За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экономика и финансы

Будуємо майбутнє української логістики та експорту

№29—30 (11373—11374) // 11 апреля 2024 г.

Нещодавно до Агенції завітали представники Проєкту USAID «Економічна підтримка України» на чолі з директором паном Тімоті Мадіганом.

Проєкт є одним із ключових партнерів USAID, що реалізує Ініціативу стійкості сільського господарства України («AGRI-Україна»), бюджет якої складає 350 млн. доларів США. Ця ініціатива була започаткована в 2022 році з метою зміцнення українського аграрного експорту та пом’якшення глобальної кризи продовольчої безпеки, що загострилася внаслідок війни.

Наразі підтримка логістики експорту зерна в рамках ініціативи «AGRI-Україна» здійснюється в напрямках перевалки вантажів у Дунайських портах, автотранспортної та залізничної перевалки й логістики, фітосанітарного контролю та дотримання експортних вимог. Окремою складовою Проєкту USAID є відновлення та реконструкція пунктів перетину кордону (ППК).

На сьогодні триває прийом грантових заявок в рамках Річного програмного запиту APS-ERA-003 «Будуємо майбутнє української логістики та експорту», метою якого є надання грантового фінансування для досягнення двох важливих цілей економічного відновлення України:

— розбудова експортного та логістичного потенціалу сільського господарства з наголосом на торгівлі зерном;

— покращення експортної інфраструктури, технологій та процесів уздовж західних кордонів України.

Деталі тут https://era-ukraine.org.ua/grants/

Під час зустрічі пан Мадіган повідомив про відкриття у квітні офісу Проєкту USAID в Одесі, завдяки чому з’явиться можливість більш ретельно вивчити поточну ситуацію в галузі агрологістики в Південному регіоні, виявити найбільш гострі проблеми та надати якісну й цільову допомогу підприємствам в даній сфері, а також митним службам.

Сергій Кононенко, директор Агенції, наголосив, що установа співпрацює з багатьма логістичними компаніями та стивідорами, часто отримує запити щодо необхідності залучення додаткового фінансування задля масштабування та розвитку їхньої господарської діяльності, подолання негативних економічних наслідків повномасштабного вторгнення. Тому для області вкрай важливо не втрачати підтримку іноземних партнерів, які зможуть підставити дружнє плече.

Окрему увагу приділили необхідності формування комплексної аналітичної інформації щодо стану розвитку експортної діяльності, зокрема сільськогосподарської продукції, розбудови транспортно-логістичних потужностей та кадрового забезпечення цієї галузі. В цьому аспекті поточна діяльність щодо розробки актуалізованої Стратегії регіонального розвитку та відновлення Одещини може стати у нагоді та допоможе краще сформувати комплексні рішення.

Домовились підтримувати подальший діалог та спільно працювати над розвитком транспортно-логістичного потенціалу Одещини.Комментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
19/06/2024
На 21 июня, согласно распоряжению председателя областного совета, назначена очередная сессия...
19/06/2024
Тривають ремонтні роботи в корпусі, де буде відкрито нове кардіологічне відділення, інформує прес-служба міськради...
19/06/2024
Европейский суд по правам человека 25 июня объявит вердикт Большой палаты суда по делу «Украина против России (по Крыму)»
19/06/2024
Ситуація в енергетиці примушує шукати всілякі шляхи вирішення проблеми постачання світла в домівки мешканців Одеської області. Так, в Ізмаїльскому районі замислилися про будівництво вітрових електростанцій...
Все новостиАрхив номеров
июнь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.028