За гуманизм, за демократию, за гражданское и национальное согласие!
Общественно-политическая газета
Газета «Вечерняя Одесса»
RSS

Далекое-близкое

Ректор ОДУВС Сергій Кузніченко: «Ми пам’ятаємо наших героїв»

№18—19 (11155—11156) // 24 февраля 2022 г.
Ректор ОДУВС Сергій Кузніченко: «Ми пам’ятаємо наших героїв»

У минулий вівторок в селищі Великий Дальник біля монументу Поясу Слави відбулося відкриття меморіальної плити з метою вшанування пам’яті курсантів і працівників Одеської школи міліції, які в серпні-жовтні 1941 року у дні героїчної оборони міста Одеси мужньо захищали свою Батьківщину та боронили її від окупантів.

Ця подія присвячена 100-літньому ювілею Одеського державного університету внутрішніх справ (ОДУВС), який відзначатиметься у неділю, 27 лютого. В урочистостях взяли участь керівництво міста та області, правоохоронних структур Одещини, представники ветеранської організації вишу та інші почесні гості.

Право урочистого відкриття меморіальної плити було надано випускнику Одеської школи міліції 1976 року, голові ветеранської організації університету Івану Мазуренку та голові курсантсько-студентського самоврядування рядовій поліції Діані Чорній.

Звертаючись до присутніх, ректор університету доктор юридичних наук, професор Сергій Кузніченко зазначив: «Ми пам’ятаємо наших героїв, ми пам’ятаємо їх подвиг і продовжуємо їх славні традиції. Сьогодні особовий склад університету також готовий cлужити та захищати, захищаючи — перемагати! Слава Україні!».

Хвилина мовчання
Хвилина мовчання

— Історія та пам’ять — невід’ємні складові нації, і дуже символічно, що ця історична пам’ятка відкривається не тільки у рамках відзначення сторічного ювілею Одеського державного університету внутрішніх справ, а й в межах Року 90-річчя Одеської області, — відмітив у своєму виступі голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький. — Громада Одещини вступає сьогодні у новий рік історії, спираючись, перш за все, на Стратегію національної безпеки України, Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» та Закон України «Про основи національного спротиву», коли активно розгортаються Сили територіальної оборони. У нас багато амбітних планів та проєктів, але все це є можливим виключно за умови миру в країні. Життя жорстко демонструє нам: нехтувати уроками минулого небезпечно. І в цьому контексті важко переоцінити значення та повноваження професійних правоохоронців та сил безпеки. Історія Одеського державного університету внутрішніх справ щільно взаємопов‘язана з тернистим шляхом нашої країни та випробуваннями часу. І сьогодні на часі — збереження миру, політичної стабільності, міжнаціональної злагоди та зміцнення регіональної безпеки. Тож відкриваючи цю меморіальну історичну пам’ятку, ми не тільки віддаємо данину пам’яті нашим героям, не тільки вшановуємо сумні і героїчні сторінки новітньої історії, а й усвідомлюємо свою відповідальність, робимо відповідні висновки.

Квіти до меморіальних плит
Квіти до меморіальних плит

Після виступів почесних гостей присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя заради нашого майбутнього, захищаючи територіальну цілісність та незалежність нашої держави. Під звуки оркестру ГУНП в Одеській області учасники заходу поклали квіти до меморіальних плит.

Сергій Кузніченко. Промова ректора
Сергій Кузніченко. Промова ректора

На завершення урочистостей вокальний колектив вишу виконав Гімн Одеського державного університету внутрішніх справ, після чого для усіх присутніх пролунав Гімн поліції Одещини.

Підготував Олег Суслов. Фото Володимира СінкевичаКомментарии
Добавить

Добавить комментарий к статье

Ваше имя: * Электронный адрес: *
Сообщение: *

Нет комментариев
Поиск:
Новости
08/11/2023
Запрошуємо всіх передплатити наші видання на наступний рік, щоб отримувати цікаву та корисну інформацію...
22/05/2024
Вчера в выставочном зале Одесской областной универсальной научной библиотеки имени М. Грушевского открылась юбилейная выставка фотокорреспондента «Вечерней Одессы» Олега Владимирского...
22/05/2024
Днями на маршрути вийшов багатосекційний сучасний вагон довжиною 26 метрів, виготовлений компанією «Татра-Юг» та поставлений в рамках проєкту «Міський громадський транспорт України» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку...
22/05/2024
Мер Одеси Геннадій Труханов провів нараду з підприємцями стосовно літнього оздоровчого сезону. Він підкреслив, що цього року за відкриття та роботу пляжів відповідає Одеська районна військова адміністрація...
22/05/2024
Глава государства, оценивая пять лет пребывания в должности, заявил, что его срок еще не истек...
Все новостиАрхив номеров
май 2024:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31


© 2004—2024 «Вечерняя Одесса»   |   Письмо в редакцию
Общественно-политическая региональная газета
Создана Борисом Федоровичем Деревянко 1 июля 1973 года
Использование материалов «Вечерней Одессы» разрешается при условии ссылки на «Вечернюю Одессу». Для Интернет-изданий обязательной является прямая, открытая для поисковых систем, гиперссылка на цитируемую статью. | 0.035