За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экономика и финансы

Храм науки має бути світлим

№18—19 (11155—11156) // 24 февраля 2022 г.
Нова школа

У селищі міського типу Авангард, по вулиці Добрянського, 26а, завершується будівництво загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів Авангардівського НВК «Дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) — загальноосвітня школа І ступеня» на 240 місць. В минулому році об’єкт було включено до програми Президента України «Велике будівництво».

— В Авангарді ніколи не було власної школи, — розповідає Авангардівський селищний голова Сергій Хрустовський. — Протягом 50 років, і частково на сьогоднішній день, діти з Авангарду під час навчального процесу шкільними автобусами та самотужки долають відстань від 2 до 7 км до одеських закладів загальної середньої освіти. У переломний для України 2014 рік в самому серці селища було розпочато будівництво першої в історії Авангарду школи. А вже у 2016 році першокласники переступили поріг нового закладу. Сьогодні в Авангардівській гімназії функціонують 1-7 класи, в яких здобувають освіту 434 дитини. Так, незважаючи на події того часу, ми вірили у світле майбутнє нашої країни і створювали умови для розвитку її найціннішого скарбу — маленьких українців.

Однак проблема охоплення дітей селища Авангард загальною середньою освітою продовжувала залишатись актуальною, оскільки щороку зростала та зростає чисельність жителів, зокрема за рахунок будівництва житлових масивів «Сьоме небо» та Artville. Крім того, за рахунок добровільного об’єднання громад населення Авангардівської селищної територіальної громади збільшилося у щонайменше в чотири рази.

Усвідомлюючи важливість проблеми для жителів громади, провівши аналіз ситуації та реальний стан ресурсів, ще у 2018 році було визначено, що нове будівництво школи — одне із першочергових завдань. 1 червня того ж року, на День захисту дітей, сталася важлива подія — було закладено капсулу на місці будівництва. Введення в дію закладу загальної середньої освіти подолає чисельні проблеми, які накопичувалися роками у секторі освіти, а саме: надасть право і можливість на формування ефективної системи забезпечення освітніми послугами мешканців громади.

Розпочався тривалий процес кропіткої роботи на шляху до втілення мрії. Спочатку було розроблено необхідну містобудівну та проєктну документацію, отримано позитивний експертний висновок за робочим проєктом.

Основним питанням залишалося пошук джерел залучення фінансування для будівництва. З цією метою, Авангардівською селищною радою подано проєктну заявку для участі у всеукраїнському конкурсному відборі інвестиційних програм (проєктів), які можуть реалізуватися у 2019 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Невимовною радістю було те, що проєкт знайшов підтримку на рівні області та держави, і будівництво стартувало.

Варто зазначити, що виконання будівельних робіт зі спорудження школи здійснювалося з чітким дотриманням визначених чинним законодавством норм та стандартів. Особливу увагу приділено створенню безбар’єрності в закладі освіти. Так, з 1 квітня 2019 року набрали чинності ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель та споруд», згідно яких було визначено ряд обов’язкових вимог до приміщень (додаткове влаштування пандусів), зміна типів інженерних систем протипожежного захисту тощо). Враховуючи зазначене, було проведено коригування розробленого проєкту, зокрема, і у частині енергоефективності.

У 2021 році об’єкт було включено до програми Президента України «Велике будівництво». Загальна кошторисна вартість будівництва складає 109,2 млн. грн. Фінансування виконання будівельних робіт здійснюється за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та коштів місцевого бюджету.

У 2022 році будівництво школи вийшло на фінішну пряму. На сьогодні на об’єкті вже виконано внутрішні оздоблювальні роботи, здійснюється улаштування лінолеуму та частини меблів і обладнання по класах. Також проводиться ряд заходів з енергозаощадження для створення сучасного простору. Будівельники охоплюють демонтажні та оздоблювальні роботи, проводять встановлення інженерних мереж і комунікацій. Впорядкують територію навколо. Фасад школи вже прикрашають три неймовірні мурали.

— І головне: школа вийшла світлою, — говорить Сергій Хрустовський. — Це правильно. Храм науки має бути світлим.

