За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Море

Спасите наших моряков!

№101—102 (10948—10949) // 24 сентября 2020 г.

Відкрите звернення

У нашій країні вже кілька років існує проблема вимушеної трудової міграції. Наші співвітчизники, не маючи можливості заробити на Батьківщині коштів, аби забезпечити своїм сім’ям гідного життя, гарантованого ст. 48 Конституції України, вимушені їхати до інших країн на заробітки. Але не всім щастить благополучно знайти роботу та повернутися додому.

З огляду на неодноразові заяви офіційних представників та керівництва нашої держави — «для громадян України ми відкриті і готові реагувати на їхні потреби» — хотілося б звернути увагу на те, що сьогодні є ряд схожих ситуацій, пов’язаних з необхідністю особливої уваги до забезпечення прав українців за кордоном. Як би не заявляли представники дипломатичного корпусу, що «дипломати будуть робити все, щоб кожен українець пишався Батьківщиною, відчував її підтримку і захист, в якій би точці світу він не знаходився», сотні випадків порушення прав українців за кордоном свідчать про протилежне. Звертаємось до вас від щонайменше 186 сімей українців, які потрапили в біду, стали жертвами міжнародної мафії і знаходяться зараз у грецьких в’язницях за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів.

Ці сім’ї намагалися достукатися до всіх чиновників, яких це може стосуватися, щоб розповісти істинну ситуацію, що відбувається з їх рідними в грецьких в’язницях. Все, що сталося з нашими хлопцями, — була і є спланована шахрайська схема організованих злочинних угруповань, мета яких — залучити невинну людину, в силу її непоінформованості, в свої шахрайські дії. Про це свідчать непоодинокі «рапорти» правоохоронних органів України в ЗМІ про затримання тієї чи іншої злочинної групи, що здійснювала організацію таких перевезень. На жаль, українською стороною нічого не зроблено, щоб в рамках цих карних справ було покарано дійсних винуватців, а грецькі суди продовжують виносити невиправдано дуже великі терміни покарання, можна сказати довічні терміни, тим українцям, що самі стали жертвами злочинців.

Роками наші хлопці знаходяться в іноземних в’язницях. А їх онуки, діти, дружини, матері і інші родичі, продовжують перебувати наодинці із своєю бідою. Окрім Греції, десятки й сотні аналогічних випадків стаються також у Туреччині, Італії, Іспанії та інших країнах Європи. Ми розуміємо, що ті терміни, що винесені українцям грецькими судами за порушення їх законів, — це наслідок помилок самих хлопців, але перебування роками в умовах нехтування базовими правами людини — це очевидний факт. Усі державні структури України давно знайомі із цією проблемою, але до сих пір ніхто не може або не хоче допомогти. Ніхто не хоче перейматися цією проблемою та брати на себе відповідальність за її вирішення. Ніхто із можновладців за ці роки так й не налагодив хоча б постійні та людські комунікації із сім’ями потерпілих.

Цим відкритим листом ми вимагаємо у найближчий час особистої зустрічі сімей заарештованих з Президентом України, головою Верховної Ради, головою уряду — прем’єр-міністром України, міністром закордонних справ та представниками інших відомств. Просимо Офіс Президента скоординувати зусилля усіх міністерств і відомств України та вжити всіх можливих заходів для захисту прав наших співвітчизників. Кожен з них — українець. Це біль і біда не тільки кожного з них і їх сімей — це наша спільна біда.

БО «Асоль» готова співпрацювати та надати усю посильну допомогу.

З повагою та надією на плідну співпрацю голова наглядової ради Благодійної організації «Фонд допомоги морякам та трудовим мігрантам «Асоль» Світлана Фабрикант, голова правління Благодійної організації «Фонд допомоги морякам та трудовим мігрантам «Асоль» Ганна Муругова, а також Олена Ульянова від ініціативної групи сімей українців, затриманих у Греції.

От редакции. Вот такое открытое письмо было направлено в минувший вторник Президенту України В. Зеленскому, председателю Верховной Рады Украины Д. Разумкову, премьер-министру Д. Шмыгалю, министру иностранных дел Д. Кулебе и Уполномоченному ВРУ по правам человека Людмиле Денисовой.

Интересно, какой будет ответ, его обязательно опубликуем.

Также мы договорились с координатором группы семей украинских моряков, задержанных в Греции, Аленой Ульяновой о встрече в ближайшие дни для подготовки публикации о том, каким же образом наши «подфлажники» попадают в иностранные тюрьмы, кто их вербует на сомнительные работы, и почему родное государство делает вид, что данной проблемы не существует.

Олег КсенинКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/04/2024
Во вторник, 16 апреля, Владимир Зеленский подписал закон №10449 о мобилизации, который парламент принял 11 апреля...
17/04/2024
В Звягеле, что в Житомирской области, состоялся чемпионат Украины по вольной борьбе в возрастной категории U-20...
17/04/2024
В Луцке состоялись Всеукраинские соревнования по стрельбе из лука среди сильнейших юниоров и кадетов...
17/04/2024
Днепр принимал 1-й в истории турнир Украинской СуперСерии по бадминтону...
Все новостиАрхив номеров
апрель 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.026