягом трьох місяців перед зверненням вони: придбали транспортний засіб (механізм) з року випуску якого минуло менш як п’ять років; здійснили купівлю на суму, що перевищує 100 тис. гривень, земельної ділянки, квартири, цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів; здійснили купівлю безготівкової та/або готівкової іноземної валюти на суму, що перевищує 100 тис. гривень; а також якщо особи: мають на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти в загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень; перебувають на повному державному утриманні чи відбувають покарання в місцях позбавлення волі; мають у власності житлове приміщення або частину житлового приміщення, що розташоване на територіях, не включених до переліку територій, або територіях, включених до переліку територій, щодо яких визначено дату завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, або житлове приміщення (частину житлового приміщення) площею менш як 13,65кв. метра на одного члена сім’ї).

Виключення становлять громадяни, у яких житлові приміщення непридатні для проживання, що документально підтверджується органом місцевого самоврядування, або інформацією (за технічної можливості), внесеною до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

— В якому випадку припиняється надання допомоги?

— Надання допомоги припиняється з наступного місяця, якщо: виникають обставини, які впливають на право отримання допомоги (за результатами щомісячної верифікації; визначено дату завершення бойових дій (окупації) території; житло людини відновлено або її забезпечено житлом для постійного/тимчасового проживання. Також якщо особа повернулася до покинутого місця проживання, виїхала за кордон на постійне місце проживання чи перебувала за кордоном понад 30 днів поспіль або більше ніж 60 днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги.

Хочу привернути увагу внутрішньо переміщених осіб: у разі зміни їх персональних даних (документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків тощо), фактичного місця проживання необхідно у найкоротший термін надати до фронт-офісів Центрів інтегрованих соціальних послуг управлінь соціального захисту населення департаменту, які нараховують види державної допомоги, відповідну інформацію.

Адреси фронт-офісів Центрів інтегрованих соціальних послуг:

Київський район, вул. Ак. Корольова, 9;

Пересипський район, просп. Добровольського, 120А;

Приморський район, вул. Армійська, 9;

Хаджибейський район, вул. Косовська, 2Д.

Підготувала Олександра СаненкоКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
19/06/2024
На 21 июня, согласно распоряжению председателя областного совета, назначена очередная сессия...
19/06/2024
Тривають ремонтні роботи в корпусі, де буде відкрито нове кардіологічне відділення, інформує прес-служба міськради...
19/06/2024
Европейский суд по правам человека 25 июня объявит вердикт Большой палаты суда по делу «Украина против России (по Крыму)»
19/06/2024
Ситуація в енергетиці примушує шукати всілякі шляхи вирішення проблеми постачання світла в домівки мешканців Одеської області. Так, в Ізмаїльскому районі замислилися про будівництво вітрових електростанцій...
Все новостиАрхив номеров
июнь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.035