Без перебільшення усі жителі громади з нетерпінням очікують відкриття нової школи та намагаються всебічно долучитися до створення комфортного освітнього простору для дітей. Так, за посилом батьків та наймолодших жителів Авангарду в спортзалі нового закладу освіти буде облаштовано скеледром з різноманітними маршрутами та категоріями складності для різних вікових груп дітей. Також, в сучасній школі буде «сreative hubs» — клас під відкритим небом для вивчення природничих наук. Такі класи є успішним досвідом багатьох європейських країн. Крім того, на четвертому поверсі будівлі буде облаштована зона для активного відпочинку дітей — «open space», а, з метою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, та з урахуванням вимог сьогодення, у цокольному приміщенні будівлі заплановано розмістити класи для навчання дітей діям у надзвичайних ситуаціях природного та техногенного характеру.

Очільник області інспектує
Очільник області інспектує

— Працівники селищної ради, комунальних закладів, ініціативна молодь громади активно долучаються до проведення толок, — підкреслює Сергій Хрустовський. — Кожен житель громади, а особливо батьки, чиї діти підуть до новозбудованої школи, прагнуть внести свій, хоча б маленький внесок, у спрорудження такого довгоочікуваного об’єкта та втілення мрії кількох поколінь жителів Авангарду.

Заплановано, що з вересня 2022 року сучасна, повноцінна школа відкриє свої двері для школярів громади. Це буде вже другий успішно збудований об’єкт у рамках програми Президента України «Велике будівництво». Нагадаємо, що в квітні 2021 року розпочав роботу заклад дошкільної освіти «Мадагаскар», побудований за рекордні 9 місяців за рахунок державного, обласного та селищного бюджетів. Приємно відзначити, що у грудні 2021 року Міністерством розвитку громад та територій України саме цей заклад освіти було визначено успішною практикою будівництва об`єкта соціальної інфраструктури при співфінансуванні з трьох джерел: державного, обласного та селищного бюджетів та у номінації «Реалізація проєктів стратегічного розвитку» відзначено Дипломом ІІ ступеня.

У минулу п’ятницю до Авангарду завітав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький. Очільник області проінспектував хід виконання будівельних робіт на об’єкті.

— Хочу зазначити, що ми не будемо зупинятися на досягнутому, — зазначив авангардівський селищний голова Сергій Хрустовський, підводячи підсумки. — Ми маємо амбітні плани, серед яких завершення у 2022 році реконструкції Новодолинського ліцею, що дозволить забезпечити комфортні та якісні умови для організації сучасного навчального процесу для 500 учнів, а також початок будівництва довгоочікуваного дитячого садка у селі Прилиманське, у якому нині немає жодного закладу дошкільної освіти. Варто зазначити, що у 2021 році до Прилиманського ліцею пішли рекордні 10 перших класів, а на сьогодні тут здобувають загальну середню освіту 1395 дітей. Для мене розвинута громада — та, де вміло розпоряджаються отриманими ресурсами та інвестують у дітей та молодь, де, окрім матеріального, дбають про духовне, де вчаться новому і не бояться змін. Нашій громаді ще є над чим працювати, але я щасливий від того, що ми спромоглися вийти на шлях істотних змін на краще.

Олег СТАНІСЛАВОВ. Фото Олега ВОЛОДИМИРСЬКОГОКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
17/07/2024
В Одеській області посівні площі кавунів збільшилися на 108,7%, а посівні площі динь — на 111,1% порівняно з минулим роком, повідомив департамент аграрної політики та продовольства Одеської ОВА...
17/07/2024
На одному з найзавантаженіших КПП Одеської області «Рені — Джурджулешт» завершено роботи з благоустрою території...
17/07/2024
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон міста Одеса оголосив про плани будівництва ще одного бюветного комплексу. Його зведуть у Пересипському районі. Вартість робіт оцінили у понад 14 мільйонів гривень...
17/07/2024
До Києва прибули представники Міжнародного валютного фонду. Обговорюватимуть бюджет та податки...
Все новостиАрхив номеров
июль 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.029