За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Экоклуб

Новий дім для буйволиць

№41—42 (11385—11386) // 23 мая 2024 г.
Новий дім для буйволиць

Завдяки зусиллям команди Rewilding Ukraine, шість водяних буйволиць щойно оселилися на острові Єрмаків в дельті Дунаю, щоб збагатити генофонд місцевого стада буйволів.

Тварини приїхали із Закарпаття, з долини річки Тиса, де їх зібрав з місцевих ферм та опікувався ними еколог і активіст з Німеччини Мішель Якобі. Водяні буйволи оселилися на острові Єрмаків в Дунайському біосферному заповіднику у 2019 році в рамках зусиль з ревайлдингу. Вони допомагають відновити процес природного випасу, створюють мозаїчні ландшафти, сприяючи збагаченню біорізноманіття острова, і також приваблюють туристів. Близько 50 років тому буйволи мешкали в дельті Дунаю, тож зараз вид повертається до регіону.

Шість нових буйволиць доповнять існуюче стадо, яке вже добре адаптувалося до природи дельти Дунаю і щорічно поповнюється малюками. В майбутньому воно слугуватиме «банком» буйволів для їх розселення на інші території дельти.

«Ці тварини є справжніми архітекторами ландшафту! Добре пристосовані до вологих умов і жорсткої рослинності, раціон водяних буйволів містить навіть молодий очерет. Вони підтримують луки та протоки, проріджують кущі, харчуються навіть інвазивними видами, такими як аморфа», — каже Олексій Пудовкін, фахівець з питань перевезення тварин Rewilding Ukraine.

Буйволи риють ґрунт, залишають послід, створюють калюжі, що дає простір для існування багатьом комахам, земноводним та іншим тваринам. У хутрі та в травній системі вони переносять насінння понад 200 видів рослин.

Зростає кількість досліджень, які доводять, що відновлення популяцій ключових видів тварин до значних, близьких до історичних рівнів, допомагає істотно збільшити поглинання та зберігання атмосферного вуглецю екосистемами. Це допомагає сповільнити кліматичні зміни та подолати їхні наслідки.

«У процесі природного випасання вуглець переміщується з надземної рослинності в ґрунт через послід. Таким чином збільшується накопичення вуглецю в природній системі та зменшується кількість пожеж, — розповідає Михайло Нестеренко, виконавчий директор Rewilding Ukraine. — Тому ми приділяємо багато зусиль не тільки відновленню природних територій, але й поверненню видів тварин, що колись їх населяли. Так, в рамках зусиль із ревайлдингу на Єрмакові оселилися водяні буйволи, дикі коні та інші великі травоїди».

Острів Єрмаків був відновлений до природного стану близько 10 років тому за проєктом WWF Україна. На даний момент він є однією з найбагатших за біорізноманіттям територій Дунайського біосферного заповідника, де зустрічається багато видів птахів, наприклад, кучерявий і рожевий пелікани, великий бугай, орлан-білохвіст та інші. Буйволи були завезені в Придунав’я в рамках проєкту «Відновлення водно-болотних угідь і степів регіону дельти Дунаю», що фінансується програмою «Наземні та морські ландшафти під загрозою», за підтримки Дунайського біосферного заповідника та орендарів острова ТОВ «Єрмак».

Катерина КУРАКІНА. Менеджер зі зв’язків з громадськістю Rewilding UkraineКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
12/06/2024
В Берлине прошла конференция по восстановлению Украины — Ukraine Recovery Conference. В ней принимал участие глава нашего государства Владимир Зеленский...
12/06/2024
Прогноз погоды в Одессе 14—19 июня
12/06/2024
В Хмельницком прошел открытый чемпионат Украины по легкой атлетике среди ветеранов...
12/06/2024
Столица принимала борцовский турнир VI Гимназиады Украины...
Все новостиАрхив номеров
июнь 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.042