За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Культура

Магія кіно і таємниці віршування

№95—96 (11335—11336) // 30 ноября 2023 г.
Юні учасники екскурсії

Між двома цими Всесвітами — поезією та кінематографом — є, безумовно, невидимий зв’язок. Світ мистецтва безмежно збагатився за рахунок синергії. Згадайте, скільки кінофільмів народилося з поетичних рядків, і скільки поетів шукали та знаходили натхнення у студійних павільйонах, пробуючи себе у ролі акторів, режисерів, сценаристів.

Освоюємо стару кінотехніку
Освоюємо стару кінотехніку

Саме тому, розмірковуючи над тим, який ще освітній захід треба було б провести для учасників поетичного фестивалю-конкурсу «Нова Одіссея», одразу ж подумалося про Одеську кіностудію. Якій, між іншим, у травні цього року виповнилося 104 роки. Про те, як сьогодні живе Одеська кіностудія, газета розповідала зовсім недавно, коли одним із запрошених до «Гостиної «Вечерней Одессы» був голова правління Андрій Осипов (номер за 16 листопада). Та зустріч дала поштовх до обговорення спільних проєктів між кіностудією та газетою. Про це ми також трохи пізніше обов’язково розповімо.

Королівська гвардіє, приймай молоде поповнення
Королівська гвардіє, приймай молоде поповнення

Ну а зараз хочемо від імені організаторів поетичного фестивалю-конкурсу «Нова Одіссея» подякувати Андрію Осипову та його команді за чудово організовану екскурсію до Музею кіно, розташованому на території кіностудії.

Не помилюся, якщо скажу, що кожен хоча б раз, але уявляв себе в головній ролі у своєму улюбленому фільмі. А Музей кіно таку можливість надає! «В’язень замку Іф», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Весна на Зарічній вулиці», «Місце зустрічі змінити не можна» — павільйони, присвячені цим знаковим для Одеської кіностудії фільмам, не лише відтворювали знімальний майданчик, а й дозволяли, використовуючи реквізит, стати одним із кіногероїв. Також у Музеї кіно є павільйони, присвячені недавнім проєктам — історико-пригодницькій кінострічці «Фортеця Хаджибей» та драмі «Чому я живий», яка вже встигла зібрати низку престижних у світі кінематографії нагород. Загалом час, відведений на екскурсію, пролетів непомітно.

Все готово для знімання фільму «Д’Артаньян і три мушкетери»
Все готово для знімання фільму «Д’Артаньян і три мушкетери»

— Радіємо, що наші конкурсанти відчувають свою винятковість завдяки нашому прагненню створити для них свята в ці жахливі часи, що випали на їхню долю, — наголосила Майя Дімерлі, керівник Офісу «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО», який разом із поетом Іллею Камінським (США) виступив організатором поетичного фестивалю-конкурсу «Нова Одіссея».

Що ж до організаційних моментів конкурсу, то прийом робіт завершився. У творчому змаганні взяло участь понад 80 молодих поетів. Географія учасників — вся Україна. Наразі журі розпочало непросту роботу визначення лауреатів конкурсу. Незабаром буде оголошено результати, їх ми обов’язково опублікуємо.

Олег Суслов. Фото Олега ВладимирськогоКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
10/07/2024
Проведено випробування багатосекційного вагона «Татра» на маршруті №1к — від вулиці Паустовського до Пересипського моста. Як зазначив одеський міський голова Геннадій Труханов, наразі місто має два вагони «Татра», які придбані за кредитною програмою з Європейським інвестбанком. До кінця липня планується отримання ще 6 таких трамваїв...
10/07/2024
Во вторник в Вашингтоне стартовал юбилейный саммит НАТО, который завершится сегодня, 11 июля. Повестка дня включает много вопросов, которые касаются Украины...
10/07/2024
Одеський археологічний музей відкрив двері вперше з початку повномасштабного вторгнення...
10/07/2024
Прогноз погоды в Одессе 12—17 июля
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.041