За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Культура

«Режисер». Фільм про Олександра Довженка

№29—30 (11373—11374) // 11 апреля 2024 г.
«Режисер». Фільм про Олександра Довженка

На Одеській кіностудії розпочинається виробництво біографічної драми, можливість знятися у якій буде у кожного одесита.

Музи точно не збираються мовчати. З нагоди початку роботи над стрічкою про Олександра Довженка відбулась прес-конфренція, у якій взяли участь керівник Одеської кіностудії, генеральний продюсер фільму Андрій Осіпов, кінознавець, автор сценарію Сергій Тримбач, директорка Odesa Film Production, продюсерка Ганна Дочева, заступниця голови Odesa Film Office Надія Гарабурдо, директор департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції міськради Іван Ліптуга.

Режисер-постановник стрічки Олексій Коновалов (пам’ятаєте «Фортецю Хаджибей»?) привітав присутніх по відеозв’язку і зауважив: «Усі фільми Олександра Довженка — геніальні, але не забуваємо, що він почав свою творчу діяльність саме на Одеській кіностудії. Місто зробило його кінорежисером, дало можливість зняти свої дебютні фільми, які досі вважаються одними з шедеврів кінематографічного мистецтва».

Цьогоріч виповнюється 130 років з дня нарождення класика світового кінематографа. Повнометражний художній фільм розповість, як літератор-початківець Олександр Довженко робить перші кроки у кіно і згодом стає професійним режисером. Три роки він працював на Одеській кіностудії, з 1926-го по 1929-й, здобув всесвітню славу. Як зауважив Сергій Тримбач, який як ніхто знає біографію Довженка, у світі найбільш знані імена українських режисерів Довженка і Параджанова.

— Кінострічка присвячена Олександру Довженку і розповідатиме про Одессу 1926 року, — сказав Андрій Осіпов. — Ми хочемо показати Одесу того часу — місто, яке оговталось від Першої світової та Громадянської війн. Місто, де є НЕП, джаз, бокс, де працює кінофабрика, фільми якої продаються за кордон і дають прибутки. А які непересічні люди керують кінофабрикою і знімаються тут!

«Втілюємо суто одеську історію, створюємо абсолютно український фільм, що занурить глядача в атмосферу сторічної давнини», — так представляє стрічку творча команда, яка на прес-конференції ділилася інформацією про нову роботу досить стримано. Відомо, що фільм створюється за підтримки Державної агенції з питань кіно. Щодо імен акторів — перемовини ще продовжуються, хіба що був натяк на Богдана Бенюка. Тізер стрічки має з’явитися восени. Знімальна група намагатиметься заощадити кошти, принаймні на масовці, тому допомога одеситів край потрібна — «у кожного буде хвилинка слави». Невдовзі місто може перетворитися на знімальний майданчик, і тут підтримку обіцяв Іван Ліптуга.

Зйомки першого художнього фильму про Олександра Довженка під час війни і фінансової кризи — це дуже непросто. Такий досвід вартий того, щоб згодом розказати про нього у форматі «кіно про кіно». Ймовірно, напише про це книгу Андрій Осіпов, який не тільки очільник кіностудії, а й письменник.

От і всі поки що подробиці. Але, як нагадав присутнім директор кіностудії і як повідомляла читачам наша газета, саме наше видання буде висвітлювати весь процес роботи над кінострічкою — це умова меморандуму про спільний проєкт між кіностудією і газетою. Отже, далі буде.

Дора ДуковаКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
22/05/2024
Вчера в выставочном зале Одесской областной универсальной научной библиотеки имени М. Грушевского открылась юбилейная выставка фотокорреспондента «Вечерней Одессы» Олега Владимирского...
22/05/2024
Днями на маршрути вийшов багатосекційний сучасний вагон довжиною 26 метрів, виготовлений компанією «Татра-Юг» та поставлений в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку...
22/05/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов провів нараду з підприємцями стосовно літнього оздоровчого сезону. Він підкреслив, що цього року за відкриття та роботу пляжів відповідає Одеська районна військова адміністрація...
22/05/2024
Глава государства, оценивая пять лет пребывания в должности, заявил, что его срок еще не истек...
Все новостиАрхив номеров
май 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